HABER

8 yaşındaki çocuk havuzda herkesin gözü önünde boğuldu

Manisa’da özel bir yüzme havuzuna giren 8 yaşındaki bir çocuk boğuldu. O anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedilirken, beyin ölümü gerçekleştiği öğrenilen çocuğun boğulma anında havuzda bulunan diğer kişilerin durumu fark etmemesi dikkat çekti.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz 7 Temmuz günü 8 yaşındaki Yusuf Asaf Tiktaş, ailesiyle birlikte Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde bulunan özel bir havuzuna yüzmeye gitti.

Su kaydırağından kayarak havuza giren Yusuf Asaf Tiktaş boğulurken, bir süre sonra ailesi ve çevredekilerin fark etmesi üzerine sudan çıkarılan Yusuf Asaf, ihbar üzerine çağrılan sağlık ekiplerince önce Özel 8 Eylül Hastanesine, ardından Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı.

BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ

Yoğun bakıma alınan Yusuf Asaf’ın dün beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenilirken, acı haberi alan anne Saime ve baba Engin Tiktaş büyük üzüntü yaşadı.

BOĞULMA ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Öte yandan beyin ölümü gerçekleştiği belirtilen Yusuf Asaf’ın havuzdaki boğulma anı güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde, su kaydırağına çıkan Yusuf Asaf’ın kayarak havuza girdiği ve bir süre sonra boğulduğu anlar yer aldı. Bu sırada havuz içinde ve çevresinde bulunan diğer kişilerin Yusuf Asaf’ın boğulmasını fark etmemesi ise dikkat çekti. (İHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 30 yorum
giden 8 yaşındaki can geri gelmez elbette ama çok kötü oldum yaaa... can kurtaran yokmuydu... anne nerede.. baba nerede.. bu nasıl sorumsuzluktur ya....lütfen başka çocukları varsa devlet alsın hayatını kurtarsın çocukların... o havuzda süresiz kapatılsın...
Süper yorum çook haklısın çook
sus be kardeşim insan işte hata yapıyor ve en ağır şekilde ödemiş tuz basma yaraya ,tabi önlem tedbir şart ama bazende Kader böyle oluyor birisi gorebilirdi ama görmedi
8 yaşındaki çocuğu nasil olurda anne baba gözetmez ? aileyi ben sprumlu tutuyorum böyle vurdum duymazlik olmaz . ya kardeşim senin boyun kaç ki ta derinlere gidiyosun ağ ağ allah mekanini cennet eylesin.
Herkes suçlu, otel yönetimi, cankurtaran, havuzun kenarındakiler ve ne yazık ki ailesi; çocuk kurtulmak için o kadar çırpınmış ki, muhtemel bu havuz derin ve kaydırak için uygun değil.
Kime ne diyeceksin? Aile nasıl çocuğu takip etmemiş yada orda neden cankurtaran yok? izlerken içim cız etti. çok zor vahim bi olay. Allah rahmet eylesin..
Geri Dön