HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Kadıköy'de 'Komünist Başkan' krizi! Maçoğlu'nun adaylığı sonrası TİP'ten çok sert tepki... Erkan Baş resti çekti: Kendi adayımızı çıkartacağız!

Yerel seçim öncesi sol partiler arasında Kadıköy'de adaylık krizi yaşanıyor. Tunceli Belediye Başkanı Maçoğlu’nun TKP’den Kadıköy Belediye Başkanı adayı olması geniş yankı uyandırdı. 'Komünist Başkan'ın adaylığı adeta solu ikiye böldü. Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Maçoğlu’nun adaylığı konusunun kendilerine nezaketen bile hiç sorulmadığını belirterek sitem dolu ifadeler kullandı. Baş, TİP'in Kadıköy'de kendi adayını çıkaracağını duyurdu.

Yerel seçim öncesi en çok konuşulan sürprizlerden biri 'Komünist Başkan' olarak bilinen Tunceli Belediye Başkanı Maçoğlu’nun Kadıköy'den aday olması oldu. Türkiye Komünist Partisi'nin (TKP) Maçoğlu'nu aday göstermesi tartışmaları da beraberinde getirdi. Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 14 Mayıs 2023 seçimlerinde 58,47 oy aldığı ilçede Maçoğlu'nun adaylığına bir kesimin 'oyları böleceği' iddiasıyla karşı çıkarken, bir kesim de 'Komünist Başkan'ı destekliyor.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

En Çok Aranan Haberler