HABER

Dikkat çeken araştırma: Pfizer-BioNTech aşısı Delta varyantına karşı yüzde 70 etkili

İsrail'de yapılan bir araştırmanın, Pfizer-BioNTech'in ortaklaşa geliştirdiği aşının yeni tip koronavirüsün (Kovid19) Delta varyantına karşı yüzde 70 etkili olduğunu ortaya koyduğu bildirildi.

Dikkat çeken araştırma: Pfizer-BioNTech aşısı Delta varyantına karşı yüzde 70 etkili

İsrail Kamu Yayın Kuruluşu (KAN), İbrani Üniversitesinin Delta varyantına karşı Pfizer-BionNTech aşısının etkisine ilişkin yaptığı araştırmanın sonuçlarını yayımladı.

"YÜZDE 70 ETKİLİ"

Araştırmanın sonucunun, Pfizer-BioNTech'in ortaklaşa geliştirdiği aşının Delta varyantına karşı yüzde 70 etkili olduğunu gösterdiği kaydedildi.

Araştırmada ayrıca, aşının Delta varyantı bulaşan kişilerde ciddi semptomlar görülmesini önlemedeki etkisinin, diğer varyantlara karşı gösterdiği etkiden daha düşük olduğu ifade edildi.

DAHA ÖNCEKİ ARAŞTIRMALARDA YÜZDE 95 ETKİLİ OLDUĞU ORTAYA KONMUŞTU

İsrail'de daha önce yapılan araştırmalar, Pfizer-BioNTech aşısının Kovid-19'un diğer varyantlarına karşı yüzde 95 etkili olduğunu ortaya koymuştu.

Aşıyı olan kişilerin, Kovid-19'un diğer varyantlarına yakalansalar dahi çok fazla semptom göstermedikleri kaydedilmişti. (AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
İsrail'in içinde olduğu bir proje ne kadar güvenilir neden diger aşı araştırmaları açıklanmıyor neden piontek süreklü ön plana çıkartılıyor ilerde farklı yeni hastalıkların oluşumlarıylamı karşılaşacağız
bi arastirma daha yapsalar yyzde 50 lere duser kesin sonraki arastirmDada yuzde 30 lara duser.
kandırın milleti koranaymış aşıymış cartmış curtmuş , yarında başka bişey icat edersiniz geçmiş aşıların hiç birisi yaramıyormuş diye yeni üretileni parayla satarsınız , nasılsa yolu yapılmaya başlandı.
Geri Dön