CHP'nin sürpriz Ankara adayı!

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına Gökçek'le davalık olup, kazanan işadamı Cengiz Topel'i aday göstereceği iddia ediliyor.

CHP'nin sürpriz Ankara adayı!

İsmi kulislere bomba gibi düşen Topel, Vatan'a konuştu:

Önümüzdeki yıl gerçekleşecek olan yerel seçimlerle ilgili adaylar konusunda kulisler hareketlenirken, yeni bir iddia gündeme bomba gibi düştü: CHP, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'na süpriz bir ismi düşünüyor, Ankaragücü eski Başkanı, işadamı Cengiz Topel.

Üç büyük şehirde olası adaylar hala netlik kazanmazken, CHP'nin Ankara'da Melih Gökçek'in karşısına sürpriz bir ismi çıkaracağı konuşuluyor. Buna göre CHP'nin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için, "Gökçek'in azılı rakibi" olarak nitelendirilen, Ankaragücü'nün eski Başkanı Cengiz Topel'i aday göstereceği iddia ediliyor. Topel, Ankaragücü'nün kulüp başkanlığını yapmış, Melih Gökçek'le ciddi bir kavga yaşamış, iki isim davalık olmuştu. Yargı sürecine taşınan davayı Cengiz Topel kazanmış, bu durum gerek spor, gerekse siyaset kulislerinde "Gökçek'i yenen adam" yorumlarına neden olmuştu.

"LAYIKIYLA YAPARIZ"

Bu iddiaların gündeme gelmesi üzerine VATAN'ın sorularını yanıtlayan Topel, "Henüz böyle bir şey yok. Ancak bir teveccüh gösterilir ve bir görev verilirse layıkıyla yaparız. Öyle bir durum olması halinde, Ankara'da Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı CHP kazanmış demektir" dedi.

SANAYİCİ, İŞADAMI

1964 doğumlu Cengiz Topel Yıldırım, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. Sanayici, işadamı olan Topel, Ankaragücü Kulübü Başkanlığı yaptı. Ancak Melih Gökçek'le girdiği dava süreci dolayısıyla bu görevden ayrıldı. 2.5 yıl süren yargı sürecinin ardından Topel'in açtığı davaları kazanmasıyla Gökçek, kulüp yönetimini Topel'e bırakmak zorunda kaldı. Topel bir süre daha başkanlığı yürüttü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 67 yorum
kim gelirse gelsin cehepe adı altında bi yere gelemez yada ülkeye faydası dokunamaz. Bunu kafanız alsın artık akılsız cehepeliler.
Tek başkan Melih başkan. Başkasına yer yok Ankaramızda. Ankara MELİH başkan sayesinde Ankara oldu. Unutmayalım ki CHP nin hiçbir planı yok olmayacak da zaten olamazda onun tek amacı GİZİP ÇIKARMAK. Yenimahalleye ne yaptıki Ankara yapabilsin.
Ben geçen seçim de Melik Gökçek e oy verdim bu sefer CHP nin adayına oy vereceğim
sahte timsah gözyaşlarını izledinizmi gökçekin tv kanallarında ankara 'da sonu geldi onun onun dışında kim aday olursa ondan iy oy alır
büyüyen ankarada m.gökcekin yaptıklarını kim olursa olsun yapmak zorunda zaten.melih gökçek yaptıkları ile değil patetes soğan kömür çuvallarına ile başkan seçiliyor.
sana sordularmı kıme oy verecegını
Söğütözü'ndeki demir yığınını önce yaptırıp sonra yıktıran, A.O.Ç. deki ağaçları kesen, Şentepe göbekteki ağaçları kesen, metro inşaatını yapacağım deyip yapamayan sadece Karayalçın'ın kaynaklarını kullanıp bırakan ...... vesaire vesaire işleri yapan Melih başkan dan bahsediyorsun değil mi?
bende geçen seçimlerde melihe vermiştim fakat bu kez oyum CHP ye... dönek yavşak yalancı AKpisli parti uzantılarına karnım tok...
Sizin gibi İnsanları seven yaranır...
Dünyaya ve Ankara'ya at gözlüğünden bakabilen yalaka bir zavallı daha.Artık bittiniz.Yolunuz açık olsun.
CHP Ankarada Ancak Mustafa KEMAL i aday gösterirse belki şansı olabilirdi.Ama onuda göstermez çünki oda DERSİM i bombalatmıştı.Onuda CHP nin yeni sahibi Ermeni asıllı AlEVİLER ve kandırılmış Anadolu ALEVİLERİ kabul etmez.SONUÇTA ne yaparsa yapsın TÜRKİYEDE CHP asimile edilemeyen Ermeni olduğunu söylemeyen ucube bir partidir.SIFIR ŞANS
senin sahibin yahudi recepten iyidir hepsi...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler