HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | Meral Akşener'den Bakan Nebati'ye istifa çağrısı: Yeni hayatında şimdiden başarılar diliyorum

Son dakika haberi: İYİ Parti lideri Meral Akşener partisinin grup toplantısında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye sert sözlerle yüklendi. "Son ekonomi modeli gelen son veriler itibariyle iflas etmiştir." diyen İYİ Parti lideri Akşener, Bakan Nebati'yi istifaya çağırdı. Akşener "Işıltılı gözleri ve sebep olduğu utanç tablosuyla geçecek olan bu arkadaşımıza yeni hayatında şimdiden başarılar diliyorum." diye konuştu.

Son Dakika: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasının büyük bir bölümünü ekonomiye ayıran İYİ Parti lideri, son ekonomi modelinin de iflas ettiğini iddia etti.

AKŞENER'DEN NABETİ'YE: AFFINI İSTEME VAKTİ GELMİŞTİR

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'yi istifaya davet eden İYİ Parti lideri Akşener, "Nebati Bakan'ın affını isteme vakti gelip çatmıştır. Bu arkadaşımıza yeni hayatında şimdiden başarılar diliyorum." diye konuştu.

assdad

Akşener'in açıklamasından öne çıkan kesim şöyle:

"'Faiz sebep, enflasyon sonuçtur' fantezisi doğrultusunda anlatılan, 'rekabetçi kur, uçan ihracat, döviz bolluğu ve düşen enflasyon' masalı, Türkiye’nin gerçekleri karşısında yenilmiştir. Daha önce nicesinin, başına geldiği gibi, arkadaşların, bu son sözde ekonomi modeli de, gelen son veriler itibariyle, iflas etmiş, ortada, enflasyonla mücadeleyi amaçlayan bir program, artık kalmamıştır. Ve aynı, iflas eden, önceki ekonomi programlarında olduğu gibi, bu defa da, Nebati bakanın 'affını isteme' vakti gelip çatmıştır."

Akşener, "Milletimiz bir yandan, iki katına çıkan doğalgaz faturasını, nasıl ödeyeceğini düşünürken; diğer yandan da, sanayinin ve ticaretin kullandığı doğalgaza yapılan zamları, çarşıdaki, pazardaki fiyatlarla, karşısında buluyor" diye konuştu.

CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNİN SONUCU

Akşener, bugün yaşanan ekonomik sonuçların partili cumhurbaşkanlığı sisteminin bir sonucu olduğuna da dikkat çekerek "Siyasi tarihimize, bu ucube sistemin öğüttüğü, nice bakandan biri olarak, ışıltılı gözleri ve sebep olduğu utanç tablosuyla geçecek bu arkadaşımıza (Nebati), yeni hayatında, şimdiden başarılar diliyorum" dedi.

Akşener, daha önce yaptığı açıklamalarında Cumhurbaşkanlığı sistemine yönelik eleştirisinde "başarılı olmayacak amaçlarla göreve gelmeleri" nedeniyle bir çok bürokratın daha sonra affını istemek zorunda kaldığını ve bu sorunun sistemden kaynaklandığını söylemişti.

(Reuters)

ChefGPT


En Çok Aranan Haberler