HABER

1. sınıf öğrencisine akılalmaz sözler: Ulan sizi bana sayıyla mı verdiler?

Konya’da 1’inci sınıfa başlayan A.Ç.'nin, okulun ikinci gününde sınıfa uyum sağlayamayıp, ağlayarak annesini istemesi üzerine sınıf öğretmeni Ayşe I., ''Terbiyesiz, ağla, ağla seni disipline yollayacağım. Ulan sizi bana sayıyla mı verdiler?” diye azarladı. O anlar, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. A.Ç.’nin babası G.Ç., “Kızımın böyle kötü bir muameleye maruz kalması bizi çok üzdü. Öğretmeni kızımın psikolojisini bozuyor” dedi. Öte yandan öğretmen hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Selçuklu ilçesindeki ilkokulda, 7 Eylül’de cep telefonuyla kaydedilen görüntüler, tepki çekti. 1’inci sınıfa başlayan A.Ç., okula uyum sağlayamaması üzerine ağlayarak annesini istedi. Görüntülerde, sınıf öğretmeni Ayşe I., ağlayarak annesini isteyen A.Ç.,’ye “Terbiyesiz” diyerek bağırdı. Ardından A.Ç.’nin “İstemiyorum seni, ben annemi istiyorum” diyerek ağlamaya devam etmesi üzerine öğretmen Ayşe I., ''Ağla, ağla seni disipline yollayacağım haberin olsun. Müdür bey de seni cezalandırsın. Ulan sizi bana sayıyla mı verdiler?” diyerek karşılık vermesi yer alıyor.

"OKULA İLK ADIMINI ATAN KIZIMIN 20 GÜNDE PSİKOLOJİSİ BOZULDU"

Sınıfta çekilen görüntüleri izledikten sonra okul yönetimine, kızının öğretmeninin değiştirilmesi yönünde müracaat ettiklerini söyleyen A.Ç.’nin babası G.Ç., “Kızımın okulun ikinci günü, böyle kötü bir muameleye maruz kalması bizi çok üzdü. Kızımın sınıfının değişmesi için müracaat ettik ama bir sonuç alamadık. Okulla ilk tanışan bir çocuğa böyle bağırılır mı? Öğretmeni kızımın psikolojisini bozuyor. Kızım okula annesiyle gidip geliyor” dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Paylaşımın ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü, birinci sınıfa başlayan öğrencisi A.Ç'ye kötü davrandığı öne sürülen A.I. hakkında idari soruşturma başlattı. Soruşturmanın yürütülmesi için bir müfettiş görevlendirildiği öğrenildi. (DHA/AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 135 yorum
hayırdır,öğretmen linç etmeye geldimi ateş almış koşuyorsunuz.Ya arkadaşım o sınıftaki çocukta telefon neyapıyor, sınıfı çek diyen bir velimi var diyen yok,tüm sınıf adapte olmuşta bir o çocuk niye olmamış.Aile eğitimi diye bir şey var çocuğun tavrı kabul edilebilir değil,adapte oluncaya kadar sınıfın dılına davet edilmesi lazım.Bir çocuğa bakama sal okula öğeetmeni linç edin..
bir çocuğa bakama sal okula ne demek la zaten o çocuk okula gitmeli daha birinci sınıf o böyle şeylere öğretmenler hazırlıklı olmalı insanlar çocuklarını okula göndermesinler mi? Pırlanta gibi öğretmenlerimiz olduğu gibi böyle bu mesleği hak etmeyenler de var
Senin çocuğun var mı bilmem ama o öğretmenin karşısındaki daha 7 yalında bir çocuk. Sen kalkmış telefonun ne işi var diyorsun. Asıl olayı görmezden gelip orda cep telefonuyla yapılan kayda takılıyorsun. Sanki önceden kurgulanmış bir olaymı ki o an da çıkarıp kayıt yapsın o çocuk. Artık öyle bir zamandayız ki böyle öğretmen ve diğer insanlar yüzünden çocuklarımızın yanlarına cep telefonu bulundurmak zaruri gibi oldu. Eğer bu kayıt olmasa, o öğretmen bu tavrıyla o sınıftaki bütün çocukların eğitim hayatlarında derin yaralar bırakabilirdi. o yüzden sen tlfna takılma kardeşim asıl olayı bi soruştr
Senin cocugunun olmadigi anne baba olmadigin Cok belli.
görüntüyü alan çocuğa aferin. için ürperdi. o ağlayan çocuğun yerine koydum kendimi. yıllarca unutmayacak. ya bu görüntü olmasaydı? zavallı minik kime anlatacakti derdini? kimse inanmazdi. bu cadı öğretmen haklı cikacakti.
@kartalkanat_2021 nasıl bir düşünce sendeki anlam veremiyorum yani oradaki çocuğa yapılan muameleyi görmüyor gözün yok tlf ne işi var sınıfta yok aile eğitimi.. dostum senin gibi zihniyetler işte oldukça bu dünya düzelmez.
bu videonun savunucusu benzer karaktere sahip olan kişilerdir şaşmaz.
@kartalkanat_2021 Öğretmen kılık kıyafet tavır ve davranışları ile toplumu şekillendiren örnek kişidir. videoda öyle birini göremedim Yeri gelir bir anne bir babadır. Bunu da göremedim. 1. sınıf bu tabi ki ağlayacak tabi ki çişini kaçıracak tabi ki uyuya kalacak bebek gibi onlar daha
kimi öğretmenlik yerine kasiyerlik yapar kimi kasiyerlik yerine öğretmenlik yapar bunların ayıklanması lazım
yok.ogretmen.olan zekidir kasiyerde ogretmen olacak kapasite yoktur
Her meslekte var maalesef böyle çürük elmalar ama öğretmen olunca cezanın büyüğü verilmeli 1. sırada örnek olması gereken kişiler öğretmenlerdir
maaslarida memurlar icinde.en yuksek.olmali.demi
Geri Dön