Türkiye Mısır için devrede

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Mısır'da darbe karşıtlarına müdahale olaylarını yakından takip ediyor.

Türkiye Mısır için devrede

Başbakan Erdoğan, Mısır güvenlik güçlerinin Kahire'deki Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarında günlerdir darbe karşıtı gösteri yapan Mısırlılara sert müdahalesi hakkında erken saatlerde bilgilendirildi.

Başta Dışişleri Bakanı Davutoğlu ile telefonla görüşen Başbakan Erdoğan, uluslararası temaslara başladı.

Şu anda Türkiye, Mısır'daki olaylarla ilgili yoğun bir diplomasi trafiği sürdürüyor.

AA EKİBİNE GÖZALTI
Bu arada Mısır'daki olaylar sırasında Mısır güvenlik güçlerinin darbe karşıtlarına müdahalesini görüntüleyen Anadolu Ajansı ekibi gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı Ortadoğu Bölge Müdürlüğünde görevli kameraman Ahmed Said ile fotomuhabiri Muhammed Hossam, olayları çektiği sırada askerler tarafından gözaltına alındı.

AA ekibinin çektiği fotoğraf ve görüntülere el koyan güvenlik güçleri, bir süre sonra Said ile Hossam'ı serbest bıraktı.

Rabiatul Adeviyye Meydanı'ndan yapılan canlı yayınların kesildiği ve jammer'lar yardımıyla göstericilerin iletişim kanallarını kullanmalarının engellendiği de iddia ediliyor. (AA)

en son haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 45 yorum
davutoğlu mutlumusun..ortadoğuyu karıştırdınız çözüm diye çözümsüzlüğü getirdiniz..siz kime hizmet ediyorsunuz davut'un oğlu?
kime hizmet edecek, senin gibi düşünenleri kaldırmak için uğraşıyorlar.
kendi ülkemin sorunları varken ,, mısırdan biz e ne..........................................
MÜSLÜMANIN DERDİYLE DERTLENMEYEN MÜSLÜMAN DEĞİLDİR EY GAFİL.
Kahire bizim ülkemiz, Şamda bizim ülkemiz müslümanların olduğu her yer haksızların olduğu her yer bizim ülkemizin sınırları içerisindedir ve biz hep haksızların yanında olduk.
sizden başka hiç bi sorunu yok bu ülkenin.
acar5255,e cevap verenler sizde hiç utanma yokmu,insana demezlermi bırak kahireyi şam,ı sen kendi ülkendeki diyarbakıra şırnağa ve diğer güneydoğu illerine sahip ol die,biride demiş müslümanın derdiyle dertlenecekmiş,sktr ordan kendi ülkendekiler kafirmi hepsi,ortalık tozpembe görünsün die o kadar dert bela varken gitmişler mısırla uğraşacaklar,uğraşsan ne olur kim takıyor sizi,kendi ülkendeki 2000 eli tüfekli teröriste diz çöktünüz utanmazlar,30.000 tane şehit müslüman değilmiydi,bırakın milletin dini üstünden siyaset yapmayı..çok iyi yapmışlar ne işleri var sokakta dimi,sizler böle diyordunz
zalimler için yaşasın cehennem
MISIR HALKININ ŞİMDİ UYANMA ZAMANI ASKERİ VESAYETTEN KURTULMAK İÇİN MISIR HALKI TAM VUCUT OLMASI LAZIM VE ZAMAN KAYBETMEDEN TEK TEK ÖLMEDEN GENELKURMAYA KADAR İSTİLA EDECEK VESAYET ALTINA ALAÇAK HALKIN GÜCÜNÜ KULLANAÇAK ZAMANI GELDİ GEÇTİ SİSİ AMERİKAN BANDIRALIDIR SİSİYİ VE YANINDAKİNLERİ NE KADAR CABUK İNDİRE BİLİRSE O KADAR CABUK HUZUR BULUR TEK TEK ÖLMEKTENSE HER ZAMAN ÖLMEKTENSE TEK Bİ SEFERDE ÖLMEK DAİMA EN İYİ HARAKETTİR ASIL SORUN BU ZATEN MISIR HALKININ İRADESİNİ ŞİMDİ GÖRME ZAMANIDIR ALLAH HER ZAMAN HAKLININ YANINDADIR ALLAH KÖTÜLERİN BELASINI VERSİN KENDİ HALIKNI KATLEDEN BİR HALK
bizim ülkedede geçenlerde insanlar öldü,hemde bunlar gibi falanı öldürelim filanı asalım ötekini keselim demiyorlardı,sadece hükümeti beğenmemiş ve bunu dile getirmek için demokratik hakkı olan yürüyüş yapıyorlardı,şimdi burda cart cart bağırıyorsun,o zaman nerdeydin,penguen belgeselimi seyrediyordun yoksa..zulüm gören kendinizden oldumu nerde demokrasi dersiniz dimi,başkaları oldumu terörist yaftasını hemen yapıştır dimi,gezi olaylarında polis ve devlet ne kadar haklıysa bu olaydada müdahale edenler o kadar haklı..
neo ya bütün cemaatçiler üşüşmüş bu habere demokrsi die çığlık atıyorlar,sizin anladığınız ve haklı gördüğünüz demokrasi buydu hani neoldu,türkiyedeki gösterilerde millet demokrasi nerde diye feryad ederken ,biz yüzde elliyiz,demokraside biziz kanunda diyordunuz,ne oldu nee,demişlerdi ordaki insanlar yer yüzünde demokrasi gün olur herkeze lazım diye,siz türkiyede yüzde elliyseniz orasıda mısır,hiç bir sözünüz geçmez,aynen buradakilerin oy oranı az diye hiç bir sözünün geçerli olamadığı gibi.YAŞASIN DEMOKRASİ.varsa tabi..
SENİN HAKIKATEN AKLINDAN ZORUN VAR.TURKIYEDE YAPMAK İSTENILEN SU AN MISIRDA YAPILIYOR..BIZ TURKIYEDEDE DEMOKRASI DEDIK .ŞİMDİ MISIRDADA DEMOKROSI DENIYOR.HALKIN IKTIDARA GETIRDIGINI DARBE YOLUYLA KATLEDEMEZSINIZ.SİZİNDE TAKSIMDE YAPMAK ISTEDIGINIZ BU DEGILMIYDI.MEŞRU HUKUMETI DARBE YOLUYLA YIKMAK İSTEMEDINIZMI?EGER DEMOKROTIKSENIZ DEMOKRESIYI HAZMEDECEKSINIZ. GUCUNUZ YETIYORSA MEŞRU HUKUMETI GÖMUN SANDIGA.O ZAMAN GITMEZİSE O ZAMAN DEMOKRESI ŞOVALYELIGINE SOYUNUZ.BIRAKIN BOYLE CAHILCE YAZILAR YAZMAYI.AT GÖZLUKLERINI ÇIKARIP 360 DERECEYİ GÖRÜN
%50 ak parti taraftari,%3 saadet taraftarı,%14 mhp taraftarı ve bu olayları tasvip etmiyenleri sayarsan kötü ihtimalle % 70 ..anladın mı hasan 4833 efendi boy ve kilonun kaç lduğunu..hadi naş naş..
Bizim memleket günlük gülistanlık tabi şimdi elin arabının derdine yanalın değilmi?
ona yaptılarmı sıra sende unutma
Ya sorarlar adama , '' Senin ülkende her şey düzgün işliyor mu ? '' diye. Bir konuda da durduğunuz yerde dursanız olmaz mı?
NİYE SURİYEYE BU KADAR İLGİ DUYMUYOSUNUZ. DESTEKLEDİĞİNİZ EL NUSRA TERÖR ÖRGÜTÜ İŞKENCELERLE MASUM İNSANLARI KATLEDİYO. SESİNİZ ÇIKMIYO. BRAVO SİSİ
Aynen arkadaşım,darısı bizimkilerin başına..
Tomalarla beraber Türk polisini gönder aynı gün işi bitirirler!
hasan senin cemaitçilarmı şetti yoksa
sizin çapınız bu işte..
yorum ları okuyunca çok kansız insan yaşıyo bu memlekete ya insan ölüyo kim oldüğü ne oldüğü önemlimi canlı birini öldürmek nasıl bunu desteklersiniz sizin insanlık dürtülerinizde sorun var yazıkı aynı ülkede yaşıyoz.
Senin pek bi kanlı olduğun belli profilinden, gezide,reyhanlıda ölenler insan değilmiydi.Kendi insanların için kılınız kıpırdamaz, elin arabı için ortalığı velveleye veriyorsunuz.
bizim kiler su gaz dan şikayat ediyo bide adamlar bizimkiler gibi yakıp yıkmıyo sadece oturuyo karşılığıda mermi yiyo ölüyo avrupa usa basınıda bizde canlı yayın yapıyodu burda yüzlerce insan öluyo çıt yok uyanın aklı kıt çapılcılar kime neye hizmet etiğinizin farkına dahada varamıyosanız hepiniz koyun sürüsüsünüz ozaman.
bizim insanlarımızda tüfek tabanca vardı dimi,6sı o yüzden dayakla öldürüldü dimi,ulan insanda utanma olur be aşağılık omurgasız..
kendi ülkesinde gazetecilere müebbet hapis verenler başka ülkelere demokrasiden nasıl bahsedebilir
biri seçimle gelmiş biri zorla hangisi yaşıyo demokrasiyi gazeteci işini yapsın hepsi ceza almadığına göre demekki müebbeti yiyen rahat durmamış
RAynisini akp yapti kende bes vatabdasini oldurup gazetecilei hapise atti
ALLAH BELANI VERSİN SİSİ VE SİSİ GİBİ SİNSİ DÜŞÜNEN VARLIKLAR BUNLAR HESAPSIZ KALMAZ ELBETTE BİR MAHKEMEYİ KÜBRA VAR
ya tamam iyi hoş, müdahale edilsin bu vahşete ancak e güzel ülkem, senin gazetecilerin çok mu özgür de utanmadan bu müdahaleyi yapıyorsun:))) şaka mı bu ?
bizim ülkemiz karışsa kim neye derman olur bilen varmı yok olamazda zaten o karışan ülkeleri mumla ararız varya başka söze gerek yok bizlere bakan da olmaz asla
ne bakması kim bakacak,araplarmı,osmanlıyı sırtından ilk hançerleyenler bunlar be,hepsi aynı gün başımıza üşüşür kendilerine pay kapmak için..
hasan efendi salla sallayabildiğin kadar..meğer sen ne kadar çok şey biliyon..araplar arkadan vurmuş da ne..
"Ortadoğu denilince aklıma bataklık,kan,gözyaşı,entrika,miskinlik,uyuşukluk,3 kağıtçılık,dincilik,yobazlık,din sömürüsü,siyasi İslam,dini terörizm,insanların mallaştırılıp sömürülmesi,...vs.geliyor.İşin kötüsü bu saydıklarım onlar için olağan bir yaşam felsefesi olmuş.Aksi durumları yadırgıyorlar.Desan ki "temizce dininizi yaşayın,kardeşçe geçinin,birbirinizi katletmeyin,mert olun" yapamazlar,rahatsız olurlar.Din tarihine bir bakın Allah bütün peygamberleri ve kutsal kitapları Ortadoğuya göndermiş,hala bir düzelme yok,aynı tas naynı hamam.Bunları Yüce Mevla adam edememiş Türkiye mi edecek?"
senin gibi orospu çocukları oldukça bu dünya zaten adam olmaz
100 bin -200bin arapda ordan getirin memleketi araplaştırın biz marsta yaşarız
hasan4833 senin nasıl bir zihnin var? birisi askeri darbe yapıarak başa gelmiş bir irade diğeri halkın oyuyla gelen bir irade bunu ayırt edecek kadar birt şeyden anladığınız YOK!
Tayyip ve ekibi davutunoğlu ve fidancık ortadoğuyu karıştırmaktan vazgeçmeliler değilse suriyede mısırda ırakta lübnanada hatta filistinde akan kanların sorumluluğu altında kalacaklar.Öze ekipleri ve gazetecileri kullanıyorlar karıştırmak için.Ülkenin başına çorap örüyorlar.
mısır,suriye,libya,tunus ve diğerleri, akp hükümeti abd ve yahudi lobisi kararı ile başa geldikten sonra bu hale geldi uyanın ey millet
PEKİ TÜRKİYE İÇİN KİMLER DEVREDE?
Bizdeki kadrolaşma geleneği liyakatla gelen diplomatlarımızı görevlerinden topluca aldı, eğer bu geleneğimiz olmasaydı olaylar bu safhaya gelmeden önce yoğun diplomasi olayına önceden başlamış olurduk ve bu kadar kanın üzerinde diplomasi yapmamış olurduk. Şimdi ayıkla pirincin taşını, uluslararası ölçekte yüzümüze kapanan kapılarla yüzleşeceğiz...
Tahminim gözaltına alınanlar gazeteci değil özel görevli elemanlardır.
ne var halinizde. üzerinize ateş mi açıyorlar. en fazla su ve gaz sıkıyorlar. onu da siz saldırmaya başlayınca yapıyorlar.
İŞTE ASKERİ YÖNETİMLER NE KADAR KÖTÜ, BERBAT VE ACIMASIZDIR TEKRAR GÖRMÜŞ OLDUK. ASKERİ YÖNETİM NE KADAR KÖTÜDÜR SİSİ DENEN DOMUZ SAYESİNDE TEKRAR GÖRMÜŞ OLDUK. YÜZBİN KERE DE ASKERİ YÖNETİME LANET ETSEK AZDIR. ASKER HALKIN KÖLESİDİR EFENDİSİ DEĞİL. KARNINI VATANDAŞIN VERDİĞİ VERGİ ÇİFTÇİNİN ÜRETTİĞİ GIDAYLA BEDAVAYA DOYURUR, ARDINDAN O HALKA KURŞUN SIKAR, ASALAK BİR SİNEK BİLE BU KADAR KÖTÜ OLAMAZ. YEDİĞİ KABA SIÇAN KİMMİŞ! KÜRTLER Mİ ASKER Mİ?
kardeş neden kendini tasfiye ediyorsun..asker askerdir..sadece kürtlere haksızlık yapmıyor..herkese yapıyor..olayları doğru değerlendir..
Diğer Haberler