HABER

Gül'den İsrailli bakana sert tavır

İsrail'in, "Mavi Marmara" gemisine düzenlediği baskından sonra Türkiye ile İsrail ilişkilerinde yaşanan soğukluk Viyana'da da hissedildi.

Gül'den İsrailli bakana sert tavır

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fisher'in 4. Dünya Siyaset Konferansı'na katılan devlet ve hükümet başkanları onuruna verdiği yemekte, İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak'ın da yer alacağının öğrenilmesi üzerine katılmadı.

Gül, konferansın başlangıcındaki ''Aile Fotoğrafı'' çekiminde de aynı nedenle yer almadı. İsrail'in, ''Mavi Marmara'' gemisine düzenlediği baskından sonra Türkiye ile İsrail ilişkilerinde yaşanan soğukluk Viyana'da da hissedildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Gül'ün Viyana'daki programında, Avusturya Cumhurbaşkanı Fisher'in 4. Dünya Siyaset Konferansı'na katılan devlet ve hükümet başkanları onuruna verdiği yemek de bulunuyordu.

Yemeğe katılım listesi, Türk yetkililerin günler öncesinden istemesine rağmen dün akşam iletildi ve yemeğe İsrail Savunma Bakanı Barak'ın da davetli olduğu ortaya çıktı.

Bunun üzerine, Cumhurbaşkanı Gül, bugünkü öğle yemeğine katılmaktan vazgeçti ve Viyana'da Türklerin yoğun olarak yaşadığı bir semtte Cuma namazına gitti.

Konferans öncesinde yine konuk devlet ve hükümet başkanlarının katılımıyla yapılacak aile fotoğrafı çekimine Ehud Barak da katıldı. Cumhurbaşkanı Gül, fotoğraf çekimine katılmayarak İsrailli Bakan ile aynı karede yer almadı.

Barak ve beraberindeki İsrailli heyet ise Cumhurbaşkanı Gül'ün, konferansın açılışında yaptığı konuşmadan önce salondan ayrıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 77 yorum
Başbakan ın one minute undan sonra İsrail ile yapılan ticaret katlanmış.Bundan sonra ise uçar.Türk halkını salak yerine koymaya devam...
Mış'La, Muş'La oLmuyor bu işLer. Varsa bir biLdiğin, yada bi haber dayanağın, Linkini ver biz de biLeLim....
Bu aralar devleti yonetenleri elestirenlere satasan bir grup turedi, artik bunlari besliyorlar galiba.
blacklord malı , varsa bir bildigin mi ? tv izlemiyormusun dicem daha farklı bir sorunla karşı karşıyayım oda senin beynin .. türk halkını salak yerine koymadı türk halkı zaten salak skandallar havada ucusuyor bir bez parçasına namusunuzu satıyorsunuz gerçi türk halkı salak degil sizin gibi türkümt-rak araplar salak hiçbiriniz türk degilsiniz hepiniz dinle kafayı yiyen atatürk düşmanlarısınız
blackbord link aramaya gerek yok anaokulu seviyesindeki zekaya sahip olan birisi bunu çok iyi anlar..israil 9 vatandaşımızı öldürdü ne yaptınız israile daha sonrada bizm hükümet sanki biz onların vatandaşlarını öldürmüşüz gibi bize yakın olurlarsa aramız eskisi gibi olur diye açıklamalar yaptılar kesin duymamışındır duysanda anlamamışındır olayın ne oldgunu..koyunsunuz koyun....
Davosta evt türke yakışır şekilde rest çekti hem israile hemde satılmış moderatöre,basının önünde çocukları öldürmeyi iyi bilirsin israiloğları katilsin sen dedi. senin seçceğin siyasetçide şaşar kalırdı bisolelyaaaa
IRAKTA BİNLERCE MÜSLÜMANI KATLEDEN AMERİKAN BAŞKANI BUSHA,OBAMAYA ONU BIRAKIN TERÖRÜN HAMİSİ TALABANİYE,BARZANİYE NİYE AYNI DAVRANIŞ YAPILMIYOR..ESKİ CUMHURBAŞKANLARI BARZANİ,TALABANİYİ ADAM YERİNE KOYMUYORLARDI...BUNLAR TRÜBÜNE OYNUYORLAR,İSRAİLLE BÜTÜN İLİŞKİLERİNİZİ ASKIYA ALIN,YAPABİLİYONUZMU..BENİM SAF HALKIM,SAZAN GİBİ DALIYORUZ HEMEN..
ne o seninkilere yapılan zorunamı gitti .israili bukadar koruma ...
Hani şu amerikayla birlikte olup başkanları saddamı asan müslümanlardanmı bahsediyorsun. Kendi düşen ağlamaz..Eski cumhurbaşkanları adam yerine koymazmış hadi ordan
Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL'ü bu kararlı davranışından dolayı tebrik ediyorum. İsrailli yetkililere layık oldukları ve hak ettikleri muamele devletimizin en yüksek yetkilisi tarafından gösterilmiştir.
düşmanımın düşmanı dostumdur diye bir laf vardır en sonunda israilli olucam
içinde var senin israilli olmak !!
Geri Dön