KADIN

Gözler makyajla nasıl iri hale gelir?

Gözler makyajla nasıl iri hale gelir?

Gözlerinizi çok daha zarif ve doğal görünümlü bir şekilde vurgulamak istemez miydiniz?

Endişelenmeyin, renkli farlardan doğru makyaj bazına, maskara sürmenin inceliklerine dek gözlerinizi ortaya çıkaracak basit makyaj hilelerini sizler için derledik.

Gözler Makyajla Nasıl Daha İri Hale Gelir?


1-) Makyaj Bazı En Önemlisidir:

Kocaman, dikkat çekici gözler yaratmak için işe biraz yağlı olduğundan farı kolayca tutan far bazıyla başlayın. Gözkapaklarınız kuruysa biraz kapatıcı da kullanabilirsiniz ama canlıysa gözkapaklarınızı nemlendirip makyajınızı pürüzsüz gösterecek bir baza ihtiyacınız var.

Göz makyajına hazırlık nasıl yapılır?


2-) Mükemmel Far:

Gözlerinizi daha iri hale getirmek için göz kapaklarınıza beyaz far sürün. Ayrıca gözünüzün iç tarafına beyaz kalem de çekebilirsiniz. Anında yüzünüze daha genç bir ifade verir ve çok uğraşmaya gerek kalmadan ceylan gözlere sahip olursunuz.


İpucu: Kalemin rengi açık olduğu sürece ışıltılı veya mat olmasının bir önemi yoktur.

Gözleri daha büyük gösterecek diğer bir ipucu, gözün dışına V şeklinde daha koyu bir far sürmektir. Sonrasında bir karıştırma fırçasıyla farı güzelce karıştırın. Anında gözleriniz çok daha belirgin ve büyük görünecek!


3-) Büyülü Maskara!

İyi bir maskara, iyi makyajın sihirli değneğidir. Doğru maskara gözlerinizi her zaman daha iri ve çekici gösterir. Cazibeli bir görünüm için Clinique High Impact Maskara ve Maybelline Great Lash Maskara’yı öneriyoruz. Daha dolgun kirpikler ve göz kamaştırıcı etki için, gözlere ceylan görüntüsü yaratmak adına kirpiklerin dış kısımlarına 3-4 kat maskara uygulayın.


4-) Kıvırın:
Erkekler için spor araba neyse, kadınlar için de kirpik kıvırıcılar da odur. Daha iri gözler için, kirpiklerinizi mümkün olduğunca dibinden tam olarak kıvırmaya özen gösterin.


5-) Koyu Halkaları Aydınlatın:

Cilt lekelerini ve koyu halkaları aydınlatıcı bir kapatıcıyla düzeltin. Daha canlı ve dinç bir görünüm için fondöteninizden bir ton açık bir kapatıcı kullanmaya özen gösterin.


6-) Göz Hatlarınızı Keskinleştirin:

Yüzünüze ifade katmak için yanakları belirginleştirmek ne kadar önemliyse, gözlerinize şekil vermek için kontür yapmak da bir o kadar önemlidir. Orta tonlarda kahve bir far ya da cilt renginizden bir ton koyu bir far kullanabilirsiniz.


7-) Kaşlarınızı Vurgulayın:

Cesur, kalın ve güzel kaşlar göz çevrenize doğal bir çekicilik katar. Doğal kaşlarla aşırı alınmış yay gibi kaşlar arasında şöyle bir fark vardır; ilki size masum bir hava katar ama ikincisi sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterir.
İpucu: Kaşlarınızın düzgün ve hoş görünmesi için bir kaş maskarasıyla düzenli olarak fırçalayın.


8-) Doğru Göz Kalemi:

Kirpiklerinizi daha gür göstermek için göz kaleminizi üst göz kapağınızda kirpiklerinize mümkün olduğunca yakın sürün. Kalem boşluklarını sert uçlu küçük bir fırçayla doldurup, ulaşılması zor yerlere jel eye-liner uygulayın.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön