Rusya'dan Suriye'ye başlatılan operasyona ilişkin ilk açıklama: Karşılıksız kalmayacak

Son dakika haberi... ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'yi vurmasına Rusya'dan tepki geldi. Rusya'nın ABD Büyükelçisi Antanov yaptığı yazılı açıklamada, bu gece yapılan hava operasyonunu kast ederek 'Bu tür eylemler sonuçsuz kalmayacak' dedi. Duma Savunma Komitesi Başkanı Şerin ise "Trump sadece dünya çapındaki bir suçlu değil, ikinci bir Adolf Hitler'dir" dedi. Rusya'dan operasyona ilişkin yapılan bir diğer açıklamada ise, "Rus savunma sisteminin koruduğu üslere füze gelmedi" denildi.

Rusya'dan Suriye'ye başlatılan operasyona ilişkin ilk açıklama: Karşılıksız kalmayacak

Rusya'nın ABD Büyükelçisi Anatoliy Antonov, ABD öncülüğünde Suriye'ye yönelik gerçekleştirilen saldırıların 'sonuçsuz kalmayacağını' bildirdi. Antonov, "En kötü endişelerimiz gerçekleşti. Uyarılarımız dikkate alınmadı. Önceden tasarlanan senaryo uygulanıyor. Bu gibi eylemlerin sonuçsuz kalmayacağı konusunda uyardık. Bu sonuçların tüm sorumluluğu Washington, Londra ve Paris'e aittir. Rusya Devlet Başkanının tahkir edilmesi kabul edilemez." ifadelerini kullandı.

RUSYA DIŞİŞLERİ: SALDIRILAR, SURİYE'NİN BARIŞÇIL BİR GELECEK ŞANSI ELDE ETTİĞİNDE GELDİ

Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Şam barışçıl bir gelecek şansı elde ettiği anda saldırıya uğradı" ifadeleri kullanıldı.

Konuya ilişkin açıklamayı yapan Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mariya Zaharova, şu ifadeleri kullandı: "Suriye halkı önce Arap Baharı'na, sonra IŞİD'e, şimdi de 'akıllı' Amerikan füzelerine maruz bırakıldı. Yıllardır terör tehdidi altında ayakta kalmaya çalışan egemen bir devletin başkentine başkentine saldırı düzenlendi."

RUSYA'NIN ABD BÜYÜKELÇİSİ: SURİYE'YE SALDIRI SONUÇSUZ KALMAYACAK

Rusya'nın ABD Büyükelçisi Anatoly Antonov ise Twitter'dan yaptığı açıklamada, ABD'nin Suriye'ye yönelik askeri hava saldırısının sonuçlarının olacağı konusunda uyarıda bulunarak, Rusya'nın Cumhurbaşkanına hakaret edilmesinin kabul edilemeyeceğini de sözlerine ekledi. Antonov attığı twitte, "Önceden tasarlanmış bir senaryo uygulanıyor. Yine, tehdit altındayız. Bu tür eylemlerin sonuçsuz kalmayacağı konusunda uyardık. Rusya Cumhurbaşkanına hakaret etmek kabul edilemez. Kimyasal silahların en büyük cephaneliğine sahip olan ABD diğer ülkeleri suçlamak gibi bir hakka sahip değil" ifadelerini kullandı.

"TRUMP İKİNCİ BİR ADOLF HİTLER'DİR"

Rus parlamentosunun alt kanadı Duma'nın Savunma Komitesi başkanı Aleksandr Şerin, ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye yönelik başlattığı operasyona ilişkin yaptığı açıklamada, "ABD tüm uluslararası kuralları ihlal etti" dedi. Şerin, "ABD Suriye'ye yönelik saldırılar düzenleyerek tüm uluslararası kuralları ihlal ediyor ve Rusya bunu saldırganlık eylemi olarak görmektedir" açıklamasında bulundu.

Şerin, "ABD Başkanı Trump sadece dünya çapındaki bir suçlu değil, ikinci bir Adolf Hitler'dir. Bu, ikinci Belgrad'dır. Bu bir dönüm noktasıdır, egemen bir devlete karşı savaş ilanıdır" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
esat denilen pislik imha edilse sükünet gelecek, gomanistler her yerde kötülerin yanındadır
dünya üzerinden bu üç devlet , Amerika , İngiltere ve Fransa silinse dünya daha yaşanası olacak .
KADİM TÜRK MİLLETİNİN VE İSLAM DÜNYASININ EN BÜYÜK DÜŞMANI ABD DİR. DİĞER DÜŞMANLAR VE KURDUĞU PKK-PYD, DAİŞ-İŞİT VE FETÖ-PDY GİBİ TERÖR ÖRGÜTLERİ KUYRUĞUNDAKİ KILLARDAN BİR KAÇIDIR... KAHROL ABD VE UŞAKLARI... NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...
MİRAÇ GECESİNDE SEN ÇAĞIRDIN MÜSLÜMAN ABD İNGİLİZ FRANSIZ GEVURLARINI. ONLARIN GEVURLUKLARINA ORTAKSIN. MİRACA ÇIKAN PEYGAMBERİN BUNU MU GETİRDİ MİRAÇTAN. AKILSIZ MÜSLÜMÜN
Rabbim islah eylesin ıslah olmazlarsa KAHHAR ismi sıfatıyla muamele eyler İNŞAALLAH Rabbim ebrehenin fil ordusuna gönderdiğin ebabil ordusunu üzerlerine yolla Yarabbim
Türkiyede hükümet ve müslüman olduğunu zanneden cemaat örgütleri Suriyenin vurulmasına sessizler ,neden: ABD iyi mi etti, günlerce D.Gutadaki katliam karşılıksız kalmayacak diye bar bar bağırırsanız karşılık bunu mu, bunu istediniz demekki. Miammar'daki müslümanlar katledilirken nerede idin ABD niye demediniz? ABD yi Suriyeye yerleştirdiniz kendi ellerinizle....filistin diye ağlamayın.
OSMANLI TORUNLARI GÖREVE...
hep aynı laflar karşılıksız kalmayaçak güçümüzü test etmeyin misliyle karşılık vereçeğiz hep aynı hep aynı
FRANSAYA BAKIN HELE YALAKA HADİ ABD OLMADAN GİTSENE FRANSA İNGİLTERE BAK BURAYA YAZIYORUM RUSLAR KİNCİDİR İNTİKAMINI ALIR
Şimdi şu tabloya göre inanmamızımı bekliyorlar? 1-Suriye ''teröristlerden'' aldığı şehri, almadan önce değil de aldıktan sonramı kimyasal silahla bombaladı? 2-Bm nin (Abd'nin) bir önceki kimyasal silah kullanma mevzusundaki ''tekrarı olursa vururuz'' uyarısına rağmen bombaladı öylemi? 3-İşid i bitirip huzur ortamını sağlamak için çırpınırken mi kimyasalla vurdu? 4-Rusya'nın izini olmadan hapşuramayacak durumda olan Şam rejimi Rusya'dan habersiz vurdu ha! Not: Rusya, 'kimyasal silahı kullanan güçler, tarafsız heyet tarafından araştırılsın' açıklaması çok yenidir. Komiksin ABD !!!
rusya ölen 200 askerin hesabini sorabildinmi
İYİDE NEREYİ VURDUYA BU ABD BEN BUNU ANLIYAMADIM ŞİMDİ
Nasıl kalmayacak Rusya! Sen konuşuyorsun anca adamlar icraat yapıyor. Kınamayla tehdit etmeyle korkutamazsn bunları
rusya masumları öldüren bi pisliği destekleme.. esedi istiyorsan önce zulmünü durdur.. boğazınıza kadar kana battınız günaha battınız.. Allah tez vakit iranın da rusyanında abd ninde belasını versin.
rusya ne yapacak...suriye için amerikayla savaşa mı girecek...
birakn kucuk enisteyi. tutmsyin canim saliverin gitsin.
yazık suriyeye. dünya delilerin eline kaldı.
RUSYA HADİ BAKALIM GÖSTER OTORİTENİ...
Bu nasil bir riyakarlik eli kanli bir ulke kalmis insanlik dersi veriyor.
ıyi halt edersiniz
abd nefret etmek icin binlerce sebep var sevmek icin birtane yok it bile bunlardan sevimli it lere hakaret amacli kullanmadim söz gelisi yoksa kopekler zararsiz canlilar
Diğer Haberler