HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika: 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde 'SMA' yazan şüpheli araç! Köprü uzun süre trafiğe kapatıldı! Bakan Yerlikaya'dan açıklama

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

Son dakika: 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde şüpheli bir araç nedeniyle trafik bir süre çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, köprüde meydana gelen olayın bireysel olduğunun değerlendirildiği, emniyetin köprü trafiğini durdurduğu ifade edildi. Köprü ortasında yan şekilde duran şüpheli otomobildeki 'SMA' yazısı dikkat çekti. Bakan Yerlikaya, bipolar hastası olan şahsın ikna edilip teslim alındığını duyurdu.

Son haberi: Edinilen bilgiye göre, saat 22.45 sıralarında şüpheli bir araç 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde durdu. Şüpheli araç nedeniyle İstanbul Emniyeti alarma geçti.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

AA-20240614-34879321-34879316-15_TEMMUZ_SEHITLER_KOPRUSU_CIFT_YONLU_OLARAK_TRAFIGE_KAPATILDI

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Olay yerinde polis ekipleri sevk edilirken, İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, "Köprüde meydana gelen olayın bireysel bir eylem olduğunu değerlendiriyoruz. Emniyetiniz tedbir amaçlı köprü trafiğini durdurdu" ifadelerine yer verildi.

AA-20240614-34878775-34878774-15_TEMMUZ_SEHITLER_KOPRUSU_CIFT_YONLU_OLARAK_TRAFIGE_KAPATILDI

KÖPRÜDE DURAN ARAÇTA 'SMA' YAZISI

Köprünün tam ortasında duran ve etrafında polis ekiplerinin tedbir aldığı beyaz aracın yan tarafında büyük harflerle 'SMA' yazması dikkat çekti.

GQDya_SXQAAtbDU
Trafikte kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Trafik akışı bir süre sonra Anadolu'dan Avrupa yönüne doğru açıldı.

EN NET FOTOĞRAFI ORTAYA ÇIKTI

Sürücünün aracı yolu kesecek şekilde yan bıraktığı görüldü.
GQDya_XXAAA_5OU
Aracın başında bekleyen sürücünün net görüntüsü de ortaya çıktı.

WhatsApp Image 2024-06-14 at 23.07.20

YERLİKAYA: ŞAHIS İKNA EDİLİP TESLİM ALINDI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "15 Temmuz Şehitler Köprüsünde, üzerinde SMA yazan bir aracın saat 22.14’te yolu kapatması nedeniyle köprü trafiği çift yönlü olarak trafiğe kapatılmıştır. Aracı kullanan R. C. Ç. adlı şahsın 1,5 yıldır bipolar tedavisi gördüğü tespit edilmiştir. Emniyet görevlilerimiz şahısla müzakere etmiş ve şahıs ikna edilip teslim alınmıştır. Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir." açıklamasını yaptı.

WhatsApp Image 2024-06-14 at 23.03.19

KÖPRÜ TRAFİĞE TEKRAR AÇILDI

15 Temmuz Şehitler Köprüsü, aracıyla yolu kapatan şüphelinin gözaltına alınmasının ardından tekrar trafiğe açıldı.

DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI

Alınan bilgiye göre, köprüde duran aracı fark eden polis ekipleri, otomobilin yanına gittiklerinde sürücü koltuğunda oturan kişinin elinde kırmızı kablolu bir pim olduğunu gördü.

Durumu polis merkezine bildiren ekipler, tedbir amacıyla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü trafiğe kapattı. Bu sırada olay yerine Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, takviye kuvvet ve müzakereci polisler sevk edildi.

Araçtaki R.C.Ç'nin, teslim olması için görüşen müzakereci ekiplere, devletin SMA hastalarına yardım etmesi için böyle bir eyleme başvurduğunu ve bir devlet büyüğü ile görüşmek istediğini söylediği belirtildi. Yaklaşık 1 saat süren görüşmelerin ardından şüphelinin polis ekiplerince teslim alındığı kaydedildi.

DMM'DEN AÇIKLAMA

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün trafiğe kapatılmasına ilişkin resmi kaynaklardan yapılacak açıklamaların dikkate alınması gerektiğini bildirdi. DMM'den yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün trafiğe kapatılması ile ilgili resmi kaynaklardan yapılacak açıklamaları dikkate alınız. Resmi kaynaklar dışında ortaya atılan iddialara itibar etmeyiniz." (AA-İHA)

Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayına alınmıştır

En Çok Aranan Haberler