Türkiye, New York Times Gezi Fuarı'nda

New York - AA- ABD'nin New York kentinde düzenlenen New York Times Gezi Fuarı'na bu yıl 2. kez katılan Türkiye'nin standı büyük ilgi görüyor.

29 Şubat-2 Mart tarihlerinde kentin ünlü Jacob K Javitz Sergi ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuara, Türkiye bu yıl daha büyük bir stant ve beraberinde Türkiye ve ABD merkezli 8 firmayla katılıyor.Fuarda Amerikalılara bir seminer veren Amerikalı ünlü gezi yazarı, gezi programları yapımcısı ve sunucusu Rick Steves, Türkiye'yi Avrupa'da gidilmesi gereken en önemli ülkelerden biri olarak sayarken, "Avrupa gezinize lezzet katmak istiyorsunuz mutlaka Türkiye'ye gidin, Türkiye benim favori ülkelerimden" diye konuştu. Steves, İstanbul'un Londra, Paris ve Roma'nın yanında Avrupa'nın 4. büyük kenti ve son derece "güvenli ve heyecan verici" bir şehir olduğunu anlattı. Türkiye'deki insanların sıcaklığı ve misafirperverliğini de öven Steves "Nisan'da Türkiye'ye yeniden gitmeyi sabırsızlıkla bekliyorum" diye konuştu.

Steves, Türkiye'nin AB ülkelerine kıyasla fiyat avantajına da sahip olduğunu anlattı. Steves, Türkiye'den 3 fotoğraf göstererek, özellikle İstanbul'un 24 saat yaşadığından söz etti ve Türkiye'nin alışveriş ve yemek açısından bölgesinde merkez konumda olduğunu belirtti.Bugün sona erecek ABD'nin en önemli fuarlarından olan New York Times Gezi Fuarı'na 500'den fazla ülke tanıtım temsilcilikleri ve özel seyahat acenteleri katılıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler