Bodrum'da yangın

Muğla'nın Bodrum ilçesinde dün akşam çıkan yangında onlarca hektarlık makilik alan kül oldu.

Yangın, yerleşim merkezlerini de tehdit etti, bazı evler boşaltıldı. Alevler saatler süren çalışmaların ardından kontrol altına alınabildi.
Ortakent'teki makilik alanda başlayan yangın, Bodrum'da kısa sürede yerleşim alanlarına kadar ilerledi.

Yaklaşık 80 hektarlık alan kül oldu.

Konacık ve Bitez beldelerinde bazı evler tedbir amacıyla boşaltıldı.
Yangın söndürme çalışmalarına itfaiye ve AKUT ekiplerinin yanı sıra işçiler ve site sakinleri de katıldı.

Alevler 7 saat içinde güçlükle kontrol altına alındı. Yangına hava kararıncaya kadar havadan da müdahale edildi.

Üç inşaat işçisi ve AKUT ekibinden 2 kişi yaralandı. İki itfaiye eri ile iki orman işçisi de dumandan etkilendi.

Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
geziciler nerdesınız orman yanıyor çıtınız cıkmıyor
İnsan olunda paylaşın insanlığı bunada siİn çıksın,nerdeee siz ancak yalanın dolanın peşinden koşarsınız
konuşacağına sen koşsana.
ateşi olanlar oraya giderse sonuç bu bodrum yanar
hiç mi vicdanınız sızlamıyor dalga geçerken?
arazi açmak için tabi ki.
Satılmışlar nerelerdesiniz, iki ağaç söküldü diye yeri göğü birbirine kattınız.Ormanlar yanıyor hadi yürüsenize. Yahudi lobisinden nafakanız gelmedi değilmi?Yürüyünde sizin haklı olduğunuza onay verelim. Nirede o muhterem sanatkarlar. Nerede Memoliş , bay memoliş, ormanlar yanıyor, hiç "t" in yok.
sadece yobazsın
Mısır'da beyaz kıyafet giyenler "Kardeş Müslümanlar" isminde terörist örgüt, siyah elbiselilere yani Müslümanlara ateş açıyor, onları şehit ediyor, ne tesadüf bizim ülkemizde de terörizmi destekleyen ve dini kullanan AK diye bir parti var, böyleleri başımızda olduğu sürece daha çok yanarız, depremler olur, teröristler güç toplar saldırır, Mısır-Filistin'den beter oluruz, sizin gibi pek çok putu olan, Kuran - Sünnet tanımayan samimiyetsiz Müslümanların yüzünden.
Lanet olsun! Diyorumki şu ormanların tümünü yaksakda kurtulsak. Peyder pey yüreğimizi dağlıyorlar. Yangın doğal olarak çıkmış ise ne ala, ama vicdansızlarca olmuşsa!!!!!! tümünü yakalım bu Ş.ler mutlu olsun. Nedir anlaşılmış değil. Medya da ciğerimiz ciğerimiz deyip duruyor, madem öyle her reklamların başına 3 saniyelik uyarı koyunuz. Yok rant gerekir değilmi?
mal mülk sahibi olmak için orman yakıyorlar ,şerefsizler Bu tipler birde Çevreci olup karşına çıkıyor ,Hotel yapmak için hazırlanmış bir tuzak bu ,Yetkilerde bunu bile bile orman vasfını yitirmiş arazi deyip başkalarına satıyor .Orman olmasa yaşam olamaz örümcek beyinli canavarlar
başbakan burayada maşalllah dedi ya el attı tamam.....
BODRUMDA ORMAN BIRAKMADILAR MAKİLERİ YAKIYORLARV ARTIK.... BAŞBAKAN BAYRAMI BODRUM'DA GEÇİRRKEN Mİ TALİMAT VERDİ " YAKIN BU MAKİLERİ" DİYE? ŞAKA BİR YANA TATİL BELDELERİMİZİN ETRAFINDAKİ ORMANLARI YAKMAK BURALARIN TATİL ÖZELLİĞİNDEN OLMASI DEMEKTİR. HAVALAR DAHA SICAK GİDİYOR. ÇOK DİKKAT ETMELİYİZ. oRMANLAR TORUNLARIMIZIN GELECEĞİDİR UNUTMAYALIM.
bence bu yangınlar planlı bir grup işi gibi geliyor.oramnları yakınlarında yürekleri yuvaları kendileri yanar inşallah.
Yeni yapılacak olan villalara yer lazım :)))
hortumun ucundan tut ali cengiz bak ne gelcek
ormancıların 10 yıldır aldıkları yangın tazminatını kaldırdılar yanan orman alanları arttı. Sen teknik personele nöbet tutturmazsan böyle olur işte.
Diğer Haberler