HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son Dakika: Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybetti! Oğuzhan Asiltürk kimdir?

İçerik devam ediyor

Son dakika haberine göre Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Asiltürk ile ilgili "Sabah 09.00'da kardiyak arrest (kalp durması) sonucu kaybetmiş bulunuyoruz" açıklamasını yaptı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Asiltürk için başsağlığı mesajı yayınlandı.

Oğuzhan Asiltürk, 13 Eylül'de koronavirüs sonrası gelişen zatürreye bağlı nefes darlığı şikayetiyle Ankara Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Asiltürk, bu sabah tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

BAKAN KOCA'DAN OĞUZHAN ASİLTÜRK AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Asiltürk ile ilgili yaptığı açıklamada "Özellikle son dönemde koroner arter hastalığı ve kalp yetersizliği tanılarıyla takip ediliyordu. Sabah 09.00'da kardiyak arrest (kalp durması) sonucu kaybetmiş bulunuyoruz. İnançlı ve samimi biriydi. Yakınlarına, sevenlerine baş sağlığı diliyorum, başımız sağ olsun" diye konuştu.

AŞI SORUSUNA BAKAN KOCA'DAN YANIT

Asiltürk'ün koronavirüs aşısı olup olmadığıyla ilgili soruya Koca, "Bu konu ve genel bir takım bilgilerin hasta yakınlarının rızası olmadan söylemenin doğru olmadığı kanaatindeyim" yanıtını verdi.

OĞUZHAN ASİLTÜRK'ÜN CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU

Saadet Partisi, Oğuzhan Asiltürk'ün cenaze programıyla ilgili "Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız Merhum Büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk’ün cenazesi YARIN (2 Ekim) öğlen namazına müteakip Hacı Bayram Veli Camiinde kılınacak namazın akabinde Cebeci Asri Mezarlığına defnedilecektir."açıklamasını yaptı.

SİYASİLERDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJLARI

Siyasi isimler Oğuzhan Asiltürk'ün vefat haberi sonrası başsağlığı mesajları yayınladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: MEKÂNI CENNET OLSUN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Asiltürk'ün vefatıyla ilgili "Bugün vefat haberini aldığımız, Millî Görüş Vakfı ve Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, siyasi tarihimizin önemli isimlerinden, çok kıymetli ağabeyimiz Sayın Oğuzhan Asiltürk’e Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Mekânı cennet olsun. Oğuzhan ağabeyimin muhterem ailesine, Türkiye’deki ve yurt dışındaki sivil toplum ve siyaset camiasına Allah’tan sabr-ı cemil diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun." açıklamasını yaptı.

DEVLET BAHÇELİ: RUHU ŞAD, KABRİ NUR OLSUN

Devlet Bahçeli, Oğzuhan Asiltürk'ün vefatından büyük bir üzüntü duyduğunu belirterek "Ebediyete irtihal eden Merhum Oğuzhan Asiltürk’e Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyor; saygıdeğer ailesine, Saadet Partisi camiasına, sevenlerine ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet, ruhu şad, kabri nur olsun." açıklamasını yaptı.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK: ASİLTÜRK'ÜN VEFATINDAN BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYDUK

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Asiltürk'ün vefatı sonrası sosyal medya hesabından, "Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün vefatından büyük üzüntü duyduk. Merhuma Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekanı cennet olsun" mesajını paylaştı.

KARAMOLLAOĞLU: DAVA ADAMI ASİLTÜRK AHİRETE İRTİHAL ETMİŞTİR

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Asiltürk için başsağlığı mesajı yayınladı. Karamollaoğlu mesajında "Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız, yol arkadaşımız ve dava adamı Oğuzhan Asiltürk ahirete irtihal etmiştir. Milletimizin ve camiamızın başı sağolsun. Mekanı cennet, makamı âli olsun." ifadelerine yer verdi.

"CAMİAMIZIN BAŞI SAĞOLSUN"

Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Oğuzhan Asiltürk’ün vefatını sosyal meydadan yaptığı paylaşımla duyurarak şunları ifade etti:

“Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı muhterem büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk beyefendi Hakk'ın rahmetine kavuştu... Mekanı cennet, makamı a'li olsun.. Milli Görüş camiamızın başı sağolsun…” ifadeleriyle duyurdu.

OĞUZHAN ASİLTÜRK KİMDİR?

Oğuzhan Asiltürk 25 Mayıs 1935'te doğdu. İlk ve ortaokulu, liseyi Malatya’da okudu. Üniversite eğitimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinde tamamladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'ni bitirdi. Serbest Müşavir Mühendislik, 14 ve 15. Dönem Ankara; 19, 20 ve 21. Dönem Malatya milletvekiliği ile İçişleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlıkları yaptı. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan'ın ölümünün ardından Saadet Partisi'nin YİK başkanlığına seçilen Asiltürk'ün, ayrıca kaleme aldığı "Sosyal Yapının Güçlendirilmesi" adlı bir kitabı bulunmaktadır. Saadet Partisi'nin kurucuları arasında yer aldı.

Express


En Çok Aranan Haberler