HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Pratik ama evinize bile sokmayın: Vücudu yerle bir ediyor! Etkileri zehirden farksız

Yediğimiz yiyeceklerin sağlığı önemli ölçüde etkilediği her fırsatta belirtiliyor. Pratik ve lezzetli diyerek yediğimiz birçok yiyecek sağlığımızla oynuyor. Özellikle son yıllarda kullanımı oldukça artan bir gıdanın sağlığı tehdit ettiği belirtiliyor. İçinde bulunan kimyasallar resmen zehir etkisi yaratıyor. İşte asla yememeniz gereken o yiyecek...

Evde yemek yapmak her ne kadar zevkli olsa da günlük koşuşturmanın arasında oldukça zorlayıcı olabiliyor. Bu nedenle birçok kişi yemeklerini dışarıdan söylüyor veya hazır ve hızlı gıdalara yöneliyor. Hazır gıdalar denildiğinde ilk akla gelenlerin arasında bulunan hazır eriştelerin içeriğinde oldukça tehlikeli maddeler bulunuyor. Bu tehlikeli maddeler kanser, kalp hastalıkları, kısırlık gibi hastalıkların oluşmasında önemli rol oynuyor.

HAZIR ERİŞTELER NEDİR?

Ekran görüntüsü 2023-01-10 104936

Hazır erişteler, baharat, tuz ve monosodyum glutamat (MSG) içeren tatlandırıcı paketlerle birlikte gelir. Hazır erişteler ilk olarak 1958'de Japonya'da yapıldı. Japonya'da oldukça tüketilmeye başlayan hazır erişteler kısa zaman içerisinde tüm dünyaya yayıldı. Noodlelar özellikle son yıllarda çok daha sık tüketilmeye başlandı.

Mynet Youtube

NOODLE ZARARLARI

En Çok Aranan Haberler