HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | Osmaniye'de 4.6 büyüklüğünde deprem! Gaziantep ve Adana'da da hissedildi... Peş peşe açıklama geldi

Son dakika deprem haberi: Osmaniye'de 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 14.05'te meydana gelen depremin merkez üssünün Düziçi ilçesi olduğu belirtilirken AFAD depremin derinliğini 7 km olarak açıkladı. Deprem Adana ve Gaziantep gibi çevre illerden de hissedildi. Son olarak Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan da depreme ilişkin açıklama geldi. İşte son dakika deprem haberinin detayları...

Son dakika deprem haberi: AFAD, Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Saat 14.05'te meydana gelen deprem çevre illerden de hissedilirken depremin derinliği ise 7km olarak kaydedildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz ve AFAD Başkanı Yunus Sezer depremle ilgili açıklama yaptı. Depreme ilişkin olumsuz bir ihbarın ulaşmadığı belirtildi.

İŞTE DEPREMİN MEYDANA GELDİĞİ NOKTA

deppp

OSMANİYE VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Değerli Hemşehrilerim, Merkez Üssü Düziçi İlçemiz Yarbaşı Beldesinde 4.6 şiddetinde deprem meydana geldi. Şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk yoktur. Takip ve taramalarımız devam etmektedir. Bütün hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." ifadelerini kullandı.

Vali Yılmaz bir sonraki paylaşımında ise "Düziçi İlçemizde meydana gelen depremle ilgili tarama ve takibimiz devam edilmektedir. Cenab-ı Allah bütün felaketlerden Ülkemizi korusun." dedi.

89aa981faac9ec10b1593609e6443593

BAKAN SOYLU DUYURDU! "HERHANGİ BİR HASAR VE YARALANMA BİLGİSİ ULAŞMAMIŞTIR"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yaptığı açıklamada "Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde saat 14.05'te meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki depremin ardından taramalar ve ihbarlarda herhangi bir hasar ve yaralanma bilgisi ulaşmamıştır. Gerektiği takdirde Valiliğimiz tarafından bilgilendirme yapılacaktır. Hemşehrilerimize geçmiş olsun." ifadelerine yer verdi.

a83acfe2a9b0aca4d9fe9fb5fc843013

AFAD BAŞKANI AÇIKLADI: OLUMSUZ BİR İHBAR BULUNMUYOR

AFAD Başkanı Yunus Sezer ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Osmaniye ilimizin Düziçi ilçesinde meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbar bulunmuyor. İlgili tüm ekiplerimiz ile alan tarama çalışmalarına devam ediyoruz. Osmaniyeli hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum." dedi.

c6796fd5942b348a5e8f93719b4c2f0b

SOKAĞA ÇIKTILAR

Depremde binalarda korkanlar sokağa çıktı. Deprem, kısa süreli paniğe neden oldu.

9d53f9a3429d5f1dd0c06dc92c8badad

Youtube


En Çok Aranan Haberler