Sosyal medyadan tanıştığı çocuğu istismar etmek istedi, babasına yakalandı

Diyarbakır'da bir şahıs, sosyal medyadan yazıştığı 11 yaşındaki erkek çocuğuyla cinsel istismarda bulunmak üzere buluşmak istedi. Yazışmaları gören baba buluşma ayarladı, babayı gören şahıs kaçtı.

Sosyal medyadan tanıştığı çocuğu istismar etmek istedi, babasına yakalandı

Oğlunun hesabını karıştırırken gördükleri karşısında şoka giren baba, yazışmayı sürdürerek buluşma ayarladı. Şahıs, çocuk yerine babasının geldiğini görünce kaçtı.

YAZIŞMAYI GÖREN BABA BULUŞMA AYARLADI

Olay, dün öğlen saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 35 yaşındaki Sadık Ö., bir hafta önce 11 yaşındaki oğlu B.Ö.'nün sosyal medya hesaplarını incelerken 33 yaşındaki M.A.'dan gelen mesajları gördüğünde şoka girdi. Oğlunun hesabı üzerinden oğluymuş gibi yazışmayı sürdüren baba Sadık Ö., dün M.A. ile buluşmak için sözleşti. Konuşmada 3 kez yer değiştiren M.A., dördüncü adreste B.Ö. yerine babasının geldiğini görünce bankalara para taşıma işinde kullanılan zırhlı bir araca binerek kaçtı. M.A., olay yerinden kaçarken 3 kişinin de yaralanmasına neden oldu.

"ÇOCUĞUMA CİNSEL TACİZDE BULUNACAKTI, BELKİ DE ÖLDÜRECEKTİ"

Yaşadıkları ile ilgili açıklamalarda bulunan baba Sadık Ö., oğlunun telefonundan sosyal medya hesaplarını incelediğini ve bir mesajın kendisinin dikkatini çektiğini söyledi. Çocuğunun mesajlarını kontrol ettiğinde gördükleri karşısında şoka girdiğini belirten Sadık Ö., "Mesajları kontrol ettiğimde ‘Senden çok hoşlandım, çok güzelsin' gibi mesajlar gelmiş oğlumla arasında 20'den fazla yaş olan şahıstan. Bende oğlumun yerine geçerek mesaj attım, ‘Nasıl hoşlandın' gibi. Öyle mesajlar atmaya başladı ki ‘Bana dürüst olursan ben de sana dürüst olacağım', ‘Ben sana para vereceğim' tarzında mesajlar attı. Ben de bugün benim çocuğuma yapmışsa, yarın başkasının çocuğuna da yapar düşüncesiyle hareket ettim ve plan kurdum. Oğlumun adıyla kendim mesaj atıyordum. Niyetini öğrendim, çocuğumla, dilim varmıyor bunu söylemeye ama cinsel ilişkiye girme amaçlı konuşmalar geçiyor. Hatta 'eve gittiğimizde bunu yapacağız' tarzında söylemleri vardı. Açık açık çocuğumla cinsel ilişkiye girecekti. Bunların hepsi mesajlarda var. Önce ben kendim yakalayıp cezasını verecektim, sonra polise teslim edecektim. Arkadaşlarımızla planı kurduk, kapıyı açtık, çocuk inmeden onu yakalamaya çalıştık. Ama ne hikmetse bankalara para dağıtan bir güvenlik şirketinin personeliymiş. Verilen arabayla benim çocuğumu kaçırıp cinsel tacizde bulunacaktı, belki de öldürecekti” dedi.

"BENİM OĞLUMA BUNLARI YAPIYORSA KENDİ ÇOCUĞUNA DA YAPIYORDUR"

Yaptıkları plana rağmen şahsı yakalayamadıklarını aktaran Sadık Ö., "Zırhlı araçla kaçınca arkadaşlarımıza çarptı, kırmızı ışıkta geçti. Emniyete gidip şikayette bulunduk. Tacizci evli, 3 çocuğu var. Benim oğlumun yaşında çocuğu var, o benim çocuğuma yapıyorsa kendi çocuğuna da yapıyordur. Mazıdağı ilçesinde yaşıyormuş, karısını oraya bırakıp burada arkadaşları ile yaşıyormuş.

'ÇOCUĞUNUZA SAHİP ÇIKIN'

Arkadaşları evde olmayınca oğluma 'eve gel' diye mesaj atıyordu. Bildiğiniz sapık bir şerefsiz. Çocuğumun psikolojisi bozulmasın diye biraz temkinli davrandım ama şunu düşündüm, ben bu olayı kapatırsam yarın bir başkasının çocuğuna da aynı şey olacak. Belki başkasının çocuğu öldürülecek, atılacak. Ben ailelere şunu söylemek istiyorum, erkek kız fark etmiyor çocuğunuzun muhakkak sosyal medya hesaplarını takip edin. Mesajları takip edin, elinizden geldiği kadar çocuklarınıza sahip çıkın” diye konuştu.

Acılı baba, zanlının yakalanmasını ve en yüksek ceza almasını beklediklerini sözlerine ekledi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
KARAKOLA GİDİP HABER VERCEKTİN ODA YAKALANIRDI KACAMAZDI
@gemi42 yine yakalanır, her türlü
@gemi42 karakol napacak .. göz altına alır ifadesin alır serbest bırakar ... eski polisler nerede ... onu yakalayınca canına okuyacak .
ahlaksızlık aldı basını gidiyor...
ağaç yaşken eğilir EĞİİTİM EĞİTİM EĞİTİM ŞART
Fotoğraftaki kişi kimdir, baba mı tacizci mi? Fotoğrafın üzerine bunu yazmak gerekiyor veya haberde açıkça belirtilmelidir bu. Bu gibi haberlerde fotoğrafa da gerek yok. Babayı tacizci diye linç ederiz mazallah.
Be kafasiz adam; Polis e gitseydin de adami yakalatsaydin olmazmiydi
Taciz gerçekleşmediği için en fazla "adli kontrol şartıyla serbest " bırakılırdı.Demek ki baba dövecekmiş...
@photovoltaik Yakalansa nolacak?
11 yaşındaki çocukta telefonun ne işi var. Tacizciyi savunmuyorum ama birazda kendimizde suçu arayalım. Akıllı telefon herkesi sanal olmayan dünyaya mahkum etti. Hepimizin elinde bir telefon bir köşeye çekiliyoruz kimin ne yaptığını kimse bilmiyor. Çocuklarımıza sahip çıkalım. Ayrıca çocuklara yapılan tacizlerinde cezası artırılmalı üstü kapatılmamalı. İdam gelecekse gelsin artık. Böyle sapıklar idam edilmeli.
Bu fotoğraftaki adamı tacizci diye linç ederiz biz. Bu potansiyel var bizde.
Helal olsun işte hepimiz çocuklarımızı öyle yada böyle takibe almalıyız . İnsan kandırılmaya çok müsaittir heleki ergenlik çağında ise kurtuluş ebeveynlerde oluyor o yüzden çocuklarımızı herzaman gözetelim
acılı babanın tüm acılarına katılıyorum.
fotoğraftaki kişi baba.habere girmeden önceki mesajda adam elindeki telefonla yazışmaları göstermiş.
işte biz bu kadar cahliz tabikie eğitim şart adami tuzağa düşürmüşsün polise baştan beri haber versen daha iyi olurdu hemde suç üstü yapardın adalete göveniyoruz gerekn cezayı alır inşallah
Allah korumuş böyle haberler duymak istemiyoruz keşke baba yakalasaydıda önce kendi verseydi cezasını
Ne günlere geldik vayy vayy vayyy Allahım sen ıslah et
bu kansız keşke kaçamasıydı ibreti alem içim hadım etseydiniz kansız onun bunun evladı
Hadi buna ceza beğenin bakalım. Hergün aynı haberler, her gün farklı bir olay ama nedense caydırıcılık yok.
BUNU NASIL KAÇIRIRSINIZYA HER OLASILIGI DÜŞÜNMENİZ GEREKİRDİ AL ÇAPRAZ ETEŞE VUR GİTSİN PİSLİĞİ BUNU YAPMIYACAKSAN BAŞTAN GİT POLİSE
Seni tebrik ederim bir babanın yapması gerekeni yapmışsın.Herkesin çocuklarını hem de dört gözle takip etmesi gerekiyor.
Diğer Haberler