Bebeğiniz kız mı olacak erkek mi?

Eskiden bebeklerin cinsiyeti nasıl anlaşılırdı?

Bebeğiniz kız mı olacak erkek mi?

İnsanlar elbette bebeklerinin cinsiyetini bizler gibi merak edip, öğrenmek için bize bugün ilginç ya da tuhaf gelen onlarca yöntem geliştirmişler.

İsabet oranı neydi, yöntemler başarılı mıydı bilinmez ama denemek isterseniz buyrun; çok ilginç cinsiyet tahmin testleri!

Kırmızı Lahana Suyu
Lahanayı kaynatın. Suyunu bir kaba koyup idrarınızı damlatın. Suyun rengi pembeye dönerse kız, mora dönerse erkek olacak demektir.

Ekmek Yer misin?
Ekmek yerken neresini tercih ediyorsunuz? Kenarınıysa oğlunuz, içiniyse kızınız olacak demektir.

Bana Ellerini Göster Sana Bebeğinin Kim Olduğunu Söyleyeyim
Ellerinizi göstermenizi istediklerinde, ellerin üstünü gösterirseniz erkek, avuç içini gösterirseniz kız sahibi olacaksınız demektir.

Sabah Bulantısı
Bizde de en yaygın inanışlardan biri olan görüşe gore bazı hamilelere ilk üç ayda dünyayı zindan eden sabah bulantılarını yaşıyorsanız kız bebeğiniz; bulantılar yoksa ve rahat bir hamilelik yaşıyorsanız erkek bebeğiniz olacak demektir.

Yüzünüz Nasıl?
Hamilelikle beraber yüzünüz yuvarlak bir şekil alıyorsa kızınız, uzun ince bir görünüm varsa oğlunuz olacak demektir.

Anahtar
Ailesi ya da arkadaşları hamile kadına bir anahtarı almasını söyler. Kadın anahtarı yuvarlak tarafından tutarsa erkek, dar tarafından tutarsa kız, hatta ucundaki halkadan tutarsa ikizleri olacağına inanılırmış.

İlk Bebek Ne Dedi?

Rivayete göre ilk çocuğunuz önce ‘Anne’ dediyse kızınız, ‘Baba’ dediyse oğlunuz olacak demektir.

Saçlar

Saçınızda kırmızı lekeler belirmeye başladıysa kızınız olacak demektir.

Vücuduma Neler Oluyor?

Vücutta gerçekleşen değişikliklere bakarak da cinsiyet konusunda yorumda bulunabilir elbette. Mesela göğüs uçlarınız çok koyulaştıysa, karnınız sivrildiyse ve arkadan bakınca hamile olduğunuz anlaşılmıyorsa oğlunuz;
İdrarınız koyulaştıysa, yüzünüzde ve vücudunuzda sivilceler çıkıyorsa, özellikle basen ve kalçalardan kilo alıyorsanız kızınız olacak demektir.

Alyans Testi

En çok bilinen testlerden biridir. Alyans çıkarılıp bir kolyenin ucuna geçirilir ya da iple bağlanır. Sağ avucun üstünde sabit bir şekilde tututlur. Eğer kolye ileri geri sallanıyorsa kız, daireler çiziyorsa erkek bebek geliyor demektir.

Mayalar Ne Derdi?
Maya yöntemlerine göre, annenin hamile kaldığı yaş ve yıl, ikisi de çift ya da tekse bebek kız, biri tek diğeri çiftse erkek demektir.

Gebeyi Tuzlasak da mı Saklasak?
Hamile kadının başının arkasından o görmeden bir tutam tuz atılır. İlk ağzına ellerse kızı, burnuna ellerse oğlu olacak demektir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler