Pürüzsüz Bir Koltuk Altı İçin Yapmanız Gerekenler

Biz kadınlar, pürüzsüz bir yüz, pürüzsüz bacaklar, pürüzsüz bir ten için çok çeşitli temizleyiciler ve kozmetik ürünleri kullanıyoruz. Daha iyi bir görünüm için çeşitli rutinlerimiz var. Peki ya pürüzsüz bir koltuk altı? Koltuk altı bakımına yeterince önem veriyor muyuz dersiniz?

Pürüzsüz Bir Koltuk Altı İçin Yapmanız Gerekenler

Yazla birlikte önemi artıyor
Yazın gelişiyle birlikte kolsuz kıyafetler, askılı elbiseler giymeye başlıyoruz ve deniz mevsiminin de gelişiyle koltuk altı bakımı zorunlu hale geliyor. Hareket alanımızı düşündüğümüzde dans ederken, çocuklarla ilgilenirken, güneşlenirken, spor yaparken, hatta her kolumuzu kaldırdığımızda en çok görünen yerimiz koltuk altlarımız ve bu kadar görünür bir yeri temiz hale getirerek, özgürce hareket etmek bizim elimizde.

Terlemeye savaş açın
Terlemek doğal bir süreç ama yaz aylarında hepimiz ter kokularından kurtulmak ya da en azından bunu kontrol altına almak istiyoruz. Bunun için ilk yapmamız gereken ise, koltuk altı tüylerimizi temizlemek. Tüyler, hem ter hem de bakteri oluşumuna yol açıyor. Peki bunu cildimizi tahriş etmeden nasıl yapacağız? Eğer koltuk altı tüylerinizi jilet ile temizliyorsanız mutlaka öncesinde nemli bir sabunla o bölgeyi temizlemek ve nemlendirmek gerekir. Koltuk altınızı sabunlu suyla temizledikten sonra hafif hareketlerle jileti kullanabilirsiniz. Eğer epilasyon yöntemiyle tüylerinizi aldırıyorsanız; bunu bir uzman eşliğinde yapmalı ve öncesi-sonrası bakımı için uzmanın tavsiyelerine uymalısınız. Ağda veya epilatör gibi aletler kullanıyorsanız jiletin aksine cildinizin kuru olması, kullandığınız aparatların da hijyenik olmasına özen gösterin.

Tüylerinizi temizledikten sonra bakım yapın
Vücudumuzun en temel ihtiyaçlarından birinin nem olduğunu unutmayın. Koltuk altı bakımımız için de bu geçerli. Tüylerinden arındırılmış bölgeyi mutlaka nemlendirmeli ve kuruyarak tahriş olma, kızarma, katlanma gibi tahribatların önüne geçmelisiniz. Tüm bunların yanında, düzenli duş şart! Özellikle yaz aylarında hem temizlik hem de daha nemli bir cilt için her gün duş almak, koltuk altından kötü kokuları uzaklaştırmak için olmazsa olmazlar arasında.

dove

Duş sonrası temiz cilde deodorant
‘’Acaba koltuk altım terli ve kötü görünüyor mu?’’ endişelerinden tamamen kurtulmanız için cildinizle dost bir koltuk altı deodorantı gün boyu kuru ve temiz kalmanızı sağlar. Dove üstün formülü sayesinde tere karşı korurken içeriğindeki ¼ nemlendirici krem ile cildinize bakım yapar ve yumuşak, pürüssüz bir koltuk altına sahip olmanızı sağlar. Dove Deodorant yaz aylarına uygun taze ve ferah Salatalık ve Yeşil Çaylı Go Fresh, 100 renkte test edilmiş leke bırakmayan Invisible Dry ve Dove’a özel ikonik ve temiz kokusunu gün boyu üzerinde taşımak isteyenlerin tercih edeceği Original seçenekleri ile ister dans edin, ister uzun zamandır görmediğiniz dostunuzla kavuşun. Taksi durdururken, kadeh kaldırırken, saçlarınızı toplarken özgür olun. Dove deodorant ile #güvenlekaldırkolllarını.

Keşfetmek için tıklayın

.
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
aferin
yalan kandırmaca para tuzagı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler