KADIN

Bebeklerin temizliği nasıl yapılmalı?

Bebeklerin temizliği nasıl yapılmalı?

Bebeklerin hassas ciltlerinin bakımı çok özenli olmalı.

Bebeklerde genel temizlik nasıl olmalıdır?

[Nasıl TV - Bebeklerde genel temizlik nasıl olmalıdır?](http://www.nasil.tv/Bebeklerde-genel-temizlik-nasil-olmalidir)

Bebeklerde genel temizlik baş, göz, burun, ağız, kulaklar, göbek, alt bakımı ayak ve tırnak temizliği olmak üzere bu başlıklar altında yapılıyor.


Bebeklerde kulak temizliği nasıl olmalıdır?

[Nasıl TV - Bebeklerde kulak temizliği nasıl olmalıdır?](http://www.nasil.tv/Bebeklerde-kulak-temizligi-nasil-olmalidir)

Bebeklerde kulak temizliği kulağın çevresindeki kalıntıları silmek yardımı ile olabilir, kulak çöplerini artık önermiyor ve kullanmıyoruz.


Bebeklerde burun temizliği nasıl olmalıdır?

[Nasıl TV - Bebeklerde burun temizliği nasıl olmalıdır?](http://www.nasil.tv/Bebeklerde-burun-temizligi-nasil-olmalidir)

Bebeklerde burun temizliği için eczanelerden temin edilen burun aspiratörleri kullanılabilir. Eğer burun aspiratörünüz yoksa yine kaynatılmış ılıtılmış suya batırılmış bir bez yardımı ile burnun içine girecek şekilde sivriltiyoruz ve bebeğimizin burnunun içine ilerletip geri çekiyoruz.


Bebeklerde göbek temizliği nasıl olmalıdır?

[Nasıl TV - Bebeklerde göbek temizliği nasıl olmalıdır?](http://www.nasil.tv/Bebeklerde-gobek-temizligi-nasil-olmalidir)

Bebeklerde göbek temizliğinde artık herhangi bir ürün kullanmıyoruz. Eskiden batikon alkol hepsi kullanıyordu fakat artık göbek çevresini kuru ve temiz tutmamız yeterli.


Bebeklerde tırnak temizliği nasıl olmalıdır?

[Nasıl TV - Bebeklerde tırnak temizliği nasıl olmalıdır?](http://www.nasil.tv/Bebeklerde-tirnak-temizligi-nasil-olmalidir)

Bebeklerde tırnak temizliği aslında ilk haftalarda bebeklerin tırnak yapıları çok yumuşak olduğu için herhangi bir tırnak makası ve törpü kullanmanıza gerek olmayabilir.


Bebeklerde ayak temizliği nasıl olmalıdır?

[Nasıl TV - Bebeklerde ayak temizliği nasıl olmalıdır?](http://www.nasil.tv/Bebeklerde-ayak-temizligi-nasil-olmalidir)

Bebeklerde ayak temizliği yine kaynatılmış ılıtılmış suyla ıslattığımız bir bez yardımı ile olabilir veya bebeğin ayaklarını ılık bir suyun içinde de bekletebilirsiniz.


Bebeklerde alt bakımı nasıl yapılır?

[Nasıl TV - Bebeklerde alt bakımı nasıl yapılır?](http://www.nasil.tv/Bebeklerde-alt-bakimi-nasil-yapilir)

Bebeklerde alt bakımı kız bebeklerde ve erkek bebeklerde olmak üzere ikiye ayrılıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön