HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika | Herkes Yavaş ve İmamoğlu'nu beklerken, kararı Kılıçdaroğlu açıkladı! Millet İttifakı'nda cumhurbaşkanı yardımcılığı formülü netleşti

Son dakika haberi: Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu, seçilmesi halinde cumhurbaşkanı yardımcılarının kim olacağını açıkladı. Toplantı sonrasında yaptığı ilk açıklamada CHP lideri, diğer 5 parti liderinin cumhurbaşkanı yardımcısı olacağını söyledi. Öte yandan Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçişin yol haritasının açıklandığı metinde ise İstanbul ve Ankara belediye başkanları Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'ın yardımcılığıyla ilgili de özel bir ayrıntı yer aldı.

Son dakika | Herkes Yavaş ve İmamoğlu'nu beklerken, kararı Kılıçdaroğlu açıkladı! Millet İttifakı'nda cumhurbaşkanı yardımcılığı formülü netleşti

Son dakika: Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Kritik toplantının sonrasında Saadet Partisi Genel Merkezi önünde kısa bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, seçimi kazanmaları halinde cumhurbaşkanı yardımcıları için alınan kararı açıkladı. CHP lideri, "Diğer partilerin genel başkanları cumhurbaşkanı yardımcısı olacaktır." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

CUMHURBAŞKANI YARDIMCILARI KİM OLACAK?

"Altılı masada olan genel başkanlar seçim kazanılırsa Cumhurbaşkanı yardımcısı olacak. Hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum. Bu sofra Halil İbrahim sofrasıdır. Halil İbrahim sofrası, komşusu açken, tok yatmamasıdır. Halil İbrahim sofrası, zulmün sona ermesi, hakkın adaletin olması demektir. Bizim soframız barışın ve kardeşliğin sofrasıdır. Allah'ın izniyle başaracağız. Türkiye'yi uzlaşıyla yöneteceğiz."

YOL HARİTASINDA YAVAŞ VE İMAMOĞLU'NA GÖREV

AA-20230306-30491827-30491826-YAVAS_VE_IMAMOGLU_AKSENER_ILE_GORUSTU

Millet İttifakı'nın yol haritasının açıklandığı metinde ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ile ilgili bir ayrıntı yer aldı.

12 maddede, "İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları Sayın Cumhurbaşkanının uygun gördüğü zamanda ve tanımlanmış görevlerle Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak atanacaktır." denildi.

JHGJKGHKLŞ


ChefGPT

En Çok Aranan Haberler