HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Erdoğan'ın avukatı talebini iletti! Kaftancıoğlu o sözcük nedeniyle mahkemelik olmuştu... Duruşmada dikkat çeken 'TDK' detayı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik kullandığı sözcük nedeniyle 4 yıl 8 aya kadar hapsi istenen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için Cumhuriyet savcısı beraat talep etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatının da katıldığı duruşmada savcı, sözcüğün Türk Dil Kurumu'ndaki kelime anlamını işaret ederken Erdoğan'ın avukatı savunma için süre talep etti. Duruşma ertelendi.

Erdoğan'ın avukatı talebini iletti! Kaftancıoğlu o sözcük nedeniyle mahkemelik olmuştu... Duruşmada dikkat çeken 'TDK' detayı

Kaftancıoğlu'nun İstanbul'daki bir toplantıda gerçekleştirdiği konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında kullandığı sözcük sonrası başlayan yargı sürecinde yeni gelişmeler yaşanıyor. Görülen son duruşmaya Kaftancıoğlu katılmazken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı hazır bulundu. Duruşmada esas hakkındaki mütaalasını açıklayan Cumhuriyet savcısı Kaftancıoğlu'nun beraatini istedi. Savcı Kaftancıoğlu'nun kullandığı sözcünü TDK sözlüğünde yer alan anlamını da açıkladı.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

KAFTANCIOĞLU KATILMADI, AVUKATI MAZERELİ SAYILMASINI TALEP ETTİ

Bakırköy 24. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya Canan Kaftancıoğlu'nun avukatı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı katıldı.  

Kaftancıoğlu'nun avukatı söz alarak, “Müvekkilimiz seçim çalışmaları nedeniyle duruşmaya katılamamıştır. Bu duruşma karar verilmeyecek olursa mazeretli sayılmasını talep ederiz. Bir sonraki duruşmada kendisini hazır edeceğiz" dedi. 

KELİME ANLAMINI AÇIKLADI

Cumhuriyet savcısı, duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Bir toplantıda Canan Kaftancıoğlu'nun yapmış olduğu konuşmadaki söyleminin, Türk Dil Kurumu'nca kelime anlamı olarak "Bütün siyasi yetkileri kendinde toplamış bulunan kimse" şeklinde tanımlandığını belirtti. Emsal Yargıtay kararlarının da olduğunu belirten savcı, Kaftancıoğlu'nun beraatini istedi. 

ERDOĞAN'IN AVUKATI TALEBİNİ İLETTİ

Şikayetlerinin devam ettiğini mütalaaya katılmadıklarını belirten Erdoğan'ın avukatı savunma yapmak için süre talep etti. 

Mahkeme, Kaftancıoğlu'nun mazeretini kabul ederek hazır bulunduğunda savunmasının alınmasına karar vererek duruşmayı erteledi. 

(DHA)

En Çok Aranan Haberler