HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Cüneyt Özdemir'den çok konuşulacak seçim gecesi sözleri! 'İsteseler %50.2 yapabilirlerdi... 5-10 puan farkla kazanır!'

'Sinan Oğan ikinci tur seçimlerinde kimi destekleyecek?' Türkiye seçim sonuçları açıklanır açıklanmaz bu sorunun yanıtını aramaya başladı. Konu ile ilgili gündem yaratacak bir değerlendirme de Cüneyt Özdemir’den geldi. Özdemir yaptığı yorumda çok net ifadeler kullanarak “Sinan Oğan, yüzde yüz kazanana oynayacak. Akıllı olan da bu, Cumhur İttifakı'na destek verecek” dedi. Özdemir, seçim gecesi için de çok konuşulacak sözler söyledi.

Cüneyt Özdemir'den çok konuşulacak seçim gecesi sözleri! 'İsteseler %50.2 yapabilirlerdi... 5-10 puan farkla kazanır!'

2023 seçim sonuçları belli oldu, şimdi herkes ikinci turda sonucun ne olacağını tartışmaya başladı. Sinan Oğan’ın aldığı oy oranı ile ikinci tur seçimlerinde kilit rolde olduğu yönünde gelen yorumlar devam ederken dikkat çeken bir değerlendirme de gazeteci Cüneyt Özdemir’den geldi. Özdemir, Sinan Oğan’ın ikinci turda kimi destekleyeceğine yönelik yaptığı yorumda “Sinan Oğan, yüzde yüz kazanana oynayacak. Akıllı olan da bu, Cumhur İttifakı'na destek verecek. Neymiş, Sinan Oğan pazarlık yapıyormuş. Kardeşim DEVA 14 vekil çıkarmış, siz ne diyorsunuz ya...” ifadelerini kullandı.

İşte Cüneyt Özdemir’in seçim sonuçlarına ve ikinci tura ilişkin yaptığı o değerlendirme:

'ERDOĞAN 5-10 PUAN FARKLA KAZANIR'

'Erdoğan YSK üyelerini atamış durumda. Yurtdışı oyları sayılıyordu hala isteseler 50,2 yapabilirdi. Zaten psikolojik üstünlüğü de sağlamıştı. Ama yapmadı. Bence yapabilirdi ama yapmadı. İkinci tura bıraktı. İkinci turda Erdoğan 5-10 puan farkla alır gibi duruyor.

Çok duygusal kaldı Millet İttifakı sloganları. 'Sana söz' 'parlamenter sistem' çok havada kaldı. Toplumda büyük karşılık bulamadılar. Yeni bir stratejiyle çıkmaları lazım.

12.30'da toplanacaklar da karar verecekler ölme eşeğim ölme! Seçmende büyük bir küskünlük var, sandığa toplumu nasıl getirecekler?

Sinan Oğan meselesi var! Sinan Oğan, yüzde yüz kazanana oynayacak. Akıllı olan da bu, cumhur ittifakına destek verecek. Neymiş Sinan Oğan pazarlık yapıyormuş. Kardeşim DEVA 14 vekil çıkarmış, siz ne diyorsunuz ya...

'CHP LİSTELERİNDEN GİREN PARTİLER ÇALIŞMAMIŞ'

CHP listelerinden giren partiler hiç çalışmamışlar. İşi tamamen CHP’ye yıkmışlar. Kampanyayı yapanlar 6 partiyle hiç görüşmemiş. Seçim gecesi sistem sıkıntısı varmış. İmamoğlu ve Yavaş rezil oldu.

'GEREKİRSE BAKANLAR KURULUNU DUYURSUN’

Yeni bir yol haritası gerekiyor. Sana Söz tükendi. Gerekirse bakanlar kurulunu duyursun. Yepyeni bir heyecan lazım. Yoksa o beş puan fark olur sana on puan fark. Erdoğan da çıkar der ki bütün dünyaya 'Seçim diyordunuz alın size seçim!' Böyle bir tablo söz konusu.'


Express


En Çok Aranan Haberler