HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Prof. Dr. Naci Görür sosyal medyada paylaştı! Depreme dirençli kentler yolunda öneri... 'Kentler siyasi tercihlerle büyümemeli'

Kahramanmaraş'ta meydana gelen felaketin ardından vatandaşların gündeminden deprem konusu düşmüyor. Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda depreme dirençli kentler yolunda öneriler sıraladı. Görür, "Kentler siyasi tercihlerle, rant değerlendirmeleriyle veya göçlere bağlı gecekondu patlamalarıyla büyümemelidir." ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Naci Görür sosyal medyada paylaştı! Depreme dirençli kentler yolunda öneri... 'Kentler siyasi tercihlerle büyümemeli'

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 11 ilde büyük yıkımlara neden olan deprem felaketi vatandaşın gündeminden düşmüyor. Prof. Dr. Naci Görür, 'deprem dirençli kentler yolunda bir öneri' notuyla paylaşımda bulundu.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Naci Görür paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"DEPREM DİRENÇLİ KENTLER YOLUNDA BİR ÖNERİ: Deprem kentlerinde kent yönetim sistemi kentin mikro-bölgeleme verilerine göre kurgulanmalıdır. Kentin planlama, gelişim, mekan kullanımı, altyapı, yapı stoku vb unsurlarına ait kararlarda mikro-bölgeleme verileri etkin bir rol oynamalı ve karar mekanizmaları buna göre oluşturulmalı ve bu mekanizmalar gerekli yasa ve yönetmeliklerle desteklenmelidir. Kentler siyasi tercihlerle, rant değerlendirmeleriyle veya göçlere bağlı gecekondu patlamalarıyla büyümemelidir. Tüm kentlerimizde mikro- bölgeleme çalışmaları tamamlanmalıdır. Hükümetimiz bu hizmette MTA’yı kullanmalıdır. TÜBİTAK bu projelerin tüm illerde usulüne uygun yapılması için gerekli proje desteğini vermelidir. Sevgiyle"

En Çok Aranan Haberler