HABER

SON DAKİKA | Türkiye ve Rusya ikinci parti S-400'de anlaştı mı? SSB'den açıklama

Son dakika: Reuters, ilk parti S-400 hava savunma sistemi alan Türkiye'nin ikinci parti için Rusya ile anlaşmaya vardığını duyurmuştu. Savunma Sanayii Başkanlığı yaptığı açıklamada ikinci parti S-400 hava savunma sistemlerinde yeni bir gelişmenin söz konusu olmadığını açıkladı. İşte son dakika haberinin detayları...

Son dakika: İlk parti S-400 hava savunma sistemi alan Türkiye'nin ikinci parti için Rusya ile anlaşmaya vardığı belirtilmişti. Açıklama Reuters'dan gelmişti. Savunma Sanayii Başkanlığı söz konusu habere ilişkin yaptığı açıklamada yeni bir gelişmenin söz konusu olmadığını belirtti.

thumbs_b_c_10dcd1c18cac1e7f7331adec941341f4

REUTERS'DAN TÜRKİYE-RUSYA İDDİASI

Reuters, bugün saat 16.00'da Türkiye ile Rusya'nın ikinci parti S-400 anlaşması yaptığını duyurmuştu. Rusya Federal Askeri-Teknik İşbirliği Servisi Direktörü Dmitri Şugayev, sözleşmeyle birlikte bir kısım S-400 parçalarının Türkiye'de üretileceğini açıklamıştı.

SSB'DEN AÇIKLAMA: SÖZ KONUSU DEĞİL

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), söz konusu habere ilişkin olarak "Yeni bir gelişme söz konusu değil. İlk gün yapılan anlaşmaya göre süreç devam etmektedir" dedi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler