Rüyasında gördüğü altınları bulamadı

Rüyasında evinin bahçesinde bir küp dolusu beyaz altın olduğunu gören ve bu altınları bulmak için ilgili makamlardan izin alarak kazıya başlayan Ramazan Atak’ın sonuç alamadı

Rüyasında gördüğü altınları bulamadı

SÜLEYMAN DEĞERLİ MANİSA (İHA) - Manisa’nın Saruhanlı İlçesinde, rüyasında evinin bahçesinde bir küp dolusu beyaz altın olduğunu gören ve bu altınları bulmak için ilgili makamlardan izin alarak kazıya başlayan Ramazan Atak’ın 2 gün süren define kazısından bir sonuç çıkmadı.

Alınan bilgiye göre, Saruhanlı’ya bağlı Çaltepe köyünde ikamet eden Ramazan Atak, bir gece uyurken rüyasında evinin bahçesinde toprak altında bir küp dolusu beyaz altın bulunduğunu gördü. Sabah uyanınca “belki bir ümit” diyerek bahçesinde kazı yapmaya karar veren Atak, kazı izni için Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne başvurdu. Müdürlükten aldığı izin doğrultusunda, görevlendirilen bir arkeologun başkanlığında ve jandarma ekiplerinin nezaretinde kiraladığı kepçe ile kazıya başlayan Atak, kazının ikinci gününde de bir şey çıkmayınca kazıdan vazgeçti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler