Ankara'da sürpriz ziyaretçi

Başbakan Tayyip Erdoğan, Müslümanlığı tercih ederek Yusuf İslam adını alan müzik dünyasının efsane ismi Cat Stevens ile Ankara'da bir araya geldi.

Ankara'da sürpriz ziyaretçi

İngiltere'nin en önemli üniversitelerinden biri olan Cambridge'da yapımına başlanacak camiye ekonomik destek sağlamak için Türkiye'ye gelen Yusuf İslam, bugün Başbakan Erdoğan ile görüştü. İkili birlikte cuma namazı kıldı.

Asıl adı Stephen Demetre Georgiou olan Cat Stevens müzik kariyerinin başında bu ismi aldı. Cat Stevens ismiyle tanınmaya başlayan Georgiou, çoğu 1960’lı ve 1970’li yıllarda olmak üzere 60 milyondan fazla albüm sattı. "Wild World", "Father and Son", "Morning Has Broken", "Peace Train" ve "The First Cut Is the Deepest" gibi ünlü parçalarıyla bilinen Stevens, 1976 yılında geçirdiği kazadan 1 yıl sonra İslam dinini seçmiş ve 1979 yılında Yusuf İslam ismini aldı.

Alınan bilgiye göre Yusuf İslam, Erdoğan'dan Cambridge camii projesiyle ilgili destek isteyecek.

İslam, Erdoğan'ın ardından Cumhurbaşkanı Gül ile görüşecek.

MECLİS'E DE GİTTİ

İslam, bu sabah saatlerinde TBMM'yi ziyaret etti. İslam'a Meclis'te, Cambridge Cami Projesi heyetinde yer alan Aziz Akgül, Abdul Hakeem Murad, Sohail Bhatti, Abby Yusuf, Majid Hussain ve Zeynep Coşkun eşlik etti. Meclis personelinin yoğu ilgi gösterdiği Yusuf İslam'a Genel Kurul Salonu tanıtıldı. İslam ve bareberindekiler kulisler başta olmak üzere Meclis'in bazı mekanları gezdirildi.

Cambridge Cami Profesi heyeti, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'i de ziyaret etti.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 95 yorum
şooooooooooooooooooooooov sizi kurtaramaz gerçek müslümana ibadet sorulmaz
sadece beynin değil karakterin adamlığın insanlığın inançların herşeyin boş.o yüzden sana taş olmak yakışır.sana ne denebilirki.
TAŞ OL.. TAŞ OL... TAŞ OLL.
bu nedir ya saçmalamışsınız
aman ne matta bir şey beraber namaz kılmışlarr çok önemli baksana. ayy çok etkilendim..
seni etkılemek lazım evet evet
1 milyon doları alınca imanada gelir camiyede gider. yatak odasınada....
bak işte bundan bahsediyorum, önce kendini sorgula, gerçek isminle yaz birde...
ADAM ÖMRÜNDE BİR KERE EZANI DUYMUŞ ETKİLENMİŞ,MÜSLÜMAN OLMUŞ,BİZİM ÜLKEMİZDE GÜNDE BEŞDEFA EZAN OKUNUR KARARMIŞ KALPLER YİNEDE ETKİLENMEZ HATTA EZAN SESİNDEN RAHATSIZ OLURLAR.İŞTE ALLAH ONLAR İÇİN DİYORKİ-ONLARIN GÖZLERİ VAR KÖRDÜR KULAKLARI VARDIR SAĞIRDIR,DİLLERİ HAKKI SÖYLEMEZ VE KALPLERİDE MÜHÜRLÜDÜR.İŞTE ONLAR ZALİMLERİN TA KENDİSİDİR.--EEEEYYYY KAFİR PARTİLERİN PEŞİNDEN KOŞAN MÜSLÜMANLAR UYANIIIIIINNNNNN YARIN TOPRAĞIN ALTINA GİRDİĞİNDE NE DİYECEKSİN EY MÜSLÜMAN UYAAAANNN UYAAAANNNNN-BUNU HATIRLATMAKLA BEN GÖREVİMİ YAPTIM ALLAH ŞAHİDİM OLSUN.
eyy kendini Müslüman zanneden şahıs senin başbakanın yarın toprağa girince o nasıl cevap vercek bakalım bunu düşünüyonmu. Ayrıca yaradandan başka kimse bilemez ahirette kimin cennete kimin cehenneme gideceğini..
kimsenin ezan sesinden rahatsiz oldugu yok tek rahatsizlik bir tane cemat lderi gösterin fakir olan ondanda vaz gectim cemaitin üskademelerindende olur hep ayni vilalarda yasam lüks icinde ihalelerde ayni sisten bizdenmi degilmi avrupalilarin görüsleri farkli dinini din olarak görüyor bizimkiler dolar diye veya ihaleyi alabilme sartlarindan bir tanesi diye bakiyorlar bunu farkina varmaklazim. bizde üniverside cami diycek digeri cem evi isticek biri kilisede olsundiycek zaten gerilmis ve ayrilstirilmis bir ortam var herkes guruplastirilacak bizim aligilama seklimiz avrupalidan cok farkli
yorumlara biraz baktım ayıp yazık.bide bu ulkenin yüzde 99 u müslüman diyorlar.adam gelemez mi.namaz kılamaz mı.yardım isteyemez mi? halal olsun başbakan sana.bu çapulculara bırakma memleketi.sana oy vermedim ama inadına hülüoooğğğ diyecem oyumu verecem seni iktadar yapacaz yine.dinsiz.imansızlarda çatlasın
Tebrikler..
Tayyip IRAK ta savaş olurken Camilerde Müslüman kadınlar tecavüz edilirken. sen bu jonilerle karşılıklı muhabbet ediyordunnnn ... hangi üstü versem hangi sınırımı sana açsam diye sen bunların başbakanlarına yaranmaya çalışıyodunn...... bari o camilere gidip te şov yapmaa
söylediklerin temelde bakınca yanlış denemez ama sende bir nezaket yanlışlığı var..
ben ırakta savaş olurken ordaydım amerikalı conilerle işbiriği yapan orada yaşayan kürtlerdi bütün yağmalamaları polis diye görevlendirilen kürt asalak cahiller yapıyordu hatta aralarında 12 -13 yaşlarında olanlar vardı peki görevi kim veriyordu american conileri niye americanın çıkarlarını korusun diye nasıl çıkan petrolün aslan payının americaya uzun yıllar emniyetle ulaşması şeklinde
senki bir hıristiyanken ve dünyanın bir ucundayken islamiyetin kıymetini anlamış bir zatsın içimizde öyle müslüman kimliği taşıyan hayvanlar varki sorma gitsin.hele bazı sanatçı bozmaları var kimliğinde islam yazan allah müslümanmıdır diye soracak kadar şuursuz.böyle türk ve müslüman çevremiz olacağına sen gibi samimi ve dost canlısı allah yolunda islamiyeti seçmiş seçkin biri olsun razıyız.
cami yaptıracaksın şova ne gerek var bir elin verdiğini diğer el görmemeli der dinimiz.........
sizler için üzülüyorum zira herşeyi siyasetmiş gibi görerek tuttuğunuz partinin taraftarlığından dolayı gerçekleri göremiyorsunuz bu dünyanızı da öbür dünyanızı da harap ediyorsunuz öteki tarafta pişman olacaksınız fakat artık çok geç olacak...
nerde bir kokianman var nerde bir vahşi var müslüman oluyor arkadaş tesadüfmü? ringlerin keş boksörü zamanında müslüman oldu, uyuşturucu batağındaki bu zat müslüman oldu, rapçi eroinman müslüman oldu. hep uç noktadakilere nasip anlayamadık aklı selim biride çıkıp olmuyor ilginç demi...
aslında sen muslumanlığamı karşısın yoksa allaha karşısın ben onu anlamadım....yoksa ikisine de karşımısın sen ?
tespitin güzel onu bende anlamadım.
Değişim zamanı ....dostum Allah kimine nasip etmiyor.Senin anlamaman normal:)
hala anlamadınmı. pisliği görünce doğru yola giriyor.
Ne kadar önyargılı ve faşistce bir yorum. İki üç isimle miyonları karşılaştırıyorsun.
Başlığa bak yaa camiide bir araya gelmiş. Vy arkadaş bunlar geldi din iman ortalığa serildi. Unutmayın ki imanın kimde olduğunu Allah bilr.
kaç kez okudum ama senin ne demek istediğini anlayamadım kardeş:)
ya sen malsın arkadaşta senin ne yazdığını anlamamış.ne içtin sen ot beyinli.
Allah,Yusuf İslam gibi herkese hidayet nasip eylesin.Ne mutlu bu insanaki İlamla müşerref oldu.
bizdeki chplilerde ezan duydumu, cami gördümü kaçacak yer arıyorlar.
bende geçen senin tuttuğun partiyi cami duvarına işerken gördüm
Tam bir şov hareketi.
SEN ONUN KADAR OLABİLDİNMİ
bu kemal hangi camıye gider bılgısı olan varsa bilgilendırsın beni
tayyip camiye gidiyorda icraatlerina bak ..güney anadoluda pkk devleti kurduruyr vs vs vs vs vs
birde müslümanım diye geçiniyorsun, şu sorduğun soru bile senin nasıl bir şirk içinde olduğunun kanıtıdır, sahte müslümanlar, hülooğğ çular...
Eski adı Cat Stevens, Yunan'dır kendisi, sonradan Müslüman olmuştur İngiltere'de ikamet etmektedir, İkiz Kule felaketinden sonra Los Angeles'de sakalından dolayı uçağa alınmamıştır.
tayyibin işi ne teröristleri devlet kesesinden beslemek müslümansa ya teröristtir yada insan kalbi yiyen yamyamdır..
BU YORUMA CEVAP VERİYORUM:HOŞŞT HOŞŞT
senin dinini çok merak ettimbi açıklasana.
yarın o da milletvekili olursa şaşırmatın
kemalede gitsin ozaman medya tarafından flaş olarak manşetten verilir:))
bu adam müslümanlarla haşır neşir olur senin kemalin müslüman diyilki yanına gitsin.
Desteği git Suudi Arabistan'dan iste, Türkiye Suriyeli mültecilere bakıyor, milyonlar aktı.
bugün yine 'sol'unuzdan uyanmışınız :)) bir gün olur da uyanamazsanız o gün haklı olduğumuzu öteki tarafta anlatacaklar..
Ne alaka SoL unuzdan kalktınız :) ya bi tek ahireti sağ cılarmi bilii arkadaş Hem Solcuyum hemde Elhamdülillah müslüman...namazımıda kılıoorum orucumuda tutuyorum.
Bakmasa mıydı peki? İstenen maddi destek değil ayrıca...
Efsane..
Burada üniversite kampüsüne cami dendiğinde yozlaşmışlarımız hemen salya sümük saldırıyorlar...
ALLAH SENDEN BİN KERE RAZI OLSUN
kolundaki bilezikleri satıp desdeklenmesi gereken bir adım,o kadar güzel bir şey ve fevkalade önemli,keşke oxfordda da yapılsa ve harvardda,mit de,,,
Rojavada yüzlerce kürt kadın cocuk demeden kaltediliyor. Neden yayınlamıyorsunuz hanı tarafsız ve özgür basınlıgınız. Sizi eleştirdigim için bunuda mı yayınlamıcaksınız
ROJAVADA NERESİ...
bu dünya da sadece kürt ve alevilermi katlediliyor iyi propaganda yapıyorsun
Ya kardeşim siz dinden imandan yoksunsunuz yapana bari fesatlanmayın. Bu adam elin hristiyanı nerelerden gelip sahip çıkmış utanmıyorsunuz.
Adam elin hıristiyanı değil 1977 de müslüman olmuş , günaha girdin kardeş müslüman bir adama hıristiyan diyerek
iman Allah taalanın nurudur kime nasip.kimine kısmet....
Birde Ramazan ayında şeytanlar bağlanır denir..şeytanlar burada müslümanları taşlıyor...
şeytan insanın nefs idir.
allah hidayet nasip etmiş müslüman olmuş.müslüman olupta bi haber olanlara ibret olur inşallah.not bu yorum yayınlanmaz.
Şimdi bizim Çapulcularımız Yusuf İslam'dan nefret ediyordur Müslümanlığı seçtiği için ve İslamı yaşadığı Namaz kıldığı için çapulculara göre bir yobaz
SAkALı UZAt BIYIgI badem yap:))yemegi Yee:))
esprimi yaptın ?
hey gidi Lady D'arbanville cat stevens, kendin gittin şarkın kaldı yadigar...Bu mükemmel şarkı senin beyninden mi çıktı, inanmıyorum.
hey gidi Lady D'arbanville cat stevens, kendin gittin şarkın kaldı yadigar...Bu mükemmel şarkı senin beyninden mi çıktı, inanmıyorum.
İSLAM DİNİNİ SEÇTİ DİYE DÜŞMANMI OLDUNUZ ADAMA SEN ONUN BEYNİNE KURBAN OL CHP Lİ PİYON...
hey gidi Lady D'arbanville cat stevens, kendin gittin şarkın kaldı yadigar...Bu mükemmel şarkı senin beyninden mi çıktı, inanmıyorum.
YORUMLARIMIZDA İNGİLTEREYE ÇATIYORUZ...ASLINDA ÇATTIĞIMIZ İNGİLİZLER DEĞİLDİR,,,İNGİLTERE SÖMÜRÜ ZİHNİYETİDİR,,,,İNSAN HER YERDE İNSANDIR,,,SAVAŞIMIZ ZİHNİYETLRER KARŞIDIR...CAT STEVEN (YUSUF İSLAM) İNGİLİZDİR AMA GÖNLÜMÜZÜN DERİNLİKLERİNDE YER ALAN DEĞERLİ BİR MÜSLÜMANDIR,,,,ALLAHIN İLAHİ DAVASINA GÖNÜL VERMİŞ BİR İNSANDIR....SEVGİ ALLAHTAN GELDİĞİ SÜRECE KORKMAYINIZ....
adamın yüzü nasıl nurlu islamın nuru işde islam insanı güzelleştiriyor
erdoğanla cumayı kıldı yaa.. artık direk "cenette"
Bu adamın meşhur bir lafı var ama hatırlayamadım.
EGER ÖNCE TÜRKLERİ TANISAYDIM MÜSLÜMAN OLMAN COK ZORDU
Ben İslamı Müslümanlardan öğrenseydim, Müslüman olmazdım sözü değil miydi,?
Evet, evet saffetin dediğiydi.
saffet o öyle degil islama Kur'anla tanışmadan önce müslümanlarla tanışsaydım müslüman olmazdım olacak ....
İngiliz her zaman ingilizdir. Asla Müslüman olmaz. Adam Türkiyeyi sömürüp sömürüp gidiyor. Şayet Müslüman olmuşsa kendini kurtarmıştır. İngiltere fakir bir ülke mi bir cami yapacak para bulamamışlar mı?
saçma saçma konuşma ne ırkçılığa luzum yok Peygamberimiz s.a.v ingilizlerinde peygamberidir inanan kardeşimizdir ingiliz müslüman olmaz nedemek ? kurani kerimdemi gördün ? haşa yada bir hadismi işittin bir yorum yapmadan önce bir düşünün kinci olmayın haset kin kin kin yapmayın böyle
Bahsettiği parasal destek değil. Öyle dünyanın en iyi bir kaç üniversitesinden birine "Hadi" deyince yapılamıyor işte cami.
VAY VAY NE ÖNEMLİ
aramızda yorum yapan şeytanlar var, Allah ıslah etsin diyorum...
Diğer Haberler