HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Boşanma aşamasındaki çiftler dikkat! Yargıtay son noktayı koydu, hukuka aykırı

Yargıtay'dan dikkat çeken bir karar geldi. Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, boşanma aşamasındaki bir erkeğin eşinin telefonuna kurduğu programla silinen kayıtları geri getirmesinin hukuka aykırı olduğuna hükmetti.

Boşanma aşamasındaki çiftler dikkat! Yargıtay son noktayı koydu, hukuka aykırı

Yargıtay; boşanma davası devam eden ve boşanma arefesindeki eşler için önemli bir karara imza attı. Eşinin telefonuna yüklediği programla silinen verilerin geri getirilmesi hukuka aykırı bulundu.

thumbs_b_c_9268612b6dee5ffb1274855fa147313c

HÜKÜM BOZULDU

Yeni Asır'ın haberine göre yaşanan bir boşanma davasının temyiz incelemesinde Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, "Davacı erkeğin duruşmadaki kadının telefonuna 'disk digger' isimli programı kurduğu, telefondaki silinen kayıtları geri getirdiği beyanı dikkate alındığında erkeğin eşinin telefonuna yüklediği program ile elde edilen görüşme kayıtlarının hukuka aykırı olarak elde edilen delil niteliğinde olduğu anlaşılmaktadır. Gerçekleşen bu durum karşısında, hukuka aykırı bu delil kusur belirlemesinde dikkate alınamaz ve bu delil ile kanıtlanmak istenen vakıa kadına kusur olarak yüklenemez" şeklinde karar vererek hükmü bozdu.

En Çok Aranan Haberler