HABER

Son Dakika: 14 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı

14 Eylül Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 276 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 27 bin 802 oldu. Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Koca, “Yeni can kaybımız 276. Daha önce tabloda belirtilen vakalardan 276’sı bugün ölümle sonuçlandı. Aşıda ve tedbirlerde birlik ve beraberliği sağlarsak; kısa sürede vaka sayıları, ardından da can kayıpları hızla düşer. Salgına karşı başarının şartı birlik ve istikrardır." dedi.

Son Dakika: 14 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı

14 Eylül 2021 Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı.

Türkiye'de son 24 saatte 334 bin 535 Kovid-19 testi yapıldı, 27 bin 802 kişinin testi pozitif çıktı, 276 kişi yaşamını yitirdi. İyileşen sayısı ise 29 bin 191 oldu.

AŞILAMA VERİLERİ

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye’de 1. doz aşılama ortalama yüzde 83,74 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 65,93 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 103 milyon bin 616’a yükseldi.

İLLERE GÖRE AŞILAMA

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 94,3 ile Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla’yı Kilis, Tekirdağ, Yalova, Edirne, Çanakkale Amasya, Aydın, Antalya ve Balıkesir takip etti.

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 64,6 ile Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Gümüşhane’yi sırasıyla Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Bingöl, Muş, Siirt, Bayburt ve Elazığ takip etti.

"SALGINA KARŞI BAŞARININ ŞARTI"

Güncel verileri Twitter hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Yeni can kaybımız 276. Daha önce tabloda belirtilen vakalardan 276’sı bugün ölümle sonuçlandı. Aşıda ve tedbirlerde birlik ve beraberliği sağlarsak; kısa sürede vaka sayıları, ardından da can kayıpları hızla düşer. Salgına karşı başarının şartı birlik ve istikrardır." dedi.

14 EYLÜL KORONAVİRÜS TABLOSU

E_QnfjrXIA8Xd6j

13 EYLÜL KORONAVİRÜS TABLOSU

Türkiye'de dün (13 Eylül) koronavirüs nedeniyle 231 kişi hayatını kaybetmişti, günlük vaka sayısı ise 24 bin 613 olarak açıklanmıştı.

E_LZI99XoAUFBgJ

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 65 yorum
aşılama yükseldikçe ölüm oranları ve vakalar çoğalıyor bu işte Bir gariplik yokmu sizce aşı yokken hem ölüm azdı hem vakalar biri bana bunu açıklıyabilirmi sayın bakanım istirham ediyorum
Yaa sen ne diyorsun. Aşılama yokken günde 400-500 kişi ölüyordu. Şimdi 200-300 bandında. Sen nerede yaşıyorsun kardeşim. Yani aşı olmayın mı diyorsun? Sen olma, düzgün nefes alabilmek için her şeyini vermeye hazır olduğunda, keşke aşı olsaydım dersin.
pandeminin başında bi prof. aşı olursanız pandemi bitmez demişti. Adam bisey biliyor sanki durum kötüleşiyor tabloda asilandikca
Aşı yokken kısıtlama vardı. Şimdi tamamen açıldı kısıtlama kalktı ölümler ve vakalar tavan yaptı.
ne bakani bu sam bakani
biontek genek müdürü açıklamaz onu, o anca felsefe yapar laf ebeliği yapar
Millet haritanın bir çok yerleri mavi oluşuna göre hareket edip maske ve sosyal mesafe kurallarını göz ardı ettiği için can kaybı ve vakkalar artıyor heryer mavi ise harita neden bu kadar fazla can kaybı ve vakkalar var çelişkili bir durum aşılarda fayda vermiyor bu verilere göre.
@nerissaa_1983_pedvu ÇOK BOŞ YORUM YAPMIŞSIN KEŞKE BEYNİNİ ÇALIŞTIRSAN
yasaklar vardı dikkat vardi simdi herkes laylaylomda arkadaslar
okulların acil kapanması lazım bu milli eğitim bakanı ne yapmaya çalışıyor anlamadım gitti
Madem aşılar bu kadar koruyucu, o zaman neden vaka ve ölümler düşmüyor. 1. Doz aşılanma oranı %83. 2. Doz aşılanma oranı % 65 olduğuna göre. Vaka ve ölüm oranları en azından %50 azalması gerekmez mi? Hesabını siz yapın...
bu islerin altinda baska isler var gibi hissediyorum
Varyant etkisi. Aşısızların oranı ne kadar yüksekse varyant o kadar güçlü. Yani kelebek etkisi gibi bir şey ama ben şimdi burada bunu nasıl anlatayım aşı oldukça ölüm artıyor diyen meczuba!
@chiquita sende konu uzmanı bi prof oldunya:((
Geri Dön