HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

CHP'den, Adalet Bakanı Bozdağ'a yanıt: Hakimlere bir tehdit var

'YSK'nın kararları aleyhine Danıştay ve Anayasa Mahkemesi dahil hiçbir merciye başvurulamaz' açıklaması yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a CHP'den yanıt geldi. CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, "CHP başvuramaz demenin arkasında hakimlere tehdit vardır. Adalet Bakanı, anayasal suç işlemiştir. Hakimlere talimat vermiş tehdit etmiştir" ifadesini kullandı.

CHP'den, Adalet Bakanı Bozdağ'a yanıt: Hakimlere bir tehdit var

CHP Grup Başkanveli Levent Gök, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın açıklamalarına yanıt verdi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Gök, düzenlediği basın toplantısında, özetle şu ifadeleri kullandı:

"Adalet Bakanı tweet atıyor, 'CHP'nin başvuruları yersizdir, Anayasa Mahkemesi'ne, Danıştay'a başka yerlere başvuramaz' diyor. Sayın Bekir Bozdağ meşru hak aramayı ne zamandan beri uygunsuz görebiliyor? Hakimlere talimat veriyor. 'CHP başvuruda bulunamaz' demenin arkasında hakimlere bir tehdit vardır.

''ANAYASAL SUÇ İŞLEMİŞTİR''
Hakimlere 'Bakın ha, sakın ha yanlış yapmayın' diyen bir anlayıştır bu. Adalet Bakanı anayasal suç işlemiştir. Kaç tane mühürsüz oy kullanıldı? Yüksek Seçim Kurulu (YSK) sayımlar başlamadan önce almış olduğu kararla bunun da tespitini imkansız hale getirmiş ve delilleri yok etmiştir. Türkiye'nin hakkını arıyoruz 'evet' diyenlerin de 'hayır' diyenlerin de..."

En Çok Aranan Haberler