HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Yenikapı Etkinlik Alanına nasıl gidilir? Yenikapı Etkinlik Alanı hangi durakta? Yenikapı Etkinlik Alanı ulaşım bilgileri

Büyük küçük birçok etkinliğe ev sahipliği yapmakta olan Yenikapı Etkinlik Alanının nerede olduğu merak edilmektedir. Pek çok vatandaş tarafından bu sorunun cevabı internet üzerinde araştırılmaktadır. Peki, Yenikapı Etkinlik Alanı nerede? Yenikapı Etkinlik Alanına nasıl gidilir?

Yenikapı Etkinlik Alanına nasıl gidilir? Yenikapı Etkinlik Alanı hangi durakta? Yenikapı Etkinlik Alanı ulaşım bilgileri

İçindekiler

 • Yenikapı Etkinlik Alanı nerede?
 • Yenikapı Etkinlik Alanına nasıl gidilir?
 • Yenikapı Etkinlik Alanına Marmaray ile nasıl gidilir?
 • Yenikapı Etkinlik Alanına metrobüs ile nasıl gidilir?
 • Yenikapı Etkinlik Alanına metro ile nasıl gidilir?
 • Yenikapı Etkinlik Alanına giden otobüsler?

Yenikapı Etkinlik Alanının nerede olduğu sorusu bilhassa gerçekleştirilecek olan etkinliklere kısa süre kala internet üzerinde çok fazla araştırılmakta olan konular arasında yerini alır. Etkinliğe katılacak olan kişiler, ulaşımın nasıl sağlanacağını, etkinlik alanının nerede olduğunu, nasıl gidildiğini internet üzerinde araştırarak öğrenmektedir.

Yenikapı Etkinlik Alanı nerede?

Yenikapı Etkinlik Alanı, İstanbul'un Fatih ilçesine bağlı olan etkinlik alanıdır. İçerisinde oturma alanı bulunan etkinlik alanı, sene içerisinde pek çok farklı etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Marmara Denizi'nde gün batımı manzarası için birçok kişi tarafından tercih edilen de bir lokasyondur. Genellikle büyük kapasiteli etkinlikler için kullanılan etkinlik alanı günümüzde hala kullanılmaya devam edilmektedir.

Yenikapı Etkinlik Alanına nasıl gidilir?

İstanbul’da bir yerden başka bir yere gitmenin birden fazla yolu mevcuttur. Bu durum hem ulaşım kolaylığı sağlar hem de ulaşım konusunda kafa karışıklığına neden olabilir. Yenikapı Etkinlik Alanı İstanbul'un Fatih ilçesinde yer almaktadır. Yenikapı Etkinlik Alanına Marmaray ile kolaylıkla gidilebilmektedir. Etkinlik alanına ulaşmak için Marmaray'a herhangi bir duraktan bindikten sonra Yenikapı durağında inmek yeterlidir.

"Yenikapı Etkinlik Alanı nerede?" diye soranlar için etkinlik alanı Yenikapı durağına yürüme mesafesiyle 3 dakikadır. Yenikapı Etkinlik Alanına Marmaray dışında metro, tren gibi toplu taşıma araçlarıyla da gidilebilmektedir.

Yenikapı Etkinlik Alanına Marmaray ile nasıl gidilir?

Çok fazla sorulan "Marmaray ile Yenikapı Etkinlik Alanına nasıl gidilir?" sorusu için seçenekler aşağıdaki gibidir:

Anadolu yakasından gelenler için:

Kadıköy'den Kadıköy-Tavşantepe metrosu ile Ayrılıkçeşmesi durağında inerek Marmaray'a aktarma yapılır. Marmaray ile Yenikapı durağında inildiğinde 3 dakika yürüdükten sonra Yenikapı Etkinlik Alanına ulaşabilmektedir.

Avrupa yakasından gelenler için:

Küçükçekmece durağında Marmaray'a aktarma yapılır. "Yenikapı etkinlik alanı hangi durakta?" diyenler için, Marmaray ile Yenikapı durağında inilir ve Yenikapı Etkinlik Alanına ulaşılır.

Yenikapı Etkinlik Alanına metrobüs ile nasıl gidilir?

Avrupa yakasından gelenler için herhangi bir metrobüs durağından metrobüse binerek Küçükçekmece durağına gelinir. Küçükçekmece durağında Marmaray'a aktarma yapılır. Marmaray ile Yenikapı durağında inildiğinde Yenikapı Etkinlik Alanına ulaşılabilmektedir.

Yenikapı Etkinlik Alanına metro ile nasıl gidilir?

Yenikapı Etkinlik Alanına metro ile gitmek isteyenler "Yenikapı Etkinlik Alanı hangi metro durağında?" diye sorar. Yenikapı Etkinlik Alanı bütün metro hatlarında “Yenikapı” durağında yer alır. Kullanılması gereken hatlar şu şekildedir:

 • Metro İstanbul; M1 (Yenikapı-Atatürk Havalimanı)
 • M2 (Yenikapı- Hacıosman),
 • M7 (Mecidiyeköy – Mahmutbey) metroları
 • T1 (Kabataş-Bağcılar) ve T4 (Topkapı - Mescid-i Selam) tramvay hatlarındaki seferler ile Yenikapı Etkinlik Alanına ulaşılabilir.

Yenikapı Etkinlik Alanına giden otobüsler?

Yenikapı Etkinlik Alanına giderken otobüs tercih etmek isteyenler için hatlar aşağıdaki gibidir:

 • 47A
 • 70FY
 • 70KY
 • 76A

En Çok Aranan Haberler