HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son 50 yılın en trend modellerinden Adidas Superstar incelemesi ve yorumları

Adidas Superstar, efsanevi spor ayakkabı modellerinden biri. 1970'lerden beri sokak modasının vazgeçilmez bir parçası olan bu ayakkabı, kalitesi ve şıklığıyla yediden yetmişe hala pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Deri üst yüzeyi, kauçuk burun kısmı ve klasik üç bantlı tasarımı ile öne çıkan Adidas Superstar rahatlığıyla da kullanıcıları tarafından övgüler alıyor. Moda ikonlarının favori tercihi Adidas Superstar ile tarzınızı konuşturmak isterseniz detaylı incelememize bakmadan geçmeyin.

Son 50 yılın en trend modellerinden Adidas Superstar incelemesi ve yorumları

Adidas Superstar, 1969 yılında basketbol ayakkabısı olarak piyasaya sürülen bir klasik. Ünlü kauçuk burun yapısı ve pürüzsüz deri üst yüzeyi ile dikkat çeken bu ayakkabı, 1970'lerden bu yana sokak modasının vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Sporcular ve moda ikonları tarafından tercih edilen Adidas Superstar, günümüzde de stil sahibi insanların dolaplarının vazgeçilmez parçası. Siz de kombinlerinize hem klasik hem de spor bir dokunuş sunmak, her adımda stil sahibi olmanın keyfini çıkarmak isterseniz Adidas Superstar modellerini incelediğimiz bu içeriğimize bakabilirsiniz.

Moda ikonlarının vazgeçilmezi: Adidas Superstar


1 (58)

Superstar, 1969 yılında Adidas tarafından piyasaya sürüldü. Bir basketbol ayakkabısı olarak tasarlanan modelin ismi, o dönem basketbol dünyasında yıldız oyunculara verilen "superstar" unvanına atıfta bulunuyordu. Tasarımcılardan Adolf Dassler, ayakkabıyı güçlendirmek için burun kısmına bir kauçuk "shell toe" klemeyi önerdi. Bu öneri, ayakkabının hem dayanıklılığını artırdı hem de tasarımını özelleştirdiği için popülerliğini.

Ayakkabı ilk kez 1970'de NBA'de giyildi ancak ilgi çekici tasarımı sayesinde kısa sürede moda dünyasında popüler hale geldi. Superstar önce ABD'de büyük ilgi gördü daha sonra dünya çapında başarı yakaladı. Ayakkabı, 70'li yılların sonunda hip-hop kültürün popüler hale gelmesine yardımcı oldu. Öyle ki Run-DMC gibi ünlü hip-hop grupları 1980'lerde Adidas Superstar giyerek ayakkabıyı daha da popüler hale getirdi ve model, böylece sokak modasında yerini aldı.

Günümüzde de hala ilgi gören model, sportif ve rahat bir görünüm sunduğu için pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Superstar'a yönelik bu ilgi markanın modeli modernleştirilmiş yeni sürümleriyle canlandırılmasını sağladı. Farklı renklerde ve malzemelerde üretildi, çağa uygun hale getirildi.

Adidas Superstar'ın beğenilen özellikleri


 • Adidas Superstar, ikonik kabuk burun tasarımı ile tanınıyor. Bu, ayakkabıyı moda dünyasında zamanın ötesinde bir klasik yaparken hemen hemen her tür kıyafetle kolayca kombinlenmesine de olanak tanıyor.

 • Kaliteli malzemelerden üretilen bu ayakkabılar, uzun süreli kullanım için oldukça dayanıklı. Özellikle kauçuk taban, sert yüzeylere karşı iyi bir koruma sağlıyor.
 • Ayakkabının iç yüzeyindeki yastıklama, gün boyu konfor sağlamak için ayakları destekleyerek ayağınızı rahat ettiriyor.

 • Spor salonundan sokak modasına kadar her yerde rahatlıkla kullanılabilen ürünü spor yaparken de, günlük kullanımda da tercih edebilirsiniz.

 • Birçok ünlü tarafından tercih edilmiş ve hip-hop kültüründe önemli bir yere sahip olması, bu ayakkabıyı popüler kültürün bir simgesi haline getirmiştir.

Adidas Superstar'ın beğenilmeyen özellikleri


 • Adidas Superstar, deri malzemeden üretilmiştir ve bu nedenle bazı sentetik spor ayakkabılara göre daha az hava alıyor. Bu durum, özellikle sıcak havalarda veya uzun süreli aktiviteler sırasında ayakların daha fazla terlemesine yol açabilir.

 • Deri malzeme nedeniyle bu ayakkabılar, özellikle daha hafif malzemeler kullanılarak üretilen modern koşu ayakkabılarına kıyasla biraz daha ağır olabilir.

 • Klasik tasarımı bazı kullanıcılar için avantaj olabilirken, modaya daha açık veya modern tasarımları tercih edenler için sınırlayıcı olabilir.

Peki kullanıcılar ne diyor?

 • "Adidas Superstar, hem rahatlığı hem de şık görünümü ile benim favori sneaker'ım. Her mevsim giyebileceğim bir ayakkabı, mutlaka herkesin dolabında olması gereken bir model."

 • "Adidas Superstar, klasik bir sneaker olduğu için zaman zaman klasik bir görünüm sergilemek istediğimde ona dönüyorum. Hem spor hem de şık kombinler için uygun bir ayakkabı."

 • "Superstar'ın kabuklu burun tasarımı, ayakkabının rahatlığına olumlu bir etki yapıyor. Hem görünümü hem de dayanıklılığı ile, tam bir sokak modası klasiği."

 • "Adidas Superstar, yıllardır giyildiği halde hala modası geçmeyen bir ayakkabıdır. Her yaşa uygun olması, farklı renk seçenekleri ve kabuklu burun tasarımı ile gerçek bir klasik."
Ürünleri İncele

Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

Express


En Çok Aranan Haberler