HABER

Haritada bir tek o il kaldı! Bakan Koca: Çağrıda bulunalım mı?

Günlük koronavirüs tablosunda rengi turuncu olarak kalan tek il Gümüşhane oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından açıklamada bulunarak, "Sarı ve Mavi bütün iller, Gümüşhane’ye çağrıda bulunalım mı?" dedi.

Haritada bir tek o il kaldı! Bakan Koca: Çağrıda bulunalım mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye genelinde aşılama çalışmaları hakkında bilgi verek haritada rengi turuncu kalan tek ilin Gümüşhane olduğunu duyurdu.

Bakan Koca açıklamasında, "Şanlıurfa, ilk doz aşı oranını %65’in üzerine çıkardı. Haritamızdaki rengi Turuncu yerine Sarı. Şu an, ilk doz aşı oranı %65’in altında kalan tek ilimiz, Gümüşhane. Sarı ve Mavi bütün iller, Gümüşhane’ye çağrıda bulunalım mı?" ifadelerini kullandı.

1


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
AŞI HARİTASI MASMAVİ AMA VAKALAR 30 BİNE YAKLAŞTI.BİR GARİPLİK YOK MU BU İŞTE.
@mehmet_yilsiz_1984 Aşı olan özgüven kazanıyor dikkatli davranmıyor maske takmıyor.Aşının hasta olmayı önlediğini zannediyorlar.Aşı hasta olmayı engellemez hastalığı hafif geçirmeni sağlar o kadar.
@ugur102 bu sana denilenler kardeşim..
7000 vaka varken ülkenin yarısı kırmızı renkti, şu an 27.000 vaka var ama renk mavi, nasıl oluyor bu iş bilen biri açıklayabilir mi?
@tardis_izmir bu aşı haritası, vaka haritası değil.
hafif atlatmaya yarar ifadesi bir masaldan ibaret. tipki korona virusu bir yarasadan karinca yiyene gecip, oradan da insanlara bulastigi hikayesini yutturduklari bir masal.
@mehmedi_2021 Teşekkürler, dediğiniz gibiymiş, daha önce dikkat etmemişim.
83 milyon nüfus var kardeşim 30 bin makul bı sayi asilanmaya gore
Geri Dön