HABER

Sabah görenler önce şaşırdı, sonra nedenini öğrendi

Yüz binlerce insanın gelip geçtiği Taksim Meydanı’na konulan ‘Okçu’ heykelini gören yerli vatandaşlar ve turistler, heykelleri görünce şaşkınlık yaşadı ve önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Heykel önünde fotoğraf çeken vatandaşlardan İlyas Kocagöz şaşırdığını ifade ederek, “Ne ile ilgili konulduğunu bilmiyorum. Çok güzel bir görüntü” dedi. Okçu heykellerinin Taksim Meydanı'na yerleştirilme nedeni ise sonradan ortaya çıktı.

Okçular Vakfı tarafından 29 Mayıs tarihte düzenlenecek olan 5.Geleneksel Fetih Kupası için tanıtım amaçlı Taksim Meydanı’na okçu heykelleri yerleştirildi. Heykelleri gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Her gün yüz binlerce insanın gelip geçtiği meydandaki heykeli gören yerli vatandaşlar ve turistler de heykellere yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar, heykel önünde fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Heykel önünde fotoğraf çeken vatandaşlardan İlyas Kocagöz, şaşırdığını ifade ederek, “Ne ile ilgili konulduğunu bilmiyorum. Çok güzel bir görüntü” dedi.
Okçuların Osmanlı tarihinde de önemli olduğunu söyleyen Mesut Girişken ise, “Taksim Meydanı’nda bu okçuları görünce şaşırdım. Burası eski okçular meydanı mıymış acaba” diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Ortadaki Atatürk heykelinin etrafını çevirmişler. Orayı kaldıramadan önce dikkati başka yöne çekeceklerdir. Yazıklar olsun size.
@emine_cebeci_1988 vallahi arkadaş ATATÜRK heykel,ni bir santim dahi yerinden oynatamazsınız ona göre
emine sen önce ATATÜRK yazmasını öyren büyük harfle denyo
@koto46 SENDE TÜRKÇE YAZMAYI KONUŞMAYI ÖĞREN CAHİL
Geçici olarak konulan bu heykeller atatürk heykelini kaldırma amaçlı koyulmuşsa bile iyi olmuştur dinimizce caiz olmayan heykellerin kaldırılması manidardır.
@akin_sevki_1990 allah belanı versin
@ahmetcoskun1964 SİZİN EN BÜYÜK BELANIZI VERMİŞ ZATEN BEYNİNİZİ ALMIŞ DAHA BİRŞEYE GEREK YOK
Beyni yok fikri var yorum yapıyor Atatürk ne kadar çok batıyor bi yerlerinize ankamak mümkün değil
@koto46 yazık ya vallahi cehalletten kırılıyor millet özel isimi yazmaya başlarken sadece baş harf büyük yazılır bunu bilmeyecek kadar cahiller var aramızda ;)
@naggul oglum naggul büyük harfle yaz özel isim cahil kardeşim ATATÜRKE saygın varsa
Geri Dön