HABER

Son dakika: Rusya'da savaş uçağı yerleşim yerine düştü

Son dakika haberi: Rusya'nın Irkutsk kentinde, iki katlı bir evin üzerine savaş uçağı düştü. Su-30 tipi Rus savaş uçağının 2 katlı binanın üzerine düşmesi sonucu 2 pilot hayatını kaybetti.

Son dakika: Rusya’ya bağlı Sibirya bölgesinin güneyindeki İrkutsk kenti üzerinde uçuş yapan Rus Hava Kuvvetleri’ne ait Su-30 tipi savaş uçağı ani irtifa kaybı yaşamasının ardından kent merkezindeki 2 katlı binanın üzerine düştü. Kazanın ardından çıkan yangına olay yerine sevk edilen Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’na bağlı itfaiye ve kurtarma ekipleri müdahale etti. Bakanlıktan kazaya ilişkin yapılan ilk açıklamada, "Siviller arasında kayıp yok. Uçağın 2 pilotu yaşamını yitirdi. Yangın, ekipler tarafından kontrol altına alındı" denildi. Bakanlık ayrıca yangının 200 metrekarelik alanda etkili olduğunu belirtirken, doğrudan müdahale ile alevlerin daha fazla büyümesinin engellendiğini aktardı.

SİVİL CAN KAYBI YOK

İrkutsk Valisi Igor Kobzev yaptığı açıklamada sivil can kaybı olmadığını söyleyerek, bölgede gerekli önlemlerin alındığını ve halk için yardım programı hazırladıklarını belirtti.

Rusya Soruşturma Komitesi, kazaya ilişkin soruşturma başlattı. Komite, uçağın mühimmat taşımadığını ve eğitim uçuşu gerçekleştirdiğini duyurdu.

BİR HAFTADA İKİNCİ UÇAK KAZASI

Olay son bir haftada Rusya'da gerçekleşen ikinci savaş uçağı kazası oldu.

Geçtiğimiz pazartesi günü SU-34 tipi bir savaş uçağı Yeysk kenti yakınlarında bir apartmana düşmüş olayda en az 15 kişi yaşamını yitirmişti.


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler