KADIN

Göğüsleri sarkıtan alışkanlıklar

Göğüsleri sarkıtan alışkanlıklar

Göğüslerin sarkmaması için ne yapılmalı?

Göğüslerinizin sarkmasından şikayet mi ediyorsunuz? Her gün farkında olmadan yaptığınız bazı alışkanlıklar göğüslerinizin sarkmasına neden oluyor. Nasıl mı? İşte göğüslerin sarkmasına neden olan alışkanlıklar...

gogus sarkma1

Yanlış sütyen bedeni seçimi

Yanlış sütyen bedeninin göğüslerin sarkmasına neden olduğunu biliyor muydunuz? Yapılan pek çok araştırmada yanlış sütyen bedeni seçimi ya da göğüsleri tam toparlamayan sütyenlerin göğüslerin sarkmasına sebep olduğunu ortaya koyuyor.

2013 yılında yayınlanan 15 yıllık kapsamlı bir başka araştırmaya göre hayatı boyunca hiç sütyen kullanmayan kadınların kullananlara oranla göğüslerinin daha az sarktığı gözlemlenmiş.

HER KADININ SAHİP OLMASI GEREKEN 13 SÜTYEN

gogus Sarkma4

Göğüsleri güneşten korumamak

Yazın güneşten korunmak için yüzünüze güneş koruyucu krem sürüyorsunuz değil mi? Güneş kreminizi yalnızca yüzünüze ya da kollarınıza değil, tüm cildinize uygulamalısınız. Güneşin zararlı ışınları yanızca yüzünüzde değil, göğüslerinizde de erken yaşlanma belirtilerine ve istenmeyen sarklamalara neden olabilir.

gogus sarkma5

Sigara içmek

8 yıllık bir araştırma sonucuna göre sigara içmek göğüslerin sarkmasına neden olduğu ortaya çıkarıldı. Sigara, cilde doğal gerginliği ve canlılığı veren elastine zarar verir ve bunun sonucunda cildiniz erken yaşlanır.

gogus sarkma6

Ani kilo alma ya da verme

"Yo-yo" gibi ani zayıflamayı sağlayan, sağlığa zararlı diyetler yapıyorsanız, göğüsleriniz bundan kötü etkilenir. görür. Cildiniz, ani kilo alıp vermeye bağlı olarak doğal gerginliğini kaybettiğinde elastik yapısı yok olur. Göğüsler genellikle yağdan oluştuğu için kilo verdiğinizde ilk olarak göğüsleriniz sarkar.

gogus sarkma2

Yeteri kadar su içmemek

Yeterli miktarda su içmenin cilt için olan faydalarını defalarca duymuş olabilirsiniz. Ancak, su içmemenin göğüslerinizin sarkmasına neden olabileceğini biliyor muydunuz? Yetrsiz su tüketimi; cildinizin kurumasına, gerginliğini kaybetmesine ve çabuk yaşlanmasına neden olur

CİLDİN YAŞLANMASINA SEBEP OLAN 6 ALIŞKANLIK

MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI NASIL YAPILIR?

/


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön