KADIN

Anneliği düşünmeyenlere bile 'ben de istiyorum' dedirten çizimler

Anneliği düşünmeyenlere bile 'ben de istiyorum' dedirten çizimler

Anneliğin en içten hali: Bu çizimler içinizi ısıtacak...

Sosyal Medyada 'Vasviye Teyze' çizimiyle fenomen olan çizer Göksu Karaca bu defa hamilelik ve annelik serüveniyle karşımızda.

2014'te annelik heyecanı yaşayan Göksu Karaca, her annenin yaşadığı duyguları esprili bir dille karikatürize etti.

İşte Göksu Karaca'nın kendi anlatımıyla eğlenceli annelik serüveni...

İÇİMDEKİ MİNİK KALP

Hala buna inanmakta güçlük çeksem de topu topu 2 ay kadar sonra gerçekten anne oluyorum galiba. Bizi bekleyen bambaşka bir hayata hazırlanmaya çalışıyoruz biz de.

Hayatımda kendime bu kadar dikkat ettiğim bir dönem olmamıştı hiç. ne yediğime, ne içtiğime, ne giydiğime her şeyime aşırı dikkat eder oldum. Sorumluluk duygusu minik oğlumla birlikte birden içime yerleşti sanki.

EN HEYECANLI GÜN

En sevdiğim günler kontrol günleri:) İçimdeki tipi görmek kadar hiçbir şey mutlu etmiyor beni. Son gördüğümüzde bize güldü hatta. Çok ciddiyim :D böyle kocaman güldü hem de ^^

8 AYI DEVİRDİK

Büyüyoruz büyüyoruz hiçbir yerlere sığamıyoruz artık. Tabletime yaklaşmam gerekiyor çalışırken ama beybi izin vermiyor Uzaktan çizince de kolum ağrıyor. Komik komik haller içindeyim. Son ayda iyice penguen gibi hissetmeye başladım kendimi. Sabahları yataktan kalkış sahnelerimle eğleniyorum en çok :)

Doğduğu gece gözümü kırpmadan onu izlemiştim. o uyumuştu mışıl mışıl... Hep öyle olacağını sandım nereden bileyim fındık kadar bebenin beni zombiye çevireceğini... Sonraki günlerimiz tam olarak şekildeki gibi geçti. Çok zormuş dediğimi hatırlıyorum. Hatta "bence bütün ikinci çocuklar yanlışlıkla olmuştur. İnsan bu zorluktan sonra bir daha nasıl yapar?" dediğimi de hatırlıyorum. ama o zorlukları hiç hatırlamıyorum. gerçekten unutuluyormuş ki daha 6. ayımızda unuttum.

Sabahları aç karnına kaka temizlemek bi harika dostum!

Tüm tatlı neşesiyle sabahın 5'inde dikilen ve bizim de dikilmemiz için parmak ucuna yükselip "hööö höö" sesleri çıkaran bir hobbit!

Su gibi aktı geçti 6 ay ve ayrılık vakti geldi:( Artık işe dönme vakti yani. 1 haftadır işe başladım. Oğumu anneannesine/ babannesine bırakıp işe geliyorum. Hergün videolarını izleyerek güne başlayıp öyle de bitiriyorum. Bu sürece alışamayacağım sanırım. Ne zormuş böyle akşamdan akşama görebilmek kokusunu akşamdan akşama içime çekebilmek. Gülüşü sürekli gözlerimin önünde:(

Özlemekten 'burnumun direği sızladı' derler ya işte o direği keşfettim. Gerçekten öyle bi direk varmış burnumun içinde hep sızlıyor artık. gözlerimi dolu dolu yapıyor. Eve uçarak gidiyorum. Burnumu boynuna yapıştırıyorum hiiiiç ayırmıyorum. Biz geldikten en fazla 2 saat sonra uyuyor. Azıcık daha uyumasın diye elimden geleni yapıyorum. Uyurken sapık gibi başında onu izliyorum. Bazen öpüyorum uyanmazsa bir daha bi daha öpüyorum. Uzmanlar ne derse desin onunla uyumaya bayılıyorum. Onunla uyanmaya da bayılıyorum. Sabahın 6 buçuğunda çığlık atmayı keşfetmiş olmasına da bayılıyorum...

Benim bu bayılmalarım şu an okuyan seni bayıltmadan kesiyorum bayılmayı ve iki gözüm kavuşacağımız saatin yaklaşmasında işime gömülmeye gidiyorum.


ADAM OLUYOR ADAM

Artık mutfakta yalnız değilim:) İlginç emekleme stiliyle peşimden pıtır pıtır gelip, bütün gücüyle bacaklarıma tırmanıp, minik kafasını yukarı kaldırmış koca koca gözleriyle bana bakan bir hobbit ile beraberiz^^
Nasıl büyüyor... Zaman ne hızlı geçiyor... Her geçen gün yeni bir şey keşfediyor ben hızına yetişemiyorum:)

BABACI DODO

Bu küçük adam acayip babacı çıktı. Aynı anda evden çıkıp aynı anda eve geliyoruz. Kapıda önce içeri girip oğlumuzu kucaklamak için adeta yarış yapıyoruz ama adam sadece babasına gidiyor. Ben araya girip önce alsam babasına gitmek için ağlıyor. Her şeyine koşturan ben, altını değiştiren, üstünü giydiren, karnını doyuran, gece kalkan, uykusuz kalan hep ben ama sonuç olarak bir gülücüğü zor koparıyoruz beyefendiden... Nedir kardeşim bu işin sırrı?

Beni öperek uyandırıp "annesiii" diye çağıran küçük erkeğim... Dünyanın eeeen büyük aşkını yaşattığın için çok teşekkürler sana

Göksu Karaca'yı Facebook ve Instagram hesaplarından takip edebilirsiniz