HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan Telegram üzerinden ilk mesajını paylaştı! Su tasarrufu uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Telegram üzerinden ilk mesajını paylaştı! Su tasarrufu uyarısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Telegram hesabından ilk mesajını paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son haftalarda yağışlar maalesef zayıf seyrediyor. Adeta 100 yılda bir görülen bir kuraklık tehdidi karşısında hep birlikte tedbir almamız gerekiyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Telegram hesabından su tasarrufuna ilişkin bir mesaj paylaştı.

Erdoğan, Telegram hesabından yaptığı ilk mesajın su meselesiyle alakalı olmasını istediğini belirterek, “Malumunuz, son haftalarda yağışlar maalesef zayıf seyrediyor. Adeta 100 yılda bir görülen bir kuraklık tehdidi karşısında hep birlikte tedbir almamız gerekiyor. Biz geçtiğimiz 18 yılda 600 baraj, 590 hidroelektrik santralı, 262 içme suyu tesisi ve daha birçok eser inşa ederek su kapasitemizi hemen her bölgemizde en üst seviyeye çıkardık. Bu alanda çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Ancak mevcut kaynakların en iyi kullanımının asıl yolu, tasarruf ve bilinçli tüketimden geçiyor. Bu anlamda devlet-millet el ele, inşallah yağışların da artması temennisiyle bu zorlu dönemi aşacak, daha güçlü yarınlar için mücadelemize devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 51 yorum
Millette ne yapsın? Koronadan hergün kendini yıka evi yıka dakika da bir el yıka tabi kuraklık olur. Ya koronadan ölecez ya susuzluktan napalım artık
Hayırlı olsun. İnşallah yüzde 100 yerli bir sosyal mesaj platformumuz da yakında kurulur. Bu arada keşke Anamur suyunu kibristan İsrail'e ulastirmasaydik. Gün gelecek suyun kıymetini daha iyi anlayacağız. Zaten kıyamet alametlerinin biride su savaşları olacak.
aynen sana katılıyorum Allahtan hop yerli hup yerli diyorlar sonra bı baktın Rus cikti
@paflagonyam -rus zaten
@paflagonyam ben yerliden daha çok korkuyorum. istanbul kart için BELBİM denen kuruluş ne şartlar koyuyor bi görün. parasını ödediğim hes kodunu aldığım halde metrobus tramvay metro gibi hizmetlerden yararlanamayacağım. yada her istediğine onay vereceğim..hepsi yamyam. bizler ise dijital köleyiz..kendilerinin kabul etmeyeceği şartları bize onaylatıyorlar. ya kırk katır ya kırk satır..
Allah bereket versin yağmaya başladı da bip çöpe gitti yerli malı oldu el malı
Geri Dön