HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne nasıl gidilir? Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ulaşım bilgileri

Günümüzde bir yerden bir yere gitmek isteyen kişiler, teknolojinin sağladığı imkânlar sayesinde kolayca yol tarifi edinebilmektedir. Herhangi bir nedenle Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gitmek isteyenler de nasıl gideceği konusunda bilgi almak için internete başvurmaktadır. Peki, Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne nasıl gidilir?

Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne nasıl gidilir? Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ulaşım bilgileri

İçindekiler

  • Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne nasıl gidilir?
  • Yedikule Hastanesi'ne hangi otobüs gidiyor?
  • Marmaray ile Yedikule Hastanesi'ne nasıl gidilir?
  • Metrobüsle Yedikule Hastanesi'ne nasıl gidilir?

Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul şehrinin Zeytinburnu ilçesinde göğüs hastalıkları hastanesi olarak hizmet vermektedir. Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1950 yılından günümüze kadar ülkemiz akciğer sağlığı alanında hizmet veren en önemli hastanelerden biridir.

Başlangıçta sadece verem hastalığının tedavisine yönelik olarak tüm ülkede hizmet sunan Göğüs Hastalıkları Sanatoryumları içerisinde önemli bir yer alan hastane, son yıllarda göstermiş olduğu ilerlemelerle ülkemizin göğüs hastalıkları ve göğüs cerrahisi konusunda söz sahibi konuma yükselmiştir.

Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne nasıl gidilir?

İstanbul, nüfusu oldukça yüksek olduğundan, bu ihtiyaca yönelik toplu taşıma seçeneği çeşitli olan bir ildir. Bu sayede bir yerden bir yere gitmek isteyen kişilerin birden çok seçeneği olabilir. Bundan dolayı kafa karışıklığı yaşayan kişiler "Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi nerede?" gibi sorular sormaktadır.

Göğüs hastanesi İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde hizmet vermektedir. "Yedikule Hastanesi hangi semte bağlı?" sorusunun cevabı ise Yedikule’dir. Hastaneye ulaşmak için minibüs, otobüs, metrobüs ve tramvay hizmetleri mevcuttur. "Yedikule hastanesi nasıl gidilir?" sorusuna karşılık şöyle yanıt verilebilir:

TRAMVAY İLE:

  • T1 Bağcılar - Kabataş tramvay hattı ile, Akşemsettin durağında inerek hastaneye ulaşılabilmektedir.

MİNİBÜS İLE:

  • Topkapı - Bakırköy minibüs hattı ile hastaneye ulaşılabilir.

Yedikule Hastanesi'ne hangi otobüs gidiyor?

Hastanenin bulunduğu semt İstanbul’un en kalabalık yerlerinden biri olması nedeniyle "Zeytinburnu Yedikule hastanesine hangi otobüs gider?" sorusunun birçok yanıtı mevcuttur. Yedikule’ye hangi otobüs gidiyor? İşte listesi:

  • MR11 (Kazlıçeşme Marmaray - Cevizlibağ hattı): Göğüs Hastanesi durağı,
  • 93 – 93C- 93M- 93T: Göğüs Hastanesi durağında inerek hastaneye ulaşılabilir.

Marmaray ile Yedikule Hastanesi'ne nasıl gidilir?

Marmaray kullanarak Kazlıçeşme'ye ulaşıldıktan sonra MR11 numaralı otobüse binerek Göğüs Hastanesi durağında inildiğinde Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi'ne ulaşabilmektedir.

Metrobüsle Yedikule Hastanesi'ne nasıl gidilir?

Herhangi bir metrobüs istasyonundan metrobüse binilir ve Zeytinburnu istasyonunda inilir. Tramvay hattının olduğu yöne doğru üst geçidi geçtikten sonra biraz ilerde otobüs durakları mevcuttur. Buradan 93 veya 93M hatlarından birine binerek Göğüs Hastanesi durağında inildiğinde Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi'ne ulaşabilmektedir.

Express

En Çok Aranan Haberler