ABD görüntüleri yayınladı! Bağdadi böyle öldürüldü!

ABD Savunma Bakanlığı tarafından, DEAŞ lideri Bağdadi operasyonuna dair görüntüler yayınlandı. Görüntülerde ABD askerlerinin operasyon sırasında Bağdadi’nin bulunduğu eve yaklaşması gösteriliyor.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), IŞİD lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin geçen hafta İdlib'e bağlı Barişa köyünde öldürüldüğü özel operasyonun görüntülerini yayınladı.

CENTCOM Komutanı Kenneth McKenzie, ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) sözcüsü Jonahtan Hoffman ile yaptığı ortak basın toplantısına operasyona ilişkin soruları yanıtladı.

McKenzie, operasyon sırasında Bağdadi'nin üzerindeki intihar yeleğini patlaması sonucu ölen çocuk sayısının 2 olduğu bilgisini vererek, ölen DEAŞ'lı sayısının 4'ü kadın ve Bağdadi dahil 2'si erkek olmak üzere 6 olduğunu bildirdi.

"ONU YAKALAMAK İÇİN ÖZEL İNFAZ PLANI GELİŞTİRDİK"

CENTCOM Komutanı, açıklamasında "(Bağdadi'nin) Gizlendiği yerde kısa süreli ve eyleme geçirilebilir istihbaratı elde ettiğimiz netleştiğinde, onu yakalamak veya öldürmek için tasarlanmış bir infaz planı geliştirdik ve görev için özel bir operasyon ekibi hazırlamaya başladık. Misyonun ana taslağı Suriye'de önceden düzenlemiş olan özel operasyon kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen bir helikopter saldırısıydı" ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
biraz da inandırıcı bir görüntü uydursaydınız. önce uçaktan 2 bomba atılıyor, ama sonrasında evde bir hasar görünmüyor. daha komik olanı ise, videonun son saniyesinde, eve yaklaşan askerlerin üzerine ateş açılıyor, ateşin ise helikopterden açıldığı çok belli. başka bir abd seçiminde tekrar öldürülürse hiç saşmayın derim
çok saçma bir operasyon olmuş kendi askerinin üzerine bomba atıyor.
usame bin ladinin evide buna benziyordu şeytan yalan söylemeye devam.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler