KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Uzun süre cam silmeyeceksiniz! Camda kir ve su bırakmayan doğal çözüm

  Cam silmek en zorlu ev işi olarak görülüyor. Cam silmeyi sevmeyenler ama hayata temiz bakmak isteyenler uzun süre cam silmemeyi sağlayacak ürünler arıyor. Evde bulunan malzemelerle silinen camlar uzun süre kir ve su tutmuyor. işte her kadının bilmesi gereken toz tutmayan cam silme yöntemi...

  Uzun süre cam silmeyeceksiniz! Camda kir ve su bırakmayan doğal çözüm

  Havaların ısınmasıyla beraber güneş ışıklarının camlara vurması; el izini, parmak lekesini, kiri ve tozu daha fazla göstermeye başlıyor. Cam silmek için pratik yöntemler arıyorsanız evinizdeki camları haftalarca cam gibi parlak yapacak bu çözümlere göz atmanız gerekiyor. Uzun süre toz, kir ve su tutmayan camlarla bu zorlu temizliği temizlik rutininizin dışına erteleyebilirsiniz. Camların ayna gibi ışıl ışıl olması için yapmanız gereken adımlar oldukça basit.

  UZUN SÜRE CAM SİLMEMEK İÇİN YAPILACAKLAR

  BEYAZ SİRKE

  Ekran görüntüsü 2023-05-25 151854

  Doğal malzemelerle temizlik denildiğinde akla ilk gelen beyaz sirke olur. Asidik özelliği sayesinde güçlü bir dezenfektan olan beyaz sirkeyi cam ve pencere çerçevelerini temizlemek için kullanabilirsiniz.

  • 1 su bardağı beyaz sirkeyi 3 su bardağı su ile karıştırın ve camlara püskürtün. Ardından dairesel hareketlerle camı silin.
  • Camlarda sizi zorlayacak zor lekeler varsa; 1 yemek kaşığı tuz ve 1 yemek kaşığı unu 2 yemek kaşığı sirkeyle karıştırarak macun haline getirin. Zor lekelerin üzerine bu macunu sürerek temizleyin.

  LİMON SUYU

  Limon suyuyla cam temizlemek için; 1 su bardağı limon suyu ve 1 su bardağı ılık suyu karıştırarak püskürtün. Zor lekelerle karşılaşmanız durumunda; limon ve su karışımına 1 yemek kaşığı tuz ekleyin.

  Ekran görüntüsü 2023-05-25 151942

  KARBONAT+ARAP SABUNU

  Camları parlatmak için sizleri muhteşem ikiliyle tanıştırıyoruz. 1 su bardağı arap sabununu ilk adımda suda biraz inceltin ve bu karışıma 250 gram karbonat ekleyin. Karışımı cam ve çerçeveleri temizlemek için kullanabilirsiniz.

  Vitrin


  En Çok Aranan Haberler