KADIN

Uğradığı asit saldırısı sonucunda hayatı tamamen değişen Reshma Qureshi’nin hikayesi birçok kadına ilham kaynağı oldu

Dünyanın dört bir yanında kadına şiddet ve saldırılar yaşanmaya devam ediyor. Bu saldırıların kimisi fiziksel kimisi duygusal olarak uzun yıllar boyunca sürüyor. Hindistan’da yaşayan Reshma Qureshi, maruz kaldığı asit saldırısından sonra kadınlara ilham olacak şekilde tek başına ayakta kaldı. Bu cesur kadın, fiziksel görüntüsünü eleştirenlere inat model olmayı başardı.

Uğradığı asit saldırısı sonucunda hayatı tamamen değişen Reshma Qureshi’nin hikayesi birçok kadına ilham kaynağı oldu

Reshma Qureshi isimli Hindistanlı kadın, 2014 yılında eniştesi tarafından asit saldırısına uğradı. Ablasının eşi tarafından uğradığı şiddetin sonrasında Reshma Qureshi’nin hayatı tamamen değişti. Saldırının sonucunda tek gözünü kaybeden Reshma, yaşamaktan bir an olsun vazgeçmedi.

kapak4

Asit saldırısı kurbanlarına destek olan bir vakfa üye olduktan sonra Reshma Qureshi, makyaj önerileri veren bir sosyal medya kanalı açtı. Ayrıca, asit satışının yasaklanması amacıyla başlatılan kampanyanın da ekran yüzü oldu.

model

Asit saldırılarına dikkat çekmek için yaptığı paylaşımlarla bir anda dünyanın gözünü çevirdiği Reshma Qureshi, New York Moda Haftası’nda modellik yapmak için podyuma çıktı. Modellik kariyerinden sonra ise kendi hikayesini anlattığı ‘Being Reshma’ isimli kitabını yayımladı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Hay yavrum ya :( üzüldüm O yapana da aynısını yapacaksın ki adalet yerini bulsun!
Geri Dön