Son dakika! Peru'da deprem

Merkez üssü deniz tabanının 12 kilometre altında olan ve ön belirlemelere göre 7,3 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından tsunami uyarısı yapıldı. Peru'daki depremde can kaybı veya yaralanan olmadığı düşünülüyor.

Son dakika! Peru'da deprem

Peru'da Acari eyaletinin 42 km güneybatısında ön belirlemelere göre 7.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü deniz tabanının 12 kilometre altında olan depremin ardınan otoriteler tarafından tsunami uyarısı yapıldı.

Tsunami dalgalarının yüksekliğinin Peru'nun bazı kıyı bölgelerinde 0.3 ila 1 metreye kadar yükselmesi bekleniyor. Depremde can kaybı veya yaralanan olmadığı düşünülüyor.

DHA'nın haberine göre, depremin merkez üssüne yakın kıyı bölgeleri için tsunami uyarısı yapıldı. ABD Tsunami Uyarı Sistemi ve diğer ulusal uyarı sistemleri tarafından yapılan uyarıda "Tsunami Tehdidi Mesajı" başlığıyla gönderilen uyarıda Tsunami'nin yerel saatle saat kaçta kıyılara ulaşabileceği bilgisi verildi. Ulusal otoritelere alınması gereken önlemler hakkında bilgiler verildi.

Yerel saatle 09:19'da gerçekleşen 7.3 büyüklüğündeki depremin Peru'nun bazı kıyı kesimlerinde 0.3 ila 1 metre yüksekliğinde, Şili´nin bazı kıyı bölgelerinde ise 0.3 metre yüksekliğe kadar tsunami olabileceği uyarısı yapıldı.

Peru, Pasifik Okyanusu'nun deprem ve volkanik patlamaların sıkla gerçekleştiği "Ateş Çemberi" anlamına gelen Ring of Fire bölgesi üzerinde yer alıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Fetöcülerdir
yakinda ist ank izmir hepsi gocuk altinda kalacak devlet izler sadece
O ülkeyi deprem vurdu tamam da Önemli olan O şey kabul edildi mi.. Bir de şey var Bunu yapınca bakın ne oluyor..
@recw son konuşması ortalığı karıştırdı. öyle bir şey dedi ki abd nin konuştuğu kız çok kızdıracak sözler öyle bir mesaj attı ki sadece hobiydi şimdi ilk 100 zengin listesinde Bunu yapınca ne oluyor herkes onun gibi o şey kabul edildi mi bu cevabı vermiş O ülkeyi deprem vurdu on dakikada ne hale geldi vize almayan ülkeler herkes öyle sandı o filmde oynamasaydım öyle bişey paylaştı ki : )
Depremin olacağı kesinde bizim 15 yıllık iktidar ne yaptı bir kentsel dönüşüm saçmalığı çıkardılar sormayın gitsin.Çürük binaları yıkmıyan bir kentsel dönüşüm var.Mahkeme kararı ile çürük binayı durduruyor ama insanları binalardan çıkartmıyor birde oturmak yasak diyorlar.Yav kardeşim hem çürük raporu veriyorsun hemde mahkeme yolu açıp bilirkişi atıyorsun.Kentsel dönüşüme sorduğunda isteyen oturabilir diyor.Yani allah korusun bi deprem olsa devlet diyecek ki sana tebligat gönderdik hala oturuyorsan ölümü göze aldın diyecek.Komediler ülkesi
Deprem bir doğal afettir, her zaman olacakmış gibi düşünerek önceden önlem almak gerekir. Olması için olumsuz bi neden aramaya gerek yok. Olan ülkelerin vatandaşlarının Tanrı yardımcısı olsun demek bu kadar zor değil, uzatmaya gerek yok...
Diğer Haberler