HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

“Siyah noktalarla başa çıkamıyorum" diyenlere en etkili siyah nokta bantları

Siyah noktalar, genelde cildin doğal yağ üretim dengesinin bozulması sonucu oluşur. Genellikle burun, çene ve alında görülen siyah noktalar, sıklıkla genişlemiş gözeneklerin içinde biriken yağ ve kirin okside olmasıyla ortaya çıkar. Siz de siyah noktaların rahatsız edici görüntüsünden sıkıldıysanız yalnız değilsiniz! Sizi rahatsız eden bu görüntüden hızlıca kurtulmanın yolu burada. Hızlı ve etkili bir çözüm sunan, en sevilen burun bantlarını bir araya getirdik. İşte detaylar!

“Siyah noktalarla başa çıkamıyorum" diyenlere en etkili siyah nokta bantları

İçindekiler

 • Siyah nokta bandı nasıl kullanılır?
 • 1. Sağlıklı bir cilt için: Mjcare Siyah Nokta ve Gözenek Temizleyici Burun Bandı
 • 2. Cildinizi derinlemesine temizleyen: Nivea Gözenek Arındırıcı Temizleyici Bantlar (4 Adet)
 • 3. Kolay ve pratik kullanım: StopEver Kömürlü Siyah Nokta Plasteri (2x6 Adet)
 • 4. Temiz ve taze bir cilt görünümü: Beauty Formulas Kömürlü Burun Bandı (6 Adet)
 • 5. Normal ve yağlı ciltlere: Isana Aktif Kömür Gözenek Arındırıcı Burun Bandı (3 Adet)
 • 6. Siyah nokta mücadelede güvenilir çözüm: Rituel de Beaute Siyah Nokta ve Kir Temizleyici Burun Bandı
 • 7. Etkili temizlik isteyenlere: Bee Beauty Aktif Karbon Siyah Nokta Bandı (6 Adet)
 • 8. İnatçı siyah noktalara veda edin: Lanbena Siyah Nokta Maskesi (60 Adet)
 • 9. Tek seferde etkili temizlik: Tonymoly Aktif Karbon Siyah Nokta Bandı
 • 10. Pürüzsüz bir cilt için: Pisole Siyah Nokta Bandı (10 Adet)

Siyah noktalarla mücadele etmek için düzenli bir cilt bakım rutini önemlidir. Temizleyici ve nemlendirici ürünler kullanmak, düzenli olarak peeling yapmak, gözenekleri sıkıştırmaktan kaçınmak ve siyah nokta bantları kullanmak siyah noktaların oluşumunu önleyebilir veya azaltabilir. Biliyoruz siyah noktalar cilt bakımının en can sıkıcı sorunlarından birisi ama endişelenmeyin. Kolay kullanımı ve hızlı sonuçlarıyla en sevilen ve en etkili siyah nokta bandı ürünlerini sizin için derledik. Artık siyah noktalardan kurtulmak çok kolay. İçeriğimize göz atın ve pürüzsüz bir cilt görünümüne hazır olun!

Siyah nokta bandı nasıl kullanılır?


Siyah nokta bandı, genellikle burun, çene, yanak veya alındaki siyah noktaları çıkarmak için kullanılan bir cilt bakım ürünüdür. Siyah nokta bandı kullanımında ilk adım olarak cildinizi bir temizleyici yardımıyla temizleyin ve kurulayın. Ardından, uygulama yapacağınız alanı hafifçe ıslattıktan sonra siyah nokta bandını cildinize düzgün bir şekilde yerleştirin. Bandın talimatlarına göre belirli bir süre bekleyin, bu süre genellikle 10 ila 15 dakika arasındadır. Bandın kurumasını bekleyin ve belirtilen sürenin ardından bandı yavaşça ve dikkatlice cildinizden çıkarın: Burnunuzun ucundan başlayarak yukarıya doğru çekin. Bandı çıkardığınızda siyah noktaların bandın yapışkan kısmına yapıştığını görebilirsiniz. Son olarak, yüzünüzü bir tonikle temizleyin ve nemlendirin.

1. Sağlıklı bir cilt için: Mjcare Siyah Nokta ve Gözenek Temizleyici Burun Bandı


6

Akne karşıtı özelliklere sahip olan Mjcare Siyah Nokta ve Gözenek Temizleyici Burun Bandı, tüm cilt tipleri için ideal bir temizleme sağlıyor. Güçlü çekme gücüyle burun çevresindeki siyah noktaları, ölü deri ve kirleri etkili bir şekilde gidererek adeta bir mıknatıs gibi temizliyor. Formülündeki ana maddelerden biri olan Damask Gülü Suyu, antioksidan özelliğiyle hassas ciltleri sakinleştirirken bakım yapıyor. Ayrıca, Camellia Sinensis Leaf Extract içeriği, gözenekleri sıkılaştırma etkisiyle cildi daha pürüzsüz bir görünüme kavuşturuyor.

Ürünü İncele

2. Cildinizi derinlemesine temizleyen: Nivea Gözenek Arındırıcı Temizleyici Bantlar (4 Adet)


3

Nivea markasının burun ve t bölgesi için tasarlanan siyah nokta bantları, siyah nokta ve pürüzlerle mücadele ederken cilde sağlık ve güzellik katıyor. Özel yapısı, düz olmayan bölgelere rahatça uygulanabilmesini sağlarken siyah noktaları ve derin kiri etkili bir şekilde temizliyor. Limon kokusuyla cilde tazelik ve temizlik hissi veren ürünün ciltle uyumu dermatolojik olarak test edildiğinde güvenle kullanılabilir.

Ürünü İncele

3. Kolay ve pratik kullanım: StopEver Kömürlü Siyah Nokta Plasteri (2x6 Adet)


4

StopEver Kömürlü Siyah Nokta Plasteri, etkili formülüyle burun bölgesini siyah noktalardan, yağ, kir ve makyaj artığı gibi istenmeyen kalıntılardan arındırmaya yardımcı oluyor. İçeriğindeki yüksek emici aktif karbon ve Witch Hazel yağı, cilde derinlemesine bakım yaparak ferahlık sağlıyor. Tüm cilt tipleri için uygun olan ürün, siyah noktaları ve diğer kalıntıları etkili bir şekilde gidererek cildin temiz ve taze görünmesini destekliyor. Her paketinde 6 adet bulunan bantlar, düzenli bakım için pratik bir seçenek sunuyor.

Ürünü İncele

4. Temiz ve taze bir cilt görünümü: Beauty Formulas Kömürlü Burun Bandı (6 Adet)


5

Günlük bakım rutininize kolayca ekleyebileceğiniz Beauty Formulas Kömürlü Burun Bandı, içerisindeki aktif kömür sayesinde gözeneklerinizin derinlemesine temizlenmesini sağlayarak siyah noktaları etkili bir şekilde gideriyor. Altı adetlik ambalajıyla uzun süreli kullanım imkanı sunan ürün, gün içindeki nemli ve tozlu hava şartlarına bağlı olarak oluşan kir ve siyah noktaların oluşumunu büyük ölçüde engelliyor.

Ürünü İncele

5. Normal ve yağlı ciltlere: Isana Aktif Kömür Gözenek Arındırıcı Burun Bandı (3 Adet)


2

Cildinizin sağlığını ve temizliğini ön planda tutan Isana Aktif Kömür Gözenek Arındırıcı Burun Bandı, siyah nokta ve kirlerle mücadelede etkili bir çözüm sunuyor. Güçlü ve geliştirilmiş formülü, cildinizi derinlemesine arındırarak gözeneklerde birikmiş kirleri ve siyah noktaları hapsedip uzaklaştırıyor. İçeriğindeki salisilik asit, fazla sebum üretimini kontrol altına alarak siyah noktaların oluşumunu engelliyor. Dermatolojik olarak onaylanmış olan ürün, normal ve yağlı cilt tipleri için uygundur ve kullanımı son derece kolaydır. Ayrıca, vegan formülü ve geri dönüşümlü ambalajıyla da çevre dostu bir tercihtir.

Ürünü İncele

6. Siyah nokta mücadelede güvenilir çözüm: Rituel de Beaute Siyah Nokta ve Kir Temizleyici Burun Bandı


7

Burun bölgesinde bulunan siyah nokta, kir, makyaj artığı, yağ ve diğer kalıntıları kolaylıkla temizleyen Rituel de Beaute Siyah Nokta ve Kir Temizleyici Burun Bandı, Nielsen raporlarına göre Türkiye'nin 1 numaralı tercihi olma özelliği taşıyor. Ayrıca, British Vegan Society tarafından onaylanmış olmasıyla da Türkiye'nin ilk ve tek vegan burun bandı unvanını elinde bulunduruyor. Paraben ve alkol içermeyen formülüyle cilt sağlığını koruyan ürün, Aloe etkisiyle tazelik hissi vererek cildinizi rahatlatırken cildinizin sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor.

Ürünü İncele

7. Etkili temizlik isteyenlere: Bee Beauty Aktif Karbon Siyah Nokta Bandı (6 Adet)


8

Ciltteki siyah noktaları, kiri ve yağı etkili bir şekilde gideren Bee Beauty Aktif Karbon Siyah Nokta Bandı, aktif karbon içeriği sayesinde cildi hassas bir şekilde ve derinlemesine temizleyerek ciltte biriken kir ve yağları etkili bir şekilde ortadan kaldırıyor. Cildi arındırırken gözeneklerin sıkılaşmasına da yardımcı olan ürün, daha pürüzsüz bir cilt görünümü sağlıyor. Dermatolojik olarak test edilen siyah nokta bandını, tüm cilt tipleri güvenle kullanabilir. Üstelik, pratik taşıma paketi sayesinde makyaj çantanızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz siyah nokta bandıyla güzellik rutininizi her zaman ve her yerde sürdürebilirsiniz.

Ürünü İncele

8. İnatçı siyah noktalara veda edin: Lanbena Siyah Nokta Maskesi (60 Adet)


9

Özel formülü ve etkileyici emilim gücüyle cildinizi temizleyerek pürüzsüz olmasını sağlayan Lanbena Siyah Nokta Maskesi, siyah ve beyaz noktalardan, kirlerden ve aşırı yağlardan kurtulmanıza yardımcı oluyor. Tüm cilt tipleri için uygun olan ürün, özellikle yağlı ve karma ciltler için etkilidir. Siyah burun maskesini kullanmadan önce gözeneklerinizi açmak için sıcak havlu veya buhar uygulamanız öneriliyor. Maske tamamen kuruduktan sonra nazikçe soyarak cildinizin nefes aldığını ve gözeneklerinizin sıkılaştığını görebilirsinz!

Ürünü İncele

9. Tek seferde etkili temizlik: Tonymoly Aktif Karbon Siyah Nokta Bandı


10

En etkili siyah nokta bantlarından biri olan Tonymoly Aktif Karbon Siyah Nokta Bandı, siyah noktaları ve fazla sebumu tek bir hamlede ortadan kaldırıyor. Burun bandı, sadece burun değil alın ve yanaklardaki gözeneklere kadar uzanarak geniş alanlara bakım yapma imkanı tanıyor. Bant, güçlü emici yapısıyla siyah noktaları ve fazla sebumu kolayca çıkarıyor. Temizlik işleminden sonra yüzünüzü hafifçe ıslatıp bandı yüzünüze yerleştirin. 10-15 dakika kadar bekleyin ve bandı, dış kenarlardan nazikçe soyun. Cildinizin temizlendiğini ve tazelendiğini hissedeceksiniz!

Ürünü İncele

10. Pürüzsüz bir cilt için: Pisole Siyah Nokta Bandı (10 Adet)


11

Cilt bakımında etkili bir çözüm sunan Pisole Siyah Nokta Bandının siyah noktaları çıkaran ve cildi yumuşatan özel formülü, inatçı kirleri emerek fazla yağı giderip gözenekleri küçültüyor. İnce ve esnek tasarımıyla burun hatlarına mükemmel şekilde oturan ürün, kolayca çıkarılabilir bir yapıya da sahip. Kuru, normal, yağlı, karma, hassas ve tahriş olmuş ciltler dahil olmak üzere çoğu cilt tipi için uygun olan bantlar, pratik kullanımıyla da günlük rutininize kolaylık getirecek!

Ürünü İncele

Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

Express


En Çok Aranan Haberler