HABER

Bolu, Burdur, Denizli'de yarın okullar tatil mi? 20 Ocak'ta Bolu, Burdur, Denizli'de okullar var mı, yok mu?

Türkiye genelinde etkisini gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle pek çok ilde okullar tatil edildi. Bolu, Burdur, Denizli'de de okulların tatil olup olmadığı merak ediliyor. Veli ve öğrenciler tatil haberi için valiliklerin açıklamalarını takip ediyor. Peki Bolu, Burdur, Denizli'de yarın okullar tatil mi? 20 Ocak'ta Bolu, Burdur, Denizli'de okullar var mı, yok mu? İşte ayrıntılar...

Bolu, Burdur, Denizli'de yarın okullar tatil mi? 20 Ocak'ta Bolu, Burdur, Denizli'de okullar var mı, yok mu?

Birçok ilde etkisini gösteren kar yağışı sebebiyle, vatandaşlar yollarda mahsur kaldı ve zor anlar yaşadı. Meteorolojinin uyarıları sonrası olumsuz gelişmeleri önlemek amacıyla okullar tatil edildi. Valiliklerden peş peşe tatil açıklamaları geldi. Peki Bolu, Burdur, Denizli'de yarın okullar tatil mi?

BOLU'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Bolu'da, kar yağışı nedeniyle bugün okullar tatil edilmişti. Bolu Valiliği tarafından yapılan açıklamada, tatilin devam edeceği bilgisi yer aldı. İşte o açıklama, "Devam eden olumsuz hava şartları sebebiyle 20 Ocak 2022 günü il genelinde: Resmi-özel;okul öncesi,ilk,orta,lise,Rehabilitasyon,Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim-öğretime 1 gün ara verilmesine, engelli ve hamile kamu çalışanlarının idari izinli sayılmalarına, karar verilmiştir."

BURDUR'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Burdur İl Hıfzıssıhha Kurulu aldığı karara göre, 19 Ocak 2022 Çarşamba günü il genelinde yoğun kar yağışı öngörüldüğü için buzlanma ve don olayından kaynaklı ulaşımda aksamalar yaşanabileceği düşünülerek il genelinde Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi ve özel anaokullarının, özel eğitim anaokulunun, ilkokulların, ortaokulların ve liselerin yüz yüze eğitim faaliyetlerinin 1 gün süre ile ertelenmesine karar verdi. Aynı zamanda rehabilitasyon merkezleri, yaygın eğitim kursları ve tüm özel kurslarda bir gün süreyle eğitime ara verildiği duyuruldu.

Kurul kararına göre Burdur merkez ve ilçelerinde tüm engelli, hamile ve 10 yaş altı çocuğu olan (anne ve babadan biri) kamu çalışanları da bir gün idari izinli sayılmış olacak. Ancak 20 Ocak için henüz tatil haberi gelmedi.

DENİZLİ'DE YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Yine Denizli Valiliği’nden yapılan açıklamada, 19 Ocak Çarşamba günü kar yağışı ve buzlanma sebebiyle Çameli, Babadağ, Kale ilçelerinde taşımalı eğitime, Buldan, Bekilli, Çal, Baklan, Honaz, Bozkurt, Çardak ve Çivril ilçelerinde ise yüz yüze eğitime ara verildiği duyuruldu. Olumsuz hava şartlarının insan sağlığı ve trafik güvenliği açısından tehlike oluşturabileceği söylenen açıklamada, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da idari izinli sayılacağı da ifade edildi. Ancak 20 Ocak için henüz tatil haberi gelmedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler