HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Eylem Tok için gözler ABD'de! Bakan Tunç 'iade' sorusuna yanıt verdi: "Burada yargılanmalarını istiyoruz"

ABD'de tutuklu yargılanan Eylem Tok'un Türkiye'ye iade edilip edilmeyeceği merak konusu oldu. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç konuyla ilgili soruya yanıt verdi. Bakan Tunç ayrıca kira zammında yüzde 25 sınırının kalkmasıyla ilgili de açıklama yaptı.

Eylem Tok için gözler ABD'de! Bakan Tunç 'iade' sorusuna yanıt verdi: "Burada yargılanmalarını istiyoruz"

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Karabük'ten gündeme dair açıklamalarda bulunup gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Tunç'un Eylem Tok'un iadesi hakkındaki yanıtı dikkat çekti.

EYLEM TOK İADE EDİLECEK Mİ?

İşte Yılmaz Tunç'un açıklamalarından satır başları:

  • Oradaki adli makamlarla görüşmelerimiz devam ediyor, gerekli belgeleri gönderdik. İade edileceklerini umuyoruz çünkü burada yargılanmalarını istiyoruz.
  • İnsan Hakları Eylem Planı ve Yargı Reformu Strateji Belgesini yeniden düzenledik. Yakın zamanda Sayın Cumhurbaşkanımız kamuoyuyla paylaşacak.

Ekran görüntüsü 2024-07-05 121207

KİRA ZAM SINIRI

  • 1 Temmuz itibarıyla kira düzenlemesi sona erdi. 2022 ve 2023 yıllarında uzatılmıştı. Meclis'in takdirinde olan bir husus. 1 Temmuz itibarıyla böyle bir düzenleme de gerçekleşmedi. Enflasyonu düşürme hedefimiz var. Bu hedef doğrultusunda bu tür sınırlamalara gerek kalmadan kendi mecrasında yürüyecektir. Kira miktarının nasıl artırılacağı da düzenlemelerle belirleniyor.Bu içerik Hazar Gönüllü tarafından yayına alınmıştır

    Express

En Çok Aranan Haberler