HABER

Son dakika: THY'den Kazakistan'daki personeli için özel sefer

Son dakika haberine göre, Türk Hava Yolları 75 personelin tahliyesi için Kazakistan'a özel sefer düzenleneceğini duyurdu. Mahsur kalan personellerin bugün İstanbul'a dönmesi bekleniyor.

Son dakika: THY'den Kazakistan'daki personeli için özel sefer

Türk Hava Yolları (THY), Kazakistan'da çıkan iç karışıklık nedeniyle uçuşların durdurulmasının ardından ülkede mahsur kalan uçuş ekiplerini, Türkiye'ye getirilmesi için özel bir sefer düzenliyor. Uçuş için gerekli izinlerin alınması halinde İstanbul'dan gece Almatı'ya hareket etmesi planlanan THY uçağının uçuş personelini alıp, bugün İstanbul'a dönmesi bekleniyor.

75 PERSONEL MAHSUR KALMIŞTI

THY'nin Kazakistan'da tarifeli uçuş yaptığı Nur-Sultan, Almatı, Türkistan ve Aktav seferleri 9 Ocak'a kadar iptal edilmişti. Uçuşların durdurulmasının ardından Almatı'da yatı görevinde olan hem THY'nin hem de diğer Türk hava yolu şirketlerinin yaklaşık 75 uçuş personeli ülkede mahsur kalmıştı.

THY ekiplerin Türkiye'ye getirilmesi için özel bir tahliye seferi planlandı. Uçuş kodu TK6902 olan THY uçağı gerekli izinlerin alınmasının ardından İstanbul'dan Almatı'ya hareket etmesi planlandı.

MAHSUR KALAN PERSONEL BUGÜN İSTANBUL'DA OLACAK

Tahliye seferinde sadece uçuş personelinin yer alacağı öğrenildi. Uçağın bugün Türkiye saatiyle 13.40 civarında İstanbul'da olması bekleniyor.

Ayrıca Nur-Sultan'da bulunan 4'ü kabin, 2'si kokpit çalışanı 6 THY uçuş görevlisi için de THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı'nın talimatıyla gerekli tüm tahliye imkanlarının da değerlendirildiği belirtildi.


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler