Son Dakika Yeni Soruşturma Haberleri

Bodrum Yalıkavak'ta bulunan bir mekanın valesi, otomobille beach cluba giden bir kadına saldırdı. Kadın sürücüye 'Keşke erkek olsaydın görürdün' diyerek tehdit eden valenin saldırı anına ilişkin görüntüler, araçta bulunan kadınlardan biri tarafından cep telefonuyla saniye saniye kaydedildi. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler internet ortamında büyük tepki görürken, Bodrum Cumhuriyet Savcılığı da olayla ilgili soruşturma başlattı.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Son dakika haberine göre Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın hakkında, 3 Ağustos 2017 tarihinde yaptığı, “15 Temmuz olayı bir tiyatrodur, evcilik oyunudur. Ben TV’den komedi izler gibi izledim. 250 insanı bizzat devlet öldürmüştür” sözleri sebebiyle Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.


Yayın Tarihi: 15.08.2017

Rekabet Kurumu, beyaz et sektörüne ilişkin kapsamlı bir soruşturmanın açıldığını duyurdu. Kurum sitesinde yer alan açıklamada, 'rekabeti ihlal ettikleri gerekçesi ile soruşturma altına alınan şirketlerin listesi yayınlandı.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

Beyaz et sektörünün önde gelen firmalarından Banvit hakkında rekabet soruşturması açıklandığı duyuruldu.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

Özel savcı Robert Mueller’ın, ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim kampanyasında yer alan isimlerin, 2016 seçimlerine müdahale etme girişiminde bulunan Rusya’yla işbirliği yapıp-yapmadığını soruşturmaya başlaması üzerine, Amerikan Anayasası’na dair en eski sorulardan biri de gündeme geldi. Mueller'ın, FBI Başkanı James Comey'yi görevden alan Donald Trump'ın adaleti engelleme suçu işleyip işlemediğini araştırdığı belirtildi.


Yayın Tarihi: 01.08.2017

Manisa Emniyet Müdürlüğünce kurulan özel ekip, trafik kazasında hayatını kaybeden Ali Yeğen'in cinayete kurban gittiğini tespit etti. Manisa Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada , dosyanın zaman aşımına uğramasına az bir süre kala yeniden incelemeye alındığı belirtildi. Açıklamada Sarıgöl Cumhuriyet Başsavcılığınca mahkemeye sevk edilen şüphelilerden V.A., M.U. ve N.Ö.'nün tutuklandığı bildirildi.


Yayın Tarihi: 29.07.2017

Rekabet Kurumu, üç GSM operatörü hakkında soruşturma başlattı. Konu ile ilgili Kurum'dan yapılan açıklamada şöyle denildi:


Yayın Tarihi: 28.07.2017

ABD Başkanı Trump'ın damadı ve başdanışmanı Kushner, Senatodaki ifadesinde, seçim kampanyası döneminde Moskova yönetimiyle görüşüp gizli iş birliği yaptığı iddialarının doğru olmadığını söyledi. Kushner Senato'da, "Herhangi bir yabancı hükümet ile gizli iş birliği yapmadım ve kampanyada görev alanlardan iş birliği yapan kimseyi de görmedim" dedi.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Marmara Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde iddiaya göre, üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uluslararası İlişkiler Doktora Programı için başvuran ve ALES puanı 100 üzerinden 92, Genel Ağırlıklı Not Ortalaması ise 98 olan bir öğrenciye mülakat sonucu 100 üzerinden 5 puan verildi. Üniversiteden yapılan duyuruda, sınavlarda görev alan jüri üyeleri hakkında soruşturma başlatıldığı belirtildi.


Yayın Tarihi: 11.07.2017

Ergenekon Davası'na bakan eski hakim ve savcılarının yargılama aşamasındaki ihmali ve kusurlarına ilişkin soruşturma tamamlandı ve iddianame düzenlendi. Son dakika habere göre, 8 şüpheli hakkında 3 ila 600 yıl arasında değişen hapis cezaları talep edildi. Savcı, Ergenekon Davası'nın görevden alınan Başkan Hakimi Köksal Şengün hakkında kovuşturma kararı verilmemesini istedi.


Yayın Tarihi: 10.07.2017

MHP Isparta İl Disiplin Kurulu’nca aralarında eski milletvekili, il başkanı ve ülkü ocakları başkanı ile meclis üyeleri ve partinin tanınmış isimlerinin yer aldığı 15 isim hakkında kesin ihraç istemiyle soruşturma açıldığı belirtildi. İddiaları doğrulayan MHP İl Başkanı İsa Yalçın, isim vermekten kaçınarak, "Partimizin görüşlerinin aksine çalışmalar yürütmüşlerdir. Bu kişilerle ilgili aynı partide siyaset yapmama kanaati oluşmuştur" dedi.


Yayın Tarihi: 09.07.2017

Akdeniz Üniversitesi mezuniyet töreninde kortej geçişi sırasında “Silivri ne tarafta? Mezun olduk da” yazılı pankartı taşıyan Gazetecilik Bölümü öğrencilerine üniversite yönetimi tarafından soruşturma açıldı.


Yayın Tarihi: 05.07.2017

15 Temmuz darbe girişiminden bu yana 9000 personeli ihraç edilen Türk Silahlı Kuvvetleri'nde FETÖ incelemesi devam ediyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı merkezli soruşturma kapsamında TSK üzerinde 1 yıldır Milli Savunma Bakanlığı ile irtibatlı bir çalışma devam ediyor. Lise ve üniversite eğitimini dışarıdan tamamlayarak TSK’ya alınan personelin ÖSYM sınavlarında usulsüzlükler yapıldığı saptandı. Bu kişilerin mülakatlarına ve sağlık kontrollerine giren kişilerin FETÖ’cü olduğu tespit edildi.


Yayın Tarihi: 27.06.2017

15 Temmuz darbe girişimi sonrası bakanlık bünyesinde başlatılan soruşturmalar kapsamında yaklaşık 33 bin öğretmenin ilişiğinin kesildiğini söyleyen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, " Cumhuriyet tarihinde böyle bir dönem hiç yaşanmamıştır" dedi. Yılmaz, hukuka aykırı olarak eylemlere katılan 14 bin civarında öğretmenin de disiplin soruşturmasının tamamlandığını ifade etti.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

Beyinde su toplaması tanısıyla dünyaya gelen Rengin Meryem Demir, 2.5 aylıkken hayatını kaybetti. Ölümün yanlış teşhis ve tedaviden kaynaklandığını iddia eden anne, savcılığa suç duyurusunda bulundu. 19 doktor ve 24 hemşire hakkında soruşturma başlatılacak. Anne Meltem Eyiçalış (34), bebeğine otopsi yaptırmak istediğini kaydederken, “Kayıtlara doğal ölüm yazılmıştı. Ölüm raporunda da ilgili doktorların imzası yoktu” diye konuştu.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Antalya Finike'de taş ocaklarına karşı verdikleri mücadeleyle tanınan ve dağ evinde öldürülen Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin kızları Emine Büyüknohutçu, bu katliamın karanlık noktalarının henüz açığa çıkarılamadığını belirtti. Emine Büyüknohutçu, deliller ve şüphelinin çeşitli ifadeleri göz önüne alındığında, olayın birden fazla kişi tarafından ve planlanarak vahşice işlenmiş organize bir suç olduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

ABD Başkanı Donald Trump, FBI eski Direktörü James Comey'yi kovmasıyla ilgili soruşturma altında olduğunu itiraf eden bir tweet attı. Trump, ilk kez FBI direktörü James Comey'in görevine son verdiği için kendisine soruşturma açıldığını kabul etti. Trump, tweet'inde "Bana FBI direktörünü kovmam gerektiğini söyleyen adam tarafından, FBI direktörünü kovmam gerekçesiyle soruşturma altındayım! Cadı avı" dedi.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

AVRUPA Birliği (AB) Komisyonu, Nike, Universal Studios ve Sanrio’nun üretici ve perakendecilerle yaptığı lisans anlaşmalarına yönelik soruşturma başlattı. AB Komisyonu, Nike, Sanrio ve Universal Studios markalarının lisans ve dağıtım anlaşmalarında tek pazar kurallarına aykırı davranıp davranmadıklarının soruşturulacağını açıkladı.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

‘Washington Post' gazetesinin haberine göre, Donald Trump'ın başkanlık kampanyası ekibinin Rusya ile ilişkilerini soruşturan özel savcı Robert Mueller yargıyı engellediği şüphesiyle Trump hakkında da soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamına şimdiye kadar sadece Trump'un ekibindeki isimler alınmıştı. Donald Trump şahsı hakkında soruşturma yapılmasının söz konusu olmadığını savunuyordu. Sorgulamaya bu hafta başlanması bekleniyor.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Rekabet Kurumu, Sahibinden.com hakkında soruşturma açıldığını duyurdu. Soruşturmaya gerekçe ise, 'hâkim durumunu aşırı fiyat uygulamak suretiyle kötüye kullandığı' iddiası olarak açıklandı.


Yayın Tarihi: 05.06.2017

Denizli’de Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in hayatını kaybettiği kazayla ilgili yürütülen soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Denizli’de Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ile makam şoförü Muzaffer Akşehirli’nin hayatını kaybettiği kazayla ilgili yürütülen soruşturmada, kamyonun bağlı bulunduğu şirketin şantiye sorumlusu İbrahim Yağız da tutuklandı.


Yayın Tarihi: 02.06.2017

Mersin’de 3.5 yaşındaki Hira Dağ’ın Mezitli İlçesi’nde dedesinin 12. kattaki evinin balkonundan düşerek ölümüyle ilgili soruşturma tamamlandı.Hira’yı 12. kattaki evin balkonundan attığı öne sürülen 22 yaşındaki Türkan İ. hakkında “çocuğu kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, Mersin 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. “9 yıl önce de Töre Yıldız adlı çocuk düşmüştü, Türkan İ. yine o evdeydi” ihbarını alan polis inceleme başlattı.


Yayın Tarihi: 02.06.2017

Rekabet Kurumu, piyasadaki hakim durumun kötüye kullanımını yasaklayan 4054 sayılı Kanun'un 6. maddesinin ihlal edilip edilmediğine yönelik Microsoft Bilgisayar Yazılım Hizmetleri Ltd. Şti. hakkında soruşturma açılmasına karar verdi. Rekabet Kurumu soruşturma kararını "Kanun'un 41. maddesi uyarınca; Microsoft Bilgisayar Yazılım Hizmetleri Ltd. Şti. hakkında soruşturma açılmasına 17-13/171-M sayı ile karar verildi" ifadesiyle duyurdu.


Yayın Tarihi: 22.05.2017

FETÖ soruşturmasında katalog evliliği yapan karı-koca hakim hakkında ilginç bilgiler ortaya çıktı.Tanık sıfatıyla ifadesi alınan Ömer Faruk Satılmış da ifadesinde D.A’yı liseden tanıdığını, şüphelinin önceden başörtülü ve pardesülü olduğunu belirterek üniversite döneminde FETÖ’nün “ablalığını” yaptığını söyledi. Akademideki stajı sırasında D.A’yı makyajlı ve mini etekli gördüğünü söyleyen tanık Satılmış sebebini sorduğunda A’nın kendisine “bunu burada konuşmayalım” dediğini anlattı.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alman ZDF televizyon kanalında hakaret içerikli mizah programı hazırlayan Jan Böhmermann hakkında suç duyurusunda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, müvekkili Erdoğan adına Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına 15 sayfalık suç duyurusu dilekçesi verdi. Dilekçede, Almanya'da açılan soruşturma sonucunda verilen takipsizlik kararına ve takipsizlik kararının itirazına verilen ret kararına yer verildi.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, sosyal medyada CHP'ye hakaret eden Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz hakkında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından soruşturma açıldığını söyledi. Sertel, "Daha önce AKP'den aday adayı da olan bu kişi asla korumaya alınmamalıdır. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olan bu şahıs suç işlemiştir. Kamuoyunun vicdanının rahatlatılması için gereği yapılmalıdır" dedi.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda 'Çocuk Bakan'ın, "Başlatıldığı günden bu yana artan bir görünürlük kazanan girişim Medeniyetler ittifakı girişimimiz, bugün kültürler ve dinlerarası diyalog bağlamında önde gelen bir proje konumuna ulaşmıştır" şeklindeki sözleri sosyal medyada FETÖ'yle bağdaştırılıp tepki çekince Milli Eğitim Bakanlığı soruşturma başlattı. O cümleleri, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Komisyonu'nda görev yapan Türkçe öğretmeninin yazdığı tespit edildi.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

Tunceli'nin Pülümür ilçesi kırsalında bir hakim, 7 polis, bir astsubay ve 3 mürettebattın şehit olduğu helikopter kazasına ilişkin soruşturma başlatıldı. Pülümür ilçesinden havalanan Skorsky tipi polis helikopterin hava muhalefeti sebebiyle dün düşmesi sonucu 12 kişinin şehit olduğu kazaya ilişkin Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı açıklandı. Dün jandarma ve AFAD ekipleri tarafından kötü hava nedeniyle alınamayan 12 şehidin cenazesi bu sabah saatlerinde alınmıştı.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'ye yardım ettikleri iddiasıyla aralarında ABD'li savcı Preet Bharara, CIA'in eski Başkan Yardımcısı Graham Fuller, Ortadoğu ve Türkiye uzmanı Henri Barkey ve Michael Rubin gibi isimlerin de bulunduğu 17 kişi hakkında inceleme başlattı. Savcılığın, şüphelilerden bir kısmının 15 Temmuz darbe girişiminin yapıldığı gün Büyükada'da, bir kısmının da 17 Temmuz'da Karaköy'de yapılan bir toplantıya katıldıklarını tespit ettiği öğrenildi.


Yayın Tarihi: 15.04.2017

Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) TRT'deki yapılanmasına yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, 38 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Bursa'da, 9 avukattan 2'si çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, Erciyes Üniversitesi'nde FETÖ'nün kriptolu haberleşme programı ByLock'u kullandığı iddiasıyla gözaltına alınan 5 kişi adliyeye gönderildi. Yine firari olarak aranan Abdullah Yağcı, Avcılar'da sahte kimlikle yakalandı.


Yayın Tarihi: 07.04.2017

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, katıldığı bir televizyon programındaki açıklamaları nedeniyle hakkında başlatılan soruşturmayla ilgili "O programdaki tüm sözlerimin arkasındayım. Sözlerim, ülkemizi bölmek isteyenlere, emperyalist güçlere ve işbirlikçilerine. 1 saatlik konuşmamın tek bir cümlesini bağlamından koparıp çarpıtarak 'Evet, diyenleri denize dökecekmiş' diye bir yalanla beni karalamaya çalışanların amacını anlıyorum" dedi.


Yayın Tarihi: 03.04.2017

FETÖ soruşturması kapsamında Adil Öksüz ile irtibatlı olan K.G. gözaltına alındı. K.G.’nin cep telefonunda yapılan incelemede ByLock benzeri ‘Betternet’ uygulamasına rastlandı.


Yayın Tarihi: 28.03.2017

İsviçre’nin başkentinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının başına silah dayandığı pankart ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Savcılıkça soruşturma başlatıldı.


Yayın Tarihi: 27.03.2017

Paris savcılığı, İtalyan otomobil üreticisi Fiat Chrysler hakkında, ürettiği dizel araçların hava kirliliğine yol açtığı gerekçesiyle adli soruşturma başlattı.


Yayın Tarihi: 21.03.2017

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı GDO’lu soya katkılı ekmek katkı maddesi hakkında soruşturma başlattı.


Yayın Tarihi: 21.03.2017

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, Spor Toto Süper Lig'in 25. haftasında deplasmanda Antalyaspor'la karşılaşan Beşiktaş'ı taşıyan otobüsün, stadyum çıkışında taşlanmasıyla ilgili soruşturma açıldı.


Yayın Tarihi: 20.03.2017

Genelkurmay'ın “Kemalist askerlerin kalkışma hazırlığı” iddiaları üzerine adli ve idari soruşturma başlattığı öğrenildi.


Yayın Tarihi: 17.03.2017

Ankara'daki 15 Temmuz darbe girişimi ana davasının savcısı değişti. Başsavcıvekili Ergün Şahin darbe soruşturması koordinatörü oldu.


Yayın Tarihi: 14.03.2017

İstanbul'da düşen helikopterle ilgili son dakika gelişmesi... 7 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin soruşturma başlatıldı.


Yayın Tarihi: 11.03.2017

2010 KPSS’de FETÖ’nün soru hırsızlığının boyutları, savcılık soruşturmasında ortaya çıktı. 2009’da 50 ve üzeri soru yapan aday sayısı 20 bin 669 iken 2010’da 143 bin 128’e yükselmiş.


Yayın Tarihi: 09.03.2017

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Hürriyet gazetesinde yayımlanan ''Karargah rahatsız'' başlıklı haberdeki karargahın "cunta yapılanması" olabileceği değerlendirilerek, soruşturma başlatıldı.


Yayın Tarihi: 27.02.2017

Kırıkkale Beşir Atalay İmam Hatip Lisesi'ndeki bir sınıfta öğrenciler Kur'an-ı Kerim okurken öğretmen Hüseyin A.'nın uygunsuz bir şekilde oturması üzerine Kırıkkale Valililiği soruşturma başlattı.


Yayın Tarihi: 31.01.2017

FETÖ soruşturması kapsamında, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda 2'si yarbay rütbesinde, biri filo komutanı 10 asker gözaltına alındı. Örgütte "abi" konumunda bulundukları belirlenen 5 sivil ise aranıyor


Yayın Tarihi: 30.01.2017

Samsung Galaxy Note 7 soruşturması bitiyor, cihazın başına ne geldiği kesinleşiyor.


Yayın Tarihi: 19.01.2017

Şehit olan polis memuru Fethi Sekin ile ilgili bir kliniğin sosyal medya hesabından yapılan ve tepki çeken paylaşımla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı.


Yayın Tarihi: 09.01.2017

Ürdün'de Reina saldırısı hakkında nefret söyleminde bulunduğu düşünülen 12 kişi hakkında soruşturma başlatılacağı açıklandı.


Yayın Tarihi: 06.01.2017

Ortaköy'deki terör saldırısına ilişkin sosyal medyada, 'oh olsun..' şeklinde 'övücü paylaşımlar' yapanlar hakkında soruşturma başlatıldı.


Yayın Tarihi: 05.01.2017

Kaynak Holding'e yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade veren itirafçı A.D, örgütle ilgili önemli bilgiler paylaştı.


Yayın Tarihi: 04.01.2017

FETÖ soruşturması kapsamında ByLock kullandıkları tespit edilen 100 rütbeli asker tutuklandı.


Yayın Tarihi: 31.12.2016

Rize’de sosyal medya üzerinden Atatürk’e hakaret ettikleri gerekçesi ile iki kişi hakkında savcılık soruşturması başlatıldı.


Yayın Tarihi: 27.12.2016
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir