HABER

YKS’ye girecek öğrenciler için otobüsün güzergahını değiştirmişti! "Oğlum gözümün önüne geldi"

Sakarya’da YKS’ye 30 dakika kaldığını söyleyen 3 genci yolculardan izin alarak güzergahını değiştirip sınava yetiştiren Büyükşehir Belediyesi’nde görevli şoför Yavuz Karanfil, “O gün benim oğlumun da sınavı vardı. Kendi oğlum da benim gözümün önüne geldi. Aynısı onun başına gelebilirdi” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde görevli şoför Yavuz Karanfil, otobüse binip YKS’ye 30 dakika kaldığını söyleyen 3 genci yolculardan izin alarak güzergahını değiştirip sınava yetiştirdi. Sabah sınav saatine yakın dakikalarda 9B numaralı Yazlık-Maltepe arası çalışan otobüsün sürücüsü ile sınava geç kalan 3 öğrenci arasında yaşanan diyalog sosyal medyada gündem oldu.

SINAVA 30 DAKİKA KALDIĞINI SÖYLEDİLER

Serdivan’da otobüse binen 3 öğrenci, sınava 30 dakika kaldığını söyledi. Duruma kulak misafiri olan şoför Karanfil, merkez amirliğine telefon açarak güzergahı değiştirmek için izin istedi.

Bu sırada yolculardan da mağduriyet yaşanmaması adına izin isteyen Karanfil, aracın yönünü değiştirdi. Dakikalar içinde yine Serdivan’da bulunan okula ulaşan belediye otobüsü, 3 öğrenciyi sınava saniyeler kala yetiştirdi. Otobüsün güvenlik kamerasına yansıyan bu anlar sosyal medyada gündem oldu.

55a3fc7a-dc26-4371-aef6-a78578d66d90

"GÜZERGAHIMI DEĞİŞTİREREK GENÇLERİ SINAVA GİRECEKLERİ OKULA KADAR BIRAKTIM"

Güzergah değiştirerek öğrencileri sınav yerine bırakan ve vatandaşın büyük takdirini toplayan Yavuz Karanfil, “9B numaralı Yazlık-Maltepe hattında çalışırken 3 genci panik halinde yolda gördüm ve yanlarında durarak nereye gideceklerini sordum. Bana yanlış okula geldiklerini söylediler. Ben de onlara yardımcı olabileceğimi söyledim. Durumu hareket amirliğine bildirdim ve onayını aldım. Bu sırada otobüste yolcular da vardı, onlardan da bu husus konusunda rızalarının olup olmadığını sordum ve onlar da duyarlı davrandı. Ben de güzergahımı değiştirerek gençleri sınava girecekleri okula kadar bıraktım. Bıraktıktan sonra içim rahat etmedi, okulun kapısına kadar giderek onlara içeriye kadar eşlik ettim. Geçtikten sonra da aracıma geri dönerek güzergahıma devam ettim” dedi.

"OĞLUM GÖZÜMÜN ÖNÜNE GELDİ"

Aynı gün oğlunun da sınava girdiğini belirten Karanfil, “Bu duruma öğrenciler çok teşekkür etti. O gün benim oğlumun da sınavı vardı. Kendi oğlum da benim gözümün önüne geldi. Aynısı onun başına gelebilirdi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, amirlerim, yolcular ve öğrenciler de bana teşekkür etti. Ben de amirlerime, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye ve arayan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. (İHA)

7667e07d-8d69-4f5b-b7d0-bd62a4fa5d39

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 41 yorum
30 dakika kalana kadar neredeydiniz ki,madem 30 dakika kaldı taksi tutsaydınız.şöför de belediyeden belki bi maaş ikramiye flan beklentisi vardır.
Senaryolar senaryolar iyi olmak o kadar da zor değil aslında denemeni öneririm
Iste buna ne denır kı hala ıkı maas ikramiye dıyor.guzergah degıstır dı diye isinden olmasın diye dusun sen.
senin cocugun veya sen dört dörtlük müsünüz? Hayatınızda hiç bir yere geç kalmadınız mi?
Kısmen doğru ama üslup yanlış hayırlı bir iş olmuş
kişi kendinden bilir işi dostum.demekki sen her yaptığın iyilikten(eğer yaptıysan)çıkar bekleyen birisin.biraz vicdan sahibi olmanı tavsiye ederim.
Kötü niyetlisin biraz iyi düşün
GÜZERGAHI DEĞİŞTİRMEK ŞÖFÖRÜN SORUMLULUĞUNDA DEĞİL. HER SENE AYNI HER SENE AYNI SINAVA GİDİYORSUN MAÇA GİTMİYORSUN. MAÇA GİDERKEN GEÇ KALMAZSIN SINAVA GEÇ KALIRSIN. BİR SENE ÖNCE SINAVIN OLACAĞI BELLİ BİR GÜN ÖNCEDEN HAZIRLAN İKİ SAAT ÖNCE SINAV YERİNDE OL
tamamen senaryo çok geç kaldıysa atlasaymış bir taksiye her türlü daha erken varırdı yada sınav çok önemliyse erken kalksaymış okuluna bir fun önceden baksaymış öğrenci beyefendiler hanimefendiler
Geri Dön