HABER

Vatan Şaşmaz-Filiz Aker görüntülerini yayan Didem Çolak için karar çıktı! İşte ayrıntılar...

İstanbul'da Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra intihar eden Filiz Aker’in ceset görüntülerini para ile satmaya çalıştığı ve daha sonra internette yaydığı iddiasıyla gözaltına alınan oyuncu Didem Çolak çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Didem Çolak'la ilgili merak edilen ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı...

Soruşturma kapsamında daha önce bir polis memuru gözaltına alınmış, polisin eşi ve kayınbiraderinin de ifadesi alınmıştı. Olayın ardından Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker’in ceset görüntüleri internette yayılmıştı.

“EVET BU GÖRÜNTÜYÜ BEN ÇEKTİM”

Hürriyet'ten Çetin Aydın'ın ulaştığı ayrıntılara göre; İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, görüntülerin yayılması ile ilgili soruşturma başlatmış, soruşturma kapsamında bir polis memuru gözaltına alınırken, polisin eşi ve kayınbiraderinin de ifadesi alınmıştı. Açığa da alınan polis memuru görüntüyü çektiğini itiraf ederek, “Evet bu görüntüyü ben çektim” demişti. Polis, eşinin kendisinin mesaide olduğuna inanmadığı için hızlı bir şekilde görüntüyü çekerek eşine gönderdiğini, eşinin de aile Whatsapp grubuna gönderdiğini öğrendiğini söylemişti.

İSTANBUL POLİSİ KONYA'YA GİTTİ

Polis Başmüfettişinin yaptığı araştırmada, polisin eşinin erkek kardeşi de görüntüyü kız arkadaşı Didem Çolak’a gönderdiği, onun da görüntüyü bazı basın kuruluşlarına satmaya çalıştığı ve internette yayılmasından sorumlu olduğunu belirlemişti.

Didem Çolak’ın görüntüyü satmak için bazı basın kuruluşlarıyla yaptığı Whatsapp yazışmaları medyaya yansımıştı.

Yapılan bu tespitin ardından oyuncu Didem Çolak, İstanbul Gasp Büro ekipleri tarafından aranmaya başlandı. Ancak adreslerinde bulunamadı. Ekipler, Didem Çolak’ın Konya’da olduğunu belirledi. Hemen bir ekip Konya’ya gitti. Didem Çolak dün yakalanarak İstanbul’a getirildi.

"SUÇ OLDUĞUNU BİLMİYORDUM" DEDİ

Didem Çolak'ın poliste verdiği ifadesinde görüntüleri sosyal medya üzerinden aldığını ve basın kuruluşlarına pazarlamaya çalıştığını itiraf ettiği öğrenildi. Çolak'ın yaptığının suç olduğunu bilmediğini, daha sonra arandığını öğrendiğinde korktuğunu ve bu nedenle saklandığını anlattığı öğrenildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilen Didem Ç. çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
suç olduğunu bilmiyorsun para ile satmayı biliyorsun.bunu erkek birisi yapsaydı tutklanırdı kadın olunca adalet yumuşuyor.kadın öldürünce serbest kalıyor erkek öldürünce ömür boyu hapis bu nasıl eşitlik
tıkın içeri yatsın 1 sene suc oldugunu bılmıyormus ama parayla satıldıgını bılıyo kaşar
şimdi birisi buna tecavüz etse ve ardından da Didem'e tecavüz etmenin suç olduğunu bilmiyordum dese adalet yine aynı tavrı gösterebilir mi?
Geri Dön